SF'li olup manitası olanlar ?!?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
sosyofobik_bir_kulum

SF'li olup manitası olanlar ?!?

Mesaj gönderen sosyofobik_bir_kulum »

Bunu nasıl yapıyorsunuz ?

Ben 23 yaşındayım. Hayatımda 1 tane kızla bile sevgili olma manasında konuşmuşluğum yoktur. Hep okuduğum için bu zamana kadar. Ve de okumaya devam ettiğim için.

Neyse bende ki sorun şu. Olduya bir kızla konuştuk muhabbet ettik. Kız da kabul etti falan. Ben o kızı alıp nereye götürücem, onun yanında nasıl davranıcam, onunla konuşurken kıpkırmızı olucam, onunla gezerken millet hep bana bakar, gezerken elini falan tutamam gibi korkularım var.

Herkesi de kendim gibi sandığım için, sosyal fobililerin manitası olamaz zannettiğimden açtım işte böyle saçma bi konuyu.
serhadkulu

Re: SF'li olup manitası olanlar ?!?

Mesaj gönderen serhadkulu »

olsa ne kazanırım olmasa ne kaybederim
sosyofobik_bir_kulum

Olsa sosyal fobimin en az % 50 sinden kurtulurum gibi geliyor bana.
tkn5

Mesaj gönderen tkn5 »

Ben senin yaşındayken sorunum yok biliyordum. Şu an 32 yaşındayım ve yeni yeni kurtulmaya çalışıyorum. Evet bir evlilik sosyal fobinin en az %50 sini yok eder. Bu da çok iyi bir sonuç demektir. Bu evlilik işine yoğunlaşmak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

evliliği bilmem ama bi kız arkadaş sosyalfobi tedavisinde baya bi işe yarıyor.. [smilie=kiss3.gif]
..............Resim.................~~Resim
sosyofobik_bir_kulum

mahsunkul yazdı:evliliği bilmem ama bi kız arkadaş sosyalfobi tedavisinde baya bi işe yarıyor.. [smilie=kiss3.gif]
Tecrübeyle sabit sanırım bu :D
papatyam

Mesaj gönderen papatyam »

sosyofobik_bir_kulum yazdı:Bunu nasıl yapıyorsunuz ?

Ben 23 yaşındayım. Hayatımda 1 tane kızla bile sevgili olma manasında konuşmuşluğum yoktur. Hep okuduğum için bu zamana kadar. Ve de okumaya devam ettiğim için.

Neyse bende ki sorun şu. Olduya bir kızla konuştuk muhabbet ettik. Kız da kabul etti falan. Ben o kızı alıp nereye götürücem, onun yanında nasıl davranıcam, onunla konuşurken kıpkırmızı olucam, onunla gezerken millet hep bana bakar, gezerken elini falan tutamam gibi korkularım var.

Herkesi de kendim gibi sandığım için, sosyal fobililerin manitası olamaz zannettiğimden açtım işte böyle saçma bi konuyu.

manita diye söz etmen hic hos olmamis. bukadar yüzeysel ve basit kelimeyle bayanlardan söz edersen, daha cok beklersin bir kiz arkadasinin olmasini.
sosyofobik_bir_kulum

papatyam yazdı:
sosyofobik_bir_kulum yazdı:Bunu nasıl yapıyorsunuz ?

manita diye söz etmen hic hos olmamis. bukadar yüzeysel ve basit kelimeyle bayanlardan söz edersen, daha cok beklersin bir kiz arkadasinin olmasini.
Benim manitamın olmamasının nedeni, kızlara manita dediğimden kaynaklanmıyor :D

Kız arkadaş yazmaya erindiğimden midir nedir manita yazıyorum. Sevgili kelimesi de bi sf'li olarak büyük geliyor bana. Manita daha bi sokak jargonu, bizden bi kelime gibi geliyor. Ayrıca kızlarda erkek arkadaşları için pekala manita kelimesini kullanıyor bildiğim kadarıyla.
Kullanıcı avatarı
kemanci_erdem

Mesaj gönderen kemanci_erdem »

yaş 26 gelenide geri çevirdim zudashfsdaf:D
güzel gören güzel düşünür
güzel düşünen hayatından lezzet alır.
sosyofobik_bir_kulum

Millete geliyo bi de geri çeviriyorlar. Öyle bişey bende olursa bilinki dünyanın çivisi çıkmıştır :D
scary
İletişim:

Mesaj gönderen scary »

hahaha..alemsin sosyalfobikkul..walla benim de vardı bi tane iki ay önce ayrıldık..o ayrıldı daha doğrusu..sağlıklı olsam belki hiç takmaz önüme bakardım :D ..ama hassas dönemimde terk edildiğim için bana çok koymuştu..ve sırf sf liyim diye ayrıldı..bence şart deil bi kız arkadaş..mutlaka hepimizin ihtiyacı var bi hayat ortağına ama bu ihtiyacı bu isteği, daha iyisi olması için erteleyebiliriz..çünkü eksik bi özgüvenle yaşanan ilişkinin kalitesi ister istemez düşüyo..
Ey sf, benden aldıklarını senden geri almazsam senden alçak olayım.
sosyofobik_bir_kulum

scary yazdı:hahaha..alemsin sosyalfobikkul..walla benim de vardı bi tane iki ay önce ayrıldık..o ayrıldı daha doğrusu..sağlıklı olsam belki hiç takmaz önüme bakardım :D ..ama hassas dönemimde terk edildiğim için bana çok koymuştu..ve sırf sf liyim diye ayrıldı..bence şart deil bi kız arkadaş..mutlaka hepimizin ihtiyacı var bi hayat ortağına ama bu ihtiyacı bu isteği, daha iyisi olması için erteleyebiliriz..çünkü eksik bi özgüvenle yaşanan ilişkinin kalitesi ister istemez düşüyo..

Bence şart !!!

Hem de kesinlikle şart.

Ebsolutli yes :D

Biz bu özgüveni düzeltemeyiz. Daha doğrusu özgüvensizliği. En azından ben. Ya birisi tutup kolumuzdan çekicek bizi ortamlara sokucak bu işleri öğreticek ( Ki öyle bi arkadaşımız olsaydı bu durumlara zaten düşmezdik ) ya da...

Ya da sı yok işte ne biliyim. Benden bi cacık olucağa yok.
Kullanıcı avatarı
BiR UMUT VAR

Mesaj gönderen BiR UMUT VAR »

sf li olup manitası olanlar değilde sevgilisi olanlar desek daha uygun olur sanırım...insan sevgilisi arkadaşı yada eşi olupda sf li olabilir.malum etrafımızdan görüyoruz..özgüven-kalıtım -aile-depresyon vs.vs..neyse..benimde yok yaş 32 hiçde olmadı...bence 100/50-60 ı sevgili yada eşle geçer ..geri kalan 100/15 i dini bağlantılar düşünceler motive geri kalan 100 delik dilim ilaç ve kendi çabalarımıza bağlı diye düşünüyorum..insan ne yaparsa yapsın isterse dünyada her şeye sahip olsun kalbi boşsa yada kalbinde bir sevgiyi yada sevgiliyi hissetmiyorsa hep ezik demektir ve ezik yaşar ..buda psikolojisini bozar ..sf ya depresyona kapı açar...hangi karakterde olursa olsun neye inanırsa inansın...neyse lafı çok uzattm keseyim burda..
BİR UMUTLA BAŞLAR HERŞEY...
sosyofobik_bir_kulum

BiR UMUT VAR yazdı:sf li olup manitası olanlar değilde sevgilisi olanlar desek daha uygun olur sanırım...insan sevgilisi arkadaşı yada eşi olupda sf li olabilir.malum etrafımızdan görüyoruz..özgüven-kalıtım -aile-depresyon vs.vs..neyse..benimde yok yaş 32 hiçde olmadı...bence 100/50-60 ı sevgili yada eşle geçer ..geri kalan 100/15 i dini bağlantılar düşünceler motive geri kalan 100 delik dilim ilaç ve kendi çabalarımıza bağlı diye düşünüyorum..insan ne yaparsa yapsın isterse dünyada her şeye sahip olsun kalbi boşsa yada kalbinde bir sevgiyi yada sevgiliyi hissetmiyorsa hep ezik demektir ve ezik yaşar ..buda psikolojisini bozar ..sf ya depresyona kapı açar...hangi karakterde olursa olsun neye inanırsa inansın...neyse lafı çok uzattm keseyim burda..
Vay arkadaş. İyiki baştan birisi manita demen hoş olmamış dedi. Sonradan hepiniz üstüme çullandınız. Ne var yani gayet de uygun bi kelime işte manita.

Buyrun http://tdkterim.gov.tr/bts/

Burdan bakın bakalım anlamı neymiş.

Kesinlikle bu verdiğin orana katılıyorum. Ben ( her ne kadar yanlış bir düşünce olsa da ) bir sevgilim ( hadi sizin hatırınıza sevgili diyorum :D ) olursa dini vecibelerimi daha iyi yerine getirebileceğimi düşünüyorum. Tabii ki çok saçma bi düşünce ya da yanlış ya da günah... Bilemem. Ama dibe vurmuş durumdayım ne bileyim işte böyle düşünüyorum.

Verdiğin oranlara 3 aşağı 5 yukarı katılıyorum. Aslında hepi topu bu S(ere)F(siz)'in çözümü bu kadar basit.

Namaz dinin direğiya, dinin yarısıya hani ;

Bence bu S(ere)F(siz)in de yarısı bir sevgiliyle hallolur gibime geliyor sanki [smilie=aikido.gif]
kimya

Mesaj gönderen kimya »

aslında ben ister(d)im ki beni çook iyi anlayan bu halimle kabul eden benim de onu çok sevdiğim biri olsun. hep bunun hayalini kurmuşumdur. bilmem belki olur. umarım olur =) .. her neyse zamanla anladım ki (tabi o da gerekli ama ) benim ihtiyacım olan şey sığınabileceğim bir yer/kişi .. bişey işte.. maalesef çoğu kişiye bu durum '' dinci'' dedirtir ama Allah ' ı aradığımı anladım.. muhteşem bi huzur, bi rahatlık var içimde. hala beni çoook seven birinin olmasını istemiyor muyum istiyorum tabii ki. insanın ne olursa olsun başını omzuna dayayacağı bi aşkı , sevgilisi ne zıkkımsa işte, olmalı. Ama bence önce ruhumuzun neye ihtiyacı olduğunu kestirelim. Onu bulduktan sonra işin beşer kısmı imkansız gelmiyor. öyle biri hala yok ama hiç değilse sığındığım bi liman var ve ben orada çok huzurluyum.. Yeryüzünde de aşkı bulacağıma inanıyorum. Gerçi biri şöyle bişey yazmış '' sf liolduğum için sevglm benden ayrıldı '' . Bence doğru kişi doğru yer ve doğru zaman olayı bu konuda ben burdayım diyor=) Umarım bu 3 doğruyu denkleştirir ve o boşluğu da doldururuz. o kadar da kotü değil yaşamak ./
şaşkın gülümse-me.