Nasılsınız

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

gece ve epsilon ikiniz adına cevaplamaya çalışayım

İç dünya nedir? Bu konuyu uzun bilimsel yorumlarla açıklamaya gerek yok Varlığını hissettiğiniz,size ait öz benliğiniz iç dünyanızdır Uygulamalar bölümündeki çalışmaları yaparsanız iç dünyanıza zaman ayırmış olursunuz
misafir-

Mesaj gönderen misafir- »

Bende size bir soru sormak istiyorum.Avucunuzu açın ve istediklerini düşünün ve başarın demişsiniz.Şöyle bir gerçek var ki bazen insan istediklerine sahip olamayacak kadar çaresiz kalıyor.Sonuç bu iken dediğinizi yapmak bile insana fazlasıyla acı veriyor.Her neyse ben kalabalıktan kaçan bir insan değilimdir ;ama şu okul dediğimiz olay benim sosyal fobili bir insan olmama yetti.(başarılı olmama rağmen)Şöyle ki okul olmadığı her an mutluyum ben.Sonuçta çevrenizde sizi mutsuz eden insanlar varken avcunuzu açıp nsl mutlu olabilirsiniz ki.Bunu başarabilmem için sizin bahsettiğiniz ruh olayını kaybetmiş olmam lazım değilmi.Bazen öyle mutlu oluyorum ki(çok sevinçli bir şeyler olduğu zaman)hiç kimse umrumda olmuyor.İnsanları gözüm görmeyecek kadar mutluluk zirvesinde oluyorum.istediğimi yapıyorum ve o insanlar umrumda bile olmuyor.İşte o zaman inanırmısınız onlar beni önemsemeye başlıyorlar.İLGİNÇ!!!
psıko_rehber_danısman

yagmurdatufan yazdı:Avucunuzu açın ve istediklerini düşünün ve başarın demişsiniz
Hayır,tam olarak değil. Ben sadece "Avucunuzun içindekine dışardaki bir kişinin gözleriyle bakın ve ne hissettiğini anlamaya çalışın" demiştim.
Sadece böyle yaparak sorunlarınızdan kurtulursunuz veya birşeyleri başarırsınız demedim.

Bu çalışmada, elinizde hayal ettiğiniz kişi de sizsiniz, onu düşünen de... İster elinize odaklanarak,ister oturduğunuz yerden gözleriniz kapalı şekilde düşünün farketmez.İkisindeki Ortak nokta şu ki iç gözlem yaparak kişiliğinizdeki ve yaşantınızdaki beklentileri tespit edebilirsiniz
mtay

sayın rehber

Mesaj gönderen mtay »

Ben şu an eskişehirde öğrenciyim. Sizinle görüşmek isterim. tabi mümkünse...oraya gelmek için ne yapmam gerekiyor
psıko_rehber_danısman

mtay merhaba

Bireysel terapi yapmıyorum İlçe RAM kurumunda ilköğretim okullarına dönük rehberlik çalışmalarımız var Kafanıza takılan bir konu varsa buradan da yardımcı olmaya çalışabilirim Sevgiyle kalın
psıko_rehber_danısman

PM den bana gönderilen bir soruyu sahibinin de iznini alarak sizinle paylaşmak istiyorum

SORU:

beni çok rahatsz eden bir sorunumdan bahsetmek istyorum size kısaca,vakitinizi almadan,

bende yürürken, özellkle yalnz olduğumda, psikolojk olarak belkide bacak kasılmaları oluyor. yani yanmda bir arkadaş varken değilde genelde tek başıma biryere giderken dizden aşağısı fena galde kasılıyor , kramp gibi ama şiddetine bağlı olarak bazen 1-2 saatte bile dinmiyor.adeta gözlermden yaş geldği zamanları hatrlyorum acıdan.bunu sormak istyorum,yani kendimi rahat hissettğm zamanlarda 2 saat yüsürüsem bile en ufak bişey yok herşey normal, ama huzursuzken yada izlenme hissine kapldğmda belkide, 5 dk lık bi yola bile gtsem hemen kasılmalar başlıyor..bu konuda bilginz varsa zaman ayırıp aktarırsanz çok sevinirim..kolay gelsin size, iyi çalşmlar

CEVAP:

Merhaba

Bacaklar doğal haliyle ilerlemeyi sağlayan tek organımız Fiziksel bir sorununuz olmadığı halde kasılma oluyorsa sebebi öz güven eksikliği veya birşeylerden duyduğunuz endişe Yani her anlamda ilerlemeye karşı duyduğunuz bir tereddüt Bilinç altındaki gerilimin bacaklardaki göstergesi yani bedensel semptomlar Arabayı 3.vitesle kaldırmaya veya el freni çekiliyken harekete benzeyen bir engelleme

Herkesin gördüğü gerçek farklıdır yani aynı gerçeği herkes farklı yorumlar Senin gerilmene yol açan durumlar zihnindeki yansıtmalarla ilgili Yani bilinçli olmasa da hepimiz dış dünyaya birşeyler yansıtıyoruz ve ona göre geri bildirimler alıyoruz

Yani bu yaşadığın kasılmaların somut anlamda algıladığın dünyayla hiçbir bağlantısı yok tamamen senin bilincinde oluşan zincirleme gerçeklerle ilgili
Bacak ağrılarından kurtulmak için çeşitli ilaçlar alabilirsin fakar bunlar geçici çözümler Bataklığı kurutmak lazım Yani demek istediğim asıl problemi kaynağını bulduğun anda kasılmalar da biter

"Bilinçaltındaki el freni" anahtar cümleniz bu olsun ve onu bir an önce bulup indirmeye bak Bu uzun ve zor bir mücadele
jasemin

Mesaj gönderen jasemin »

:) Merhaba bu hafta sonu Eskişehire gidiyorum ve size de uğramayı düşünüyorum

Ziyaretimin sonuçlarını foruma da yazmayı düşünüyorum eğer izniniz olursa .. ama dur bakalım önce bir eskişehire varalım da hele :lol: