SOSYAL FOBİ KİTABI YAZSANIZ...

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
sessizfırtına

SOSYAL FOBİ KİTABI YAZSANIZ...

Mesaj gönderen sessizfırtına »

Sosyal fobi kitabı yazsanız içinde ne olsun isterdiniz? Arayıp da bulamadığımız şey nedir? Kitap nasıl işlevsel olabilirdi? Nasıl sizi terapi edebilirdi? Ne istiyoruz biz?

Mesela biz sosyal fobikler bazen gidip de almaya utanırız belki sırf ismi sosyal fobi oluğu için, kitapçıya görene rezil olacaz diye, ismini ne koyardınız kimse anlamasın diye? :).

Mesela ben ilk önce sosyal fobiyi anlamak isterdim. Anne babam bana ne demiş ki ( örnekler verilsin mesela, dur yapma, yaparsan şöle olur gibi ) ben böle olmuşum.. ki tam tersi düşünmeye çalışayım.. amaan boşver aldırma demekten ziyade yarı bilimsel de olsun isterim. Tamamen iyileşmiş olan var mı sorularına da cevap siterim.

peki siz?
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

sosyal fobiklerle röportaj yapılabilir.iyleşmiş eski sosyal fobiklerle ve durumu ağır sosyal fobiklerle.doktorların görüşü alınır.sosyal fobiklerin ortak özellikleri bulunur.ilaçların etkisi hakkında yazı yazılabilir.her ilaca 1 sayfa yer verilebilir mesala.
sessizfırtına

bence dee.. öle olsa daha çok okumak isterdim.. ilaç konusu biraz tahlikeli olabilir çünkü bu sefer kişi kendi kendine karar vererek ilacı almak ister.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

bu konu geçen senelerde açılmışdı...ben SF ile ilgili içine kendi hayatımı da katarak bir kitap yazmak için başladım...4-5 sayfa sonra bıraktım...daha önceden 6 tane ajanda doldurmuşdum .hayata dair , aşka dair ,insanın iç dünyasına dair...bu yazdıklarımıda eleyip gzölemleyip SF kitabı yazacaktım vazgeçtim....pek çok sebeblere binaen...
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

ben roman yazmak isterdim. hiper sosyalfobik, şizofrenik , manyak depresif bi adam başrolde(filmi çekilcek sonra). ismi 5 vakit 5 kişi. her vakit 1 kişiyi doğramayı kendine farz eylemiş. başroldeki kişiyi ben canlandırıyorum tabi.
..............Resim.................~~Resim
Kullanıcı avatarı
VirusInMyHead

Re: SOSYAL FOBİ KİTABI YAZSANIZ...

Mesaj gönderen VirusInMyHead »

sosyal fobili birinin filmi çekilse, iyi bir senaryo ile oscar'a aday olur aslında...
sessizfırtına

evet filmi çekilse güzel olur da durağan olablir, daha çok çektiği acılardan sonra bu sfyi yenme serüveni ve en sonunda yenmesiyle hayatının farklılaşması konu edilirse daha güzel,çarpıcı olur ve daha çok izleyici çeker. bizim için de hem motive edici hem de tedavi edici olur. akıl oyunlarındaki gibi. gerçi orada tamamen iyileşme değil de kabulleniş vardı, gerçi onların hayal olduğunu anlamıştı.
melank0lik

Mesaj gönderen melank0lik »

ölümüne yazarim valla anlata anlata bitiremem