evcil hayvanınız var mı?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evcil hayvanınız var mı?

köpek
3
7%
kedi
9
20%
kuş
6
13%
balık
3
7%
sürüngen
2
4%
hamster
0
Oy yok
çiftlik hayvanı(at,kuzu vb)
0
Oy yok
istiyorum ama şartlar uygun değil
15
33%
işim olmaz
7
16%

Toplam oy: 45

kyle35

evcil hayvanınız var mı?

Mesaj gönderen kyle35 »

ben van kedisi almak istiyorum ama bakamam diye korkuyorum açıkcası sizin deneyimlerinizi merak ettim bu konuda paylaşıranız sevinirim. [smilie=blind.gif]
ßilqe88

Re: evcil hayvanınız var mı?

Mesaj gönderen ßilqe88 »

bi aralar ördek ve civciv beslemiştim :D ondan önce muhabbet kuşumuz oldu iki kez. biara arkadaşımın tavşanına baktım :D sokak köpekleriyle son evimize taşındığımızda epey haşır neşir oldum, gene arada beslerim, kedileri de öyle, evimizin kedisi gibi olanları vardı. evde beslediğim hiç hayvanım olmadı, küçükken çok isterdim, annemler eve alınmaz derdi. tek başıma eve çıkınca mutlaka bi köpek veya kedi alıcam. [smilie=cool.gif]
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

ßilqe88 yazdı:bi aralar ördek ve civciv beslemiştim :D ondan önce muhabbet kuşumuz oldu iki kez. biara arkadaşımın tavşanına baktım :D sokak köpekleriyle son evimize taşındığımızda epey haşır neşir oldum, gene arada beslerim, kedileri de öyle, evimizin kedisi gibi olanları vardı. evde beslediğim hiç hayvanım olmadı, küçükken çok isterdim, annemler eve alınmaz derdi. tek başıma eve çıkınca mutlaka bi köpek veya kedi alıcam. [smilie=cool.gif]

benimde öyle.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

kediye bakmakta bişi yok, bakımı çok kolay aslında, sadece kedi kumu var extradan :) ben bi ara hamster alıcaktım fakat ona da karşı çıkıldı, bakmazsın sen dendi, ben de sınavlar falan var diye vazgeçmiştim. hamster fena olmaz aslında, eline alıp seversin :D
Kullanıcı avatarı
sıkıfobik

Mesaj gönderen sıkıfobik »

bir tane muhabbet kuşum vardı. çok talihsiz bir şekilde aramızdan ayrılmıştı sanki aileden biri ölmüş gibi üzülmüştük. ağladığımı hatırlıyorum. ondan sonra başka evcil hayvan almadım. insan çok üzülüyor..
1lh4n

Mesaj gönderen 1lh4n »

çok istiyorummmmmmm:) bi tane köpek. golden böyle sevimli fln geçen ay alıyordum ki erasmusla polonyaya gitceğim kesinleşti. tabi oraya gidince bakamıcam:( ondan yok malesef..

polonyadan gelince ilk yapcaım şey bi tane golden arkadaş edinmek.
kyle35

Mesaj gönderen kyle35 »

arkadaşta vardı hamster çok kokuyordu goldenlarda acayip tüy döküyorlar.ben biraz araştırdım çok incelikleri var bu işlerin .mesala erkek kediler sağa sola işiyorlarmış :) dişilerde regl olurlar of çok zor ya.çok seviyorum ama arkadaşların köpeklerini gezdiriyorum ara sıra.zamanında benim de muhabbet kuşum vardı kaçtı ama sonra [smilie=derisive.gif]
Kullanıcı avatarı
cerulean

Mesaj gönderen cerulean »

Hamster'lar yavrularını yiyiyorlarmış [smilie=to_take_umbrage.gif] bir arkadaşım söyledi.

Benim bir tekir kedişim var :) kediler genelde sessiz kendi hallerinde oldukları için bakımı pek zor değil. ama evine aldığın kedinin karakterine göre değişir. evcil hayvanların da kendilerine özgü karakterleri, mizaçları vardır yani sadece cinsine bakıp almamak lazım.
) O (
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

kyle35 yazdı:arkadaşta vardı hamster çok kokuyordu goldenlarda acayip tüy döküyorlar.ben biraz araştırdım çok incelikleri var bu işlerin .mesala erkek kediler sağa sola işiyorlarmış :) dişilerde regl olurlar of çok zor ya.çok seviyorum ama arkadaşların köpeklerini gezdiriyorum ara sıra.zamanında benim de muhabbet kuşum vardı kaçtı ama sonra [smilie=derisive.gif]
evet bizim burda her yere işiyor erkek kediler, üreme dönemlerinde daha bi manyak oluyorlar. ama dişi kedinin regl olduğunu hiç görmedim :D gene de en uygunu kedi gibi, düy dökme dışında pek bir sorunu olmaz gibi geliyor bana.
selamsız

Mesaj gönderen selamsız »

dişi kedi zaten kendisi temizliyor. bence kedi alacaksan dişi kedi al. bir de iran kedisi veya ankara kedisi gibi kediler alayım deme. çok tüy dökerler
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Bende balık var, en zahmetsiz evde beslenebilecek hayvan... Önceden muhabbet kuşuda vardı. Hatta köpek ve kedide almak istiyorum. Hayvanları çok seviyorum. Ama bakımları zor, hem apartmanda oturuyorum kuş sorun olmasada, kedi ve köpek sorun olabilir, üstelikte evde benim dışımda ben işyerindeyken hayvanlarla ilgilenicek kimsede olmayınca alamıyorum malesef :(
global

Mesaj gönderen global »

Ben kuş beslemiştim.
Sapsarıydı adına limon koydum. Evin maskarası olmuştu. Ema kötü sonla bitti. Kapı tam kapanırken uçmuş, sıkıştı. Çok üzüldüm. Ağladım kaç gün... Bir de tv de havyanların arkasından ağlayanları küçümserdim.
Sonra gömdüm özenle...
rao_

Mesaj gönderen rao_ »

benim sfli bir gonzalesim vardı. çiftleşirken heyecandan olsa gerek ölmüş. adı süleymandı ve beyaz ve sütlü kahverenginin karşımıydı [smilie=cray.gif] saldırgandı ve sol gözüde kördü. bikere kafesinden kaçıp salona gittiydi. nasıl kaçtığını anlayamadıydık [smilie=cray.gif] :D
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

yeğenime diye aldığımız fakat sevgili eniştem ve ablamın çok mikrop üretiyomuş diye istemediği bir su kampluğumbağımız var.. anneciğim bakıyo ona. su kampumbağası diye geçmemek azım sanki annemi görünce bi hareketeniyo hayvancağız. bu sabah da annnem onu güneşlendirdi :).
akinci

Mesaj gönderen akinci »

sessizfırtına yazdı:yeğenime diye aldığımız fakat sevgili eniştem ve ablamın çok mikrop üretiyomuş diye istemediği bir su kampluğumbağımız var.. anneciğim bakıyo ona. su kampumbağası diye geçmemek azım sanki annemi görünce bi hareketeniyo hayvancağız. bu sabah da annnem onu güneşlendirdi :).
Aaaa ne güzel benim de 3 tane sevimli 8 aylık su kaplumbağam var. Canım ne zaman sıkkın olsa onlarla ilgileniyom ve o sırada oldukça rahatlıyorum. Dertlerimi kısa bi süreliğine de olsa unutuyom. Ayrıca ankete de su kaplumbağası konulmamış çook kırıldım:) hayvana bakmak gerçekten çok zor ve biraz da masraflı bi iş ama olsun beni rahatlatmaya yetiyo:)
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: kendisi.
''Aldous Huxley''