arkadaşın olmaması özgüveni etkiler mi;?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
kurtulmakistiyorum

arkadaşın olmaması özgüveni etkiler mi;?

Mesaj gönderen kurtulmakistiyorum »

ne düşünüyosunuz bu konuda
Kullanıcı avatarı
smurfs

Re: arkadaşın olmaması özgüveni etkiler mi;?

Mesaj gönderen smurfs »

Bana göre zaten özgüvenimiz olmadığı için arkadaş edinemiyoruz. Sanki bu durumdan şikayetçi gibiyim ama arkadaş edinme hususunda her denememde yenildiğimi söyleyebilirim. Biraz denemek gerek arkadaş edinebilmeyi.
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
delidomuz

Mesaj gönderen delidomuz »

''bir dostun olması güzel bi şeydir ,ama dosta ihtiyaç duymadan yaşayabilmektir önemli olan''
dost edinemiyosan edinmezsin,sırf bi dostum olsun diye kendini sıkma,değiştirmeye çalışma..dost olabileceğin insan eninde sonunda seni bulur..
''insanlarla beraberken kendimi rahatsız hissediyorum.benden uzak şeylerden bahsedip, benim duymayacağım heyecanlar duyuyorlar.'' c. bukowski
useless

Mesaj gönderen useless »

zaten bizde olmayan birşeyi nasıl etkilesin ki? sf oldukça arkadaş edinemeyiz, edinsek bile kısa süreli olur ve hiç bir zaman 'dost' diyebileceğimiz biri olmaz.
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

delidonuz yazdı:''bir dostun olması güzel bi şeydir ,ama dosta ihtiyaç duymadan yaşayabilmektir önemli olan''
Bu söz baştan sona yanlış. Ne demek önemli olan dostsuz yaşamak. Öyle saçmalık mı olur.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
delidomuz

ecsam yazdı:
delidonuz yazdı:''bir dostun olması güzel bi şeydir ,ama dosta ihtiyaç duymadan yaşayabilmektir önemli olan''
Bu söz baştan sona yanlış. Ne demek önemli olan dostsuz yaşamak. Öyle saçmalık mı olur.
ne yani oğuz atay yalan mı söylüyor şimdi
''insanlarla beraberken kendimi rahatsız hissediyorum.benden uzak şeylerden bahsedip, benim duymayacağım heyecanlar duyuyorlar.'' c. bukowski
Kullanıcı avatarı
ecsam

Mesaj gönderen ecsam »

Yalan değil yanlış söylüyor. ya da yanılıyor.
Bu dünya, bir misafirhanedir. Ebedi hayatı isteyenler, misafirhanedeki vazifelerine dikkat gösterdikleri nisbette memnun edilirler.
Kullanıcı avatarı
delidomuz

yerine şöyle bir cevap vermeliydin bence;
bir insanın Oğuz Atay olması onun yanılmayacağı anlamına gelmez...
ben;
haklısın, belki de bu söz Oğuz Atay'ın yalnızlıktan kurtulmak için bulduğu kendi kendini telkin sözüdür.
kurtulmakistiyorum

Mesaj gönderen kurtulmakistiyorum »

useless yazdı:zaten bizde olmayan birşeyi nasıl etkilesin ki? sf oldukça arkadaş edinemeyiz, edinsek bile kısa süreli olur ve hiç bir zaman 'dost' diyebileceğimiz biri olmaz.
ben tam sf değilim okb yim ne olduğum da tam belli değil ama arkadaşlık beni çok etkiliyor
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

useless yazdı:zaten bizde olmayan birşeyi nasıl etkilesin ki? sf oldukça arkadaş edinemeyiz, edinsek bile kısa süreli olur ve hiç bir zaman 'dost' diyebileceğimiz biri olmaz.
Doğrudur, hayatım boyunca da hep böyle oldu. Dost diye bir kavramın gerçek olmadığını zamanla anlıyor insan. Tabii tamamen genellememek lazım, illaki beni anlayan biri benim dostum olabilir diye düşünüyorum :) .
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Yav arkadaş degilde.Sevgiliyi daha çok arıyor insan.Sevdigi kızı bir bebek gibi bagrına basmayı,dünyanın en mutlu kadını yapmayı istiyor.Onu ölümüne korumak istiyor.Gezmek sinemaya gitmek istiyor insan.Hep istiyor insan istiyor istiyor.Kafa bir anlık basıyor bakıyor cebine para yok.Sonra büyük bir üzüntü ve hayal kırıklıgıyla sevgili benim neyime be diyor.Hayattan soguyor.Bakma yüzümün güldügüne içim kan aglıyor.Yanlızlık çok zor.Sevgili olmadımı ne özgüven kalır ne mutluluk ne huzur.Bir erkek orjinal karakteristik yapısına kız arkadaşının yanında kavuşur. :( :( :(
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

direk etkiler, doğru orantılı etkiler, hatta logaritmik olarak etkiler yani 2 arkadaşın varsa özgüveninin 2^2 den 4 kat artar.. geniş bi arkadaş çevresinde neler olacağını siz düşünün artık..
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
feraye

Mesaj gönderen feraye »

arkdaşım olmadığında kendime daha çok güveniyorum. herşeyi yalnız yapabildiğim için mutlu oluyorum ve güven geliyor.
katmandu

Mesaj gönderen katmandu »

bence hiçbir etkisi yoktur
ne yersen ye asit yapar ağzında
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

2PacHastası yazdı:Yav arkadaş degilde.Sevgiliyi daha çok arıyor insan.Sevdigi kızı bir bebek gibi bagrına basmayı,dünyanın en mutlu kadını yapmayı istiyor.Onu ölümüne korumak istiyor.Gezmek sinemaya gitmek istiyor insan.Hep istiyor insan istiyor istiyor.Kafa bir anlık basıyor bakıyor cebine para yok.Sonra büyük bir üzüntü ve hayal kırıklıgıyla sevgili benim neyime be diyor.Hayattan soguyor.Bakma yüzümün güldügüne içim kan aglıyor.Yanlızlık çok zor.Sevgili olmadımı ne özgüven kalır ne mutluluk ne huzur.Bir erkek orjinal karakteristik yapısına kız arkadaşının yanında kavuşur. :( :( :(
ya benim ikiside yok bu ne saçmalıktır yahu.ben hiç aramadım aramamda!
kardeşim sen bu yoldan dön bence hele son cümlen tam bi facia..