MERHABALAR...

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

teşekkürler açıklayıcı bir cevap oldu.
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

göz göze gelememe , kalabalık korkusu falan çoğu sflide var ama bende yok mesela bu aslında benim sfli olmadığımı mı gösterir?
Kullanıcı avatarı
YALNIZIMDOSTLARIM

Mesaj gönderen YALNIZIMDOSTLARIM »

bende de kalabalıkda olma hobisi var :lol:
İnsan sayısı çoğaldıkça daha rahat ediyorum, çok daha fazla konuşuyorum.
Tabii insan kendini yalnız hissettikten sonra ister 1kişi olsun ister 100, ben yine birbaşımayım.. Bunun bi çaresi yok mudur?
"Böcek olmayi kabullenenler, ezilince sikayet etmemelidirler"
F. SCHILLER
helper

Mesaj gönderen helper »

Che Guevara yazdı:göz göze gelememe , kalabalık korkusu falan çoğu sflide var ama bende yok mesela bu aslında benim sfli olmadığımı mı gösterir?
Kalabalık korkum yok diyorsun ne güzel ama burda sana sormam gereken şöyle bi soru var. Kalabalıktan korkmuyorum derken onların karşısında konuşmaktan da korkmuyor anlamınıda içeriyorsa (ki bu sadce bi örnek) o zaman kalabalık ve ona baglı korkuların yoktur demektir. İnşallah anlatmak istedigimi anlamışsın dır..
Bu negatif oluşumların sende olmaması yada olmadıgı nı düşünmen senin açından çok önemli bir olgu bence. Bİliyorsun ki bunu yenebilmek için en önemli gücün başında insanın kendisidir..
Senin Sf li olup olmadıgını sadce bu 2 olguya baglı olarak cevaplamak çok yanlış olur. Sf li olmak demek sadce bu 2 olgu değildir. ama haklısını Sf li oldugunu kanıtlayan en öenmli kanıtlardan 2 sidir..
Saygılar..
sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacagım... çnkü sizLer topLumun en önemLi bireyLeri , geLecekLeri Yani GENÇLERİ siniz.. önemLi olan sizLersiniz..
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

teşekkürler helper , cevap değişmezde yinede açıklığa kavuşturayım , kalabalık korkusu derken bazı arkadaşlar kantin gibi ortamlara girerken bile rahatsız oluyormuşda , yani konuşmadan durursam rahatsız olmuyorum ben demek istemiştim :)
Psycho

Mesaj gönderen Psycho »

Tek soru: depresyondan tam manasıyla kurtulmak mümkün mü?
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

yutkunma zorluğu ile anksiyete arasındaki ilişkiyi açıklayabilir misiniz?
prizma

Mesaj gönderen prizma »

Ben bugün helper i online gördümmmmmmm. :D
yoksam hayal mi gördüüüüüüüüüüüüüüüüüüm.
:lol:
nerelerdesiniz??????
Kullanıcı avatarı
pizza

Mesaj gönderen pizza »

arkadaşlar meğer ne kadar sosyalmişsiniz :shock: helper gelirgelmez ağzınıza geleni söylediniz.bi fobik bu kadar rahat eleştiri yapmazki canım.azıcık kasılır :lol: :lol: cık cık cık.şaşırttınız beni valla.neyse helper hoşgeldin.bi grup takıntılı insanız.staj yap burda işte.senin tezin falanmı vardı.bu forum baya yardımcı olacak emin ol sana.tüm fobik arkadaşlarıma sevgiler...
PİZZA
Kullanıcı avatarı
rojin

Mesaj gönderen rojin »

Helper önclikle hoş geldiniz bazı arkadaşlar çok çabuk önyargıda bulundular sizin için haklıda çıkabilirler haksızda ne amaçla burda olduğunuz ilk başta belli olmaz ki yani acaba sadece kendi çıkarınız için mi burdasınız yoksa bize gerçekten faydalı olmak için mi bu biraz zaman geçtikten sonra belli olurdu zaten ondan sonra eleştiri yapılması gerekiyordu Pizza arkasaşın dediği gibi biraz takıntılı insanlarz işte :) huyumuz kurusun.
Bizim asıl amacımız aslında sf den kurtulmanın bir yolunu bulmak umarım bu yolu siz bize tarif edersiniz.
Benimde bazı sorunlarımdan bir taneside, toplum içinindeyken herkesin beni izlediğini düşünüp rahat davranamamak yolda yürürkende sanki herkes bana bakıyor yanlış bir hareket yaparsam benimle içten alay edecekler ya da acıyacaklar diye düşünüyorum bunu üstümden nasıl
atabilirim . onların ne düşündüğü umurumda değil diyorum ama yine rahat davranamıyorum
teşekkür ederim
KENDİ AKLINA SENDEN BAŞKA HİÇ KİMSE EMİR VEREMEZ
mtay

Mesaj gönderen mtay »

pizza yazdı:arkadaşlar meğer ne kadar sosyalmişsiniz :shock: helper gelirgelmez ağzınıza geleni söylediniz.bi fobik bu kadar rahat eleştiri yapmazki canım.azıcık kasılır :lol: :lol: cık cık cık.şaşırttınız beni valla.neyse helper hoşgeldin.bi grup takıntılı insanız.staj yap burda işte.senin tezin falanmı vardı.bu forum baya yardımcı olacak emin ol sana.tüm fobik arkadaşlarıma sevgiler...
Sevgili arkadaşım yanlız bir konuyu kaçırıyorsun. Sf'liler çok mükemmelliyetçidirler o yüzden kolay kolay memnun olmazlar. Ama yine de özellikle bir arkadaşın 'traş' kelimesini kullanması hiç hoş olmadı. memnun kalmayanlar bu topice bakmazlar olur biter.

Helper
samimiyetinden dolayı çok teşekkür ederim
Benim şu sorum olcak: Böyle internet üzerinden bize gerçekten tam anlamıyla yardımcı olabilirmisin. yani yüzyüze görüşüp iletişimi ses tonları ve mimiklerle yapmak daha başarılı sonuçlar verir mi?
şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
elifmavi1985

Re: MERHABALAR...

Mesaj gönderen elifmavi1985 »

helper yazdı:merhaba arkadaşlar..
Öncelikle admine teklifimi kabul ettiği için teşekkür ediyorum.
Ben psikoloji bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. İnternette bi konu hakkında araştırma yaparken sitenize rastladım.
Türk Toplumunun büyük bir bölümünün sizin gibi kişilerden oluştuğunu söylemek istiyorum. Bu sizin sorununuz olmakla beraber Toplumunda bir sorunu. İşte burda Toplumun bir bireyinin Sorunlarını tartışmak için böyle bir platform oluşturması gerçekten sevinç verici bir gelişme. Aynı zamanda sizin gibi kişiler içinde bir umut. Siz gibiler diorm sakın yanlış anlamayın.. Her insan sizin geçirdiginiz dönemden geçer. ama kimisi çabuk atlatır kimisi ömür boyu çeker bu sorunu..
İnanıyorum ki Türk Toplumuda bu sorunu atlatacaktır. saten Atlatabilcek güçtedir.
Toplumu oluşturan en büyük güç Gençlerdir. Ve gençlerin herzamn sorunları olur. kimi zaman kuşak çatışması kimi zaman ergenlik... Ve bu sorunları yenmenizde ufacık bi katkım olursa kendimi daha iyi hissedecegimi bilmenizi istiyorum..

Öncelikle şunu belirtmem gerek , sorunlarınıza biraz geç cevap verebilirim çünkü çok yogunum bu aralar.. ama kesinlikle cevap alacaksınız.

2. olarak Ben bir çok psikolog tan farklı olarak deişik yollar izlerim sizlere yapılmak üzere ödevler , uygulamalar veririm..

3. olarak Gizlilik çok önemLidir bizim için. Sizin her anlattıgınız kesinlikle bizde kalır bir 3. kişi kesinlikle bilmez.

son olarak,
GÜNÜ İYİ GEÇİRMEK BİRAZ DA OLSA SİZİN ELİNİZDE.. biraz da olsa diorm çnkü sadce sizin elinizde demek için deLi olamak gerekir :)) İnsan bu dünyada tek değil.. :!:
hoşgeldin helper inş. bizlere yardımcı olursun.bende bir soru sormak istiyorum bu hastalıktan ilaçla tedavi olunulursa birde kaçtığın korktuğun olayların üstüne gidersen kurtulmak mümkünmüdür.şimdiden teşekkürler.
helper

Mesaj gönderen helper »

Maverick yazdı:Tek soru: depresyondan tam manasıyla kurtulmak mümkün mü?
Tabiki mümkün.. ama depresyonun hangi evresinde oldugun. ne kadar şiddetli olduugnu yani biraz daha detayli bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım..
Che Guevara yazdı:yutkunma zorluğu ile anksiyete arasındaki ilişkiyi açıklayabilir misiniz?
anksiyete, bir olay karşısında veya bir çok olay ya da etkinlik hakkında aşırı kaygı, endişe ya da huzursuzca bir beklenti içinde olmaktır. bunun geçmiside vardır en azı 3 aylık olmak üzere 6 aylık bir süreç içinde başlar..
yutkunma zorluğu ise anksiyete kadar olmasada insana rahatsızlık vereni zor durumda kalmasına neden olabilecek düzensizliktir. ama bir bakış açısına göre anksiyete olmak tansa yyutkunmakta zorluk çekmek çok daha iidir. çğnkü yutkunma zorlugu yaşayanların hepsinde psikolojik sorunlar baş göstermemektedir.. ama anksiyete de ise psikolojik rahatsızlıklar en büyük nedendir.. Huzursuz, genellikle sabırsız,çabuk heyecanlanan ve ürkek kişilerdir anksiyete olanlar.
umarrım açıklayıcı olmuştur..
pizza yazdı:arkadaşlar meğer ne kadar sosyalmişsiniz :shock: helper gelirgelmez ağzınıza geleni söylediniz.bi fobik bu kadar rahat eleştiri yapmazki canım.azıcık kasılır :lol: :lol: cık cık cık.şaşırttınız beni valla.neyse helper hoşgeldin.bi grup takıntılı insanız.staj yap burda işte.senin tezin falanmı vardı.bu forum baya yardımcı olacak emin ol sana.tüm fobik arkadaşlarıma sevgiler...
pizza sf liler ömür boyu sf li kalmaz bu 1.. sizde her zamn sosyal yaşamın ucundan da olsa tutarsınz. bizler sizin tuttugunuz alanı genişletmek için yardım etmeye çalışan kişileriz.. benim burda staj yapmak gibi niyetim yok. bunu belirtmek istiyorum. ben zaten staj görevimi halen sürdürmekte olan birisiyim..ama sizin yaşadıklarınızdan da yardım almıyacagım dersem yalan söylemiş olurum :)
rojin yazdı:Helper önclikle hoş geldiniz bazı arkadaşlar çok çabuk önyargıda bulundular sizin için haklıda çıkabilirler haksızda ne amaçla burda olduğunuz ilk başta belli olmaz ki yani acaba sadece kendi çıkarınız için mi burdasınız yoksa bize gerçekten faydalı olmak için mi bu biraz zaman geçtikten sonra belli olurdu zaten ondan sonra eleştiri yapılması gerekiyordu Pizza arkasaşın dediği gibi biraz takıntılı insanlarz işte :) huyumuz kurusun.
Bizim asıl amacımız aslında sf den kurtulmanın bir yolunu bulmak umarım bu yolu siz bize tarif edersiniz.
Benimde bazı sorunlarımdan bir taneside, toplum içinindeyken herkesin beni izlediğini düşünüp rahat davranamamak yolda yürürkende sanki herkes bana bakıyor yanlış bir hareket yaparsam benimle içten alay edecekler ya da acıyacaklar diye düşünüyorum bunu üstümden nasıl
atabilirim . onların ne düşündüğü umurumda değil diyorum ama yine rahat davranamıyorum
teşekkür ederim
Hoşbulduk rojin. benim niyetim belli.. tekrar söyliyorum, size bir parçada olsa yardımcı olabilrisem , ben üzerime düşeni yapmışım demektir. başka bi amaç güdüyor olsam burda olmazdım. Hem ailemin verdigi terbiye hem de aldıgım eğitim insanı insan oldugu için sevmek üzerinedir. ama işte o insanın sorunları olursa onlara bi el uzaabilmektir benim amacım.. geLeyim senin sorununa, anlattıgın bu kısa bilgilere göre kendine olan güveninde biraz sorun var. Özgüven eksikligide olabilir.. ama tam yazılmadıgı için tam olarak bişy demek istemiorm. ya hatasız bi kul warmı ki, senin yaptıgın hataya bakıp gülsünler, aLay etsinler.. onlar 4 4 lük insanlarmı ki ? ben söyliyim cevabı..HAYIR ;) eger biras daha detaylı ve ödevli bi cevap istersen bana özelden ulaş.. :)
mtay yazdı:
Sevgili arkadaşım yanlız bir konuyu kaçırıyorsun. Sf'liler çok mükemmelliyetçidirler o yüzden kolay kolay memnun olmazlar. Ama yine de özellikle bir arkadaşın 'traş' kelimesini kullanması hiç hoş olmadı. memnun kalmayanlar bu topice bakmazlar olur biter.

Helper
samimiyetinden dolayı çok teşekkür ederim
Benim şu sorum olcak: Böyle internet üzerinden bize gerçekten tam anlamıyla yardımcı olabilirmisin. yani yüzyüze görüşüp iletişimi ses tonları ve mimiklerle yapmak daha başarılı sonuçlar verir mi?
şimdiden teşekkürler.
internet üzerinden yapılan tetkikler ve cevaplar çok kısıtlı.. bunun farkındayım..tabiki yüzyüze yapılan bi görüşmenin yerini tutamaz.. şöyle diim, 1 mimik gerektiginde 10 cümlenin yerine geçebilr..;) şöyle düşün olduda herhangi biriniz le bi görüşme yaptım, digerleri ile yapmamam çok yakışıksız olur ( Bu hiç görüşme yapmayı düşünmüyorum demek degil).. kaç kişi görüşmek ister ki ? belki 1 belki 100.. bu sayıyı bilemem.. o kadr kişiye zaman ayıramam onu çok iyi bildigim içinde şu an için görüşme yapmayı düşünmüyorum ( nete bile zaman ayıramıyorum :( )
Sayın elifmavi1985, bu sorundan tedavi ile kurtulmak mümkündr.. siz yeterki istekli olun, sizin karşınızda ne Sf ne de başka bi hastlalık( ALLah korusun) durabilir..

Arkadaşlar hızlı yazdıgım için yazım hatalarım olabilir, Şimdiden özür diliyorum..daha detaylı yardım isteyenler yada tam olarak dediklerimi analayamayanlar bana özelden ulaşırlarsa yardımcı olmaya çalışırım..
Hepiniz kenidinize çok iyi bakın...

Saygılar..
sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacagım... çnkü sizLer topLumun en önemLi bireyLeri , geLecekLeri Yani GENÇLERİ siniz.. önemLi olan sizLersiniz..
jasemin

Mesaj gönderen jasemin »

:shock: Helper nerelerdesin yaaa Son mesajının üzerinden nerdeyse 1 buçuk ay geçmiş psiko_danısmanı kaybettik sen bari kayolma bir yerlere bize lazımsın :) :lol:
helper

Mesaj gönderen helper »

jasemin yazdı::shock: Helper nerelerdesin yaaa Son mesajının üzerinden nerdeyse 1 buçuk ay geçmiş psiko_danısmanı kaybettik sen bari kayolma bir yerlere bize lazımsın :) :lol:
burdayım :) bu aralar çok yogun günler geçiriyorumda onda çok fazla nete giremiyorum
Saygılar..