MERHABALAR...

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
helper

MERHABALAR...

Mesaj gönderen helper »

merhaba arkadaşlar..
Öncelikle admine teklifimi kabul ettiği için teşekkür ediyorum.
Ben psikoloji bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. İnternette bi konu hakkında araştırma yaparken sitenize rastladım.
Türk Toplumunun büyük bir bölümünün sizin gibi kişilerden oluştuğunu söylemek istiyorum. Bu sizin sorununuz olmakla beraber Toplumunda bir sorunu. İşte burda Toplumun bir bireyinin Sorunlarını tartışmak için böyle bir platform oluşturması gerçekten sevinç verici bir gelişme. Aynı zamanda sizin gibi kişiler içinde bir umut. Siz gibiler diorm sakın yanlış anlamayın.. Her insan sizin geçirdiginiz dönemden geçer. ama kimisi çabuk atlatır kimisi ömür boyu çeker bu sorunu..
İnanıyorum ki Türk Toplumuda bu sorunu atlatacaktır. saten Atlatabilcek güçtedir.
Toplumu oluşturan en büyük güç Gençlerdir. Ve gençlerin herzamn sorunları olur. kimi zaman kuşak çatışması kimi zaman ergenlik... Ve bu sorunları yenmenizde ufacık bi katkım olursa kendimi daha iyi hissedecegimi bilmenizi istiyorum..

Öncelikle şunu belirtmem gerek , sorunlarınıza biraz geç cevap verebilirim çünkü çok yogunum bu aralar.. ama kesinlikle cevap alacaksınız.

2. olarak Ben bir çok psikolog tan farklı olarak deişik yollar izlerim sizlere yapılmak üzere ödevler , uygulamalar veririm..

3. olarak Gizlilik çok önemLidir bizim için. Sizin her anlattıgınız kesinlikle bizde kalır bir 3. kişi kesinlikle bilmez.

son olarak,
GÜNÜ İYİ GEÇİRMEK BİRAZ DA OLSA SİZİN ELİNİZDE.. biraz da olsa diorm çnkü sadce sizin elinizde demek için deLi olamak gerekir :)) İnsan bu dünyada tek değil.. :!:
sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacagım... çnkü sizLer topLumun en önemLi bireyLeri , geLecekLeri Yani GENÇLERİ siniz.. önemLi olan sizLersiniz..
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Mesaj gönderen r_ozurlu »

Merhaba helper hosgeldin,
dilerim bu bölüm forum üyeleri icin faydali olur. Eminim cok tarstismalar olacaktir ama siz bunun altindan kalkarsiniz. Sevindirici bir olay bence burda sizin gibi birisinin yardim etmek istemesi.

Yalniz sizden bir ricam yazi yazarken de konusma dili degil de imla kurallarina uygun yazmaniz.

saten yerine zaten bi yerine bir diorm yerine diyorum gibi.
Ben bu konuda biraz takintiliyim da :)

Tekrar hosgeldiniz diyorum ve simdiden kolay gelsin
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Ukalalık yapmak istemiyorum fakat şu cümlenizi antipatik buldum:
Öncelikle şunu belirtmem gerek , sorunlarınıza biraz geç cevap verebilirim çünkü çok yogunum bu aralar..
Bunu diyeceğinize keşke vaktinizin daha bol olduğu bir zamanda foruma gelseydiniz.
helper

Mesaj gönderen helper »

Türkçe konusunda duyarlı olmanızı anlıyorum ve takdir ile karşılıyorum. Biz hastalarımızla konuşma diliyle iletişim kurmaya çalışırız.
Neyse kendimi savunmayacagım.. Haklı olan sizlersiniz bu konuda.
Elimden Geldigince Türkçe imla kurallarına uyacagım.

tonyukuk sen bi cümlemi antipatik buldugunu söylemişsin , o konu ya geLeyim. şu açıdan bir düşün. sizler soru soruyorsunuz ve buna baglı olarak cevap bekliyorsunuz. Eger size cevaplarımı geç yazabileceğimi bildirmesem , sorunlarımızla ilgilenmiyor gibi bi izlenim vermiş olabilirim. Bu yogunluk 1 ay kadar sürecek.. şimdiden belirtmek isterim.

Gerçekten yogun olmasam böyle bir cümle sarfetmem..
Her şey gönlünüzce Olmasını diliyorum ,
iyi akşamlar
sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacagım... çnkü sizLer topLumun en önemLi bireyLeri , geLecekLeri Yani GENÇLERİ siniz.. önemLi olan sizLersiniz..
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Öncelikle helper'e
Normal konusma dilini yansitmaya calistigini anlayisla karsiliyorum, genelde öyle yapilir. Ama buraya bir Psikoloji ögrencisi sifati ile geldigin icin senden beklenenler olacagi icin ben söyledim, bir de kendi takintim oldugu icin :)

Gelelim tonyukuk'a
Bence o cümle hic antipatik degil. Acik acik söylemis. Elimden gelen yardimi yapacagim ama su siralar aninda cevap veremeyebilirim.

Bir de onun acisindan düsünelim. Bu sitede 750 - 800 kadar üye var.
Üyelerin cogu da sorunlarina cözüm ariyor. Simdi herkesin birden buraya gelip soru sordugunu düsünebiliyor musun ? Ne kadar zaman alir onu cevaplamak ?

Herkes zaten direkt acik mesaj olarak sormayacaktir. Bunun cogunlugu özelden soru soracaktir. Daha cok saldirilar veya helper'e saldiri amacli manasiz sorular sorulacaktir. Eminim bu soruma cevap vermedin diye bircok da tartisma olacaktir.

Ha bir de insanlarin cogunun bu sorundan bir an önce kurtulmak arayisi icinde olursak sorulan soruya en kisa zamanda cevap vermesi beklenecektir ki bu da mümkün degil. Sonucta helper de bir hayat yasiyor. Yapmaya calistigi yetisebildigi kadar yardim etmek.

Olaya hep kendi gözünüzle ve bencilce bakmayin.

Son sözüm helper'e :
Dilerim bu forumdan ayrilmak, kacmak zorunda kalmazsin. Dilerim burda kalbin, hevesin cok kirilmaz. Ne kadar herseye hazirlikli oldugunu düsünsen, savunsan bile an gelip "yeter artik" diyeceksin.

Diliyorum hep burda kalirsin. Bilinen bir hikayede dedigi gibi bir deniz yildizini bile kurtarsan onun icin cok anlami var.

Simdiden kolay gelsin. Ben arkandayim.
prizma

Mesaj gönderen prizma »

Öncelikle hoş geldiniz demek istiyorum.Sonrada yıllar boyu savunduğum bir düşüncemi size soru olarak yöneltmek istiyorum.
Üniversite tercihleri yaparken bende rehberlik ve psikolojik danışmanlık,psikoloji bölümlerini yazardım tercih formuna.Ve bu bölümleri seçen insanların öncelikle kendi problemlerini çözmek amaçlı tercih yaptıklarını düşünürdüm.Haklımıyım?Siz psikoloji bölümünü tercih ederken önceliğiniz, hedefiniz neydi?Beraber okuduğunuz arkadaşlarınızda böyle sorunlar yaşayanlar varmı?Gerçekten merak ediyorum.Ve şu an tanışma faslındayız diye sormak istedim.Sevgiler.Tekrar foruma hoş geldiniz =D>
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

hoşgeldin helper.burada bulunman ve bize yardım etmeye çalışman bile büyük bir incelik.bize çok farklı bakış açıları kazandıracağına ve ilerlememizde katkılar sağlayacağına inanıyorum.tekrar hoşgeldin
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

hoşgeldiniz, bize zaman ayırdığınız\ayıracağınız için teşekkür ediyorum
acaba ilk önce psikoloji bilimi hakkında genel bilgiler verebilir misiniz?
de te fabula narratur
Kullanıcı avatarı
Che Guevara

Mesaj gönderen Che Guevara »

hoşgeldiniz. hemen soruma geçiyorum ; ben burnumdan rahat nefes alamıyorum , evde burnumda tıkanıklık varsa veya uyurken ağzımdan nefes alıyorum ama dışarda aptal gibi görünmemek için ağzım açık gezemiyorum. rahat nefes alamamak sosyal fobiyi etkiliyor olabilir mi?
imtihandayız

Mesaj gönderen imtihandayız »

Che Guevara yazdı:hoşgeldiniz. hemen soruma geçiyorum ; ben burnumdan rahat nefes alamıyorum , evde burnumda tıkanıklık varsa veya uyurken ağzımdan nefes alıyorum ama dışarda aptal gibi görünmemek için ağzım açık gezemiyorum. rahat nefes alamamak sosyal fobiyi etkiliyor olabilir mi?
Bende aynı dertten müzdaribim.Kronik sinüzitim var.Rahat nefes aldığımı bilmem desem abartmış olmam.Sıkıntı duyduğum ortamlarda, kimi zaman derin derin nefes alarak rahatlamaya çalıştığım ve başarılı sonuçlar aldığımı da söyleyebilirm.

bende hoş geldiniz diyorum.Umarım tavsiyelerinizle biraz da olsa rahatlarız. ;)
Kullanıcı avatarı
yakamozuslu

Mesaj gönderen yakamozuslu »

merhaba hoşgeldin helper çok sevindim sitemize gelmene.
Kullanıcı avatarı
r_ozurlu
Admin

Che Guevara yazdı: ama dışarda aptal gibi görünmemek için ağzım açık gezemiyorum. rahat nefes alamamak sosyal fobiyi etkiliyor olabilir mi?
Aptal gibi göründügünü kac kisiye sordun da karar verdin :)

Belki de agzini kapatacagim diye tuhaf tiplere büründügün icin aptal görünüyorsundur.

Cok hadi isin icinden. Kime göre aptal görünüp görünmeyeceksin ? Niye baskalarinin bize nasil baktigini kendi kafamizda hayal edip ona göre davraniyoruz ki ?
jasemin

Mesaj gönderen jasemin »

:roll: burda kaç tane psikolog var ? Helper hoşgeldin inaşlah hep formda kalırsın tasviyelerini okuyacam
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Su anda hic yok ama foruma psikolog gelmesi icin ugrasiyorum .
vhisky

hoşgeldiniz.

Mesaj gönderen vhisky »

geleceğin gençleri falan diyosunuz ama burda otuz yaşında olanlar var.bi de değişik yöntemler deyip uygulama,ödev falan yazmışsınız.6 senedir birçok uzmana gittim ve ömrüm ödev ve alıştırmalarla geçti.daha candan olmanızı beklerdim.gerçekten yardım etmek isteseniz umarım vakit bulabilirim gibi kendinizden emin olmaktan uzak cümleler sarfetmezdiniz.madem psikolog olacaksınz psikolojide güven yani samimiyet çok önemlidir.buralara çalışmanızı öneririm.gerçi bu da sonradan kazanılacak,öğrenilecek bişey değil ama siz yine de deneyin.zoraki güven vermeye çalışan çok psikolog var onlardan biri olabilirsiniz.hayatınızda başarılar diliyorum