Çalışma Korkusu

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
aysee

Re: Çalışma Korkusu

Mesaj gönderen aysee »

arkadaşlar bnmde sorunum bu ama insan çalışmadıkça bi arkadaşında dediği gibi hastalığı da artar, kendine güveni kalmaz, iyice içe kapanır. Bu yüzden daha aktif, pozitif ve kendine güvenli bi şekilde yaşamak için çalışmak çalışmak ..çalışmak
Kaderin içindeki kadersizliğin göstergesi olarak sabrın mükafatı alınır...
Kullanıcı avatarı
ikarus

Mesaj gönderen ikarus »

git çalış korkun geçer.
phobiadictates

Mesaj gönderen phobiadictates »

Aynı dert bende var. Yeni mezunum gerçi çalışma tecrübem staj dışında olmadı ama ben de korkuyorum acaba verilen sorumlulukları yerine getiremezde insanların gözünden düşersem diye. İnsaların yanındayken bi işe konsantrasyonum neredeyse 0 'a iniyo napacam bilmem
OverTheRainbow

Mesaj gönderen OverTheRainbow »

butterfly87 yazdı:ilgili ve çalışkan oldğunuzu belli ettiğiniz zaman yöneticilerin gözünden kaçmıyorsunuz.Zaten fobikler ilk işe başlaıdğında genelde işe erken gelirler geç saatte çıkarlar işi hemen öğremneye çalışıp mükemmel olma arzusuna ulaşırlar.Başta verdiği bu izlenim çok sonraları işe yarar ama o bunun böyle olduğunu tahmin etmez genelde.
beni tarif etmişsin. lakin bu iyi niyeti suistimal etmeye çalışanlar da oluyor ne yazık ki.işte o zaman kafamda kocaman bir soru işareti beliriyor:

çok fazla didiklemeden,düşünmeden sadece işini yapıp çıkmak mı?

yoksa idealist davranıp,kendini yıpratmak mı?

benim için çalışmak pek uygun değil aslında.çok düşünüp, çok çabalayıp, çok yoruluyorum. fiziksel olarak da çeşitli rahatsızlıklarım var,bunlar beni çok zorluyor çalışırken.hatta ilk işimden sırf bu yüzden ayrıldım.fakat şunu deneyimledim; çalışmak, çalışmaya başlayıncaya,ortama,işe alışıncaya kadar kocaman bir korku,fakat bir kere başladım mı gerisi geliyor...o yüzden kafamızda büyütmektense, kendimizi zorlayıp,cesaretimizi toplayıp,girişmeli...
Kullanıcı avatarı
fadime

Mesaj gönderen fadime »

Başlarda çok sıkıntı çekebilirsiniz. İster bir yerde tezgahtar olun, ister sekreter, ister müdür... Başlarda zorlanacaksınız. Ama kolaylık zordan sonra gelir. Akşam sakin kafayla sorarsınız kendinize. Ben bu işi yapabilir iyim? Evet derseniz baştaki gergin günler sizi caydırmasın. Kapatiseniz yeterli değilse de kendi isteğinizle çıkarsınız. İş hayatında bir iki gün çalışıp çıkan da çok insan var.
Hem sonraları ilk günlerin heyecanını özleyeceğinizi de tahmin ediyrum. Çükü işe alışıp herşey vasat gelmeye başladığında monotonluktan şikayetçi olacaksınız. Kimbilir...
Cinastım. Şartlar fadime yaptı.
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

bu korkuyu yenmem lazım ama çok zor......