arkadaşın olmaması özgüveni etkiler mi;?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
SatasmaBana

Re: arkadaşın olmaması özgüveni etkiler mi;?

Mesaj gönderen SatasmaBana »

etkiler
bulantı
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

Mutlaka ve şiddetle etkiler. Düşünsenize sizi önemseyen tek arkadaşınız bile yok, kimse sizinle ilgilenmiyor. Sizde hayata küsüp kenarda köşede kalıp boş ve sönük bir yaşam sürdüüyorsunuz. Değersizlik duygusundan daha fazla insan ruhunu içten içe yiyip çökerten başka bir duygu varmıdır acaba. Nasıl bir cehennemdeyiz anlayamadım gitti. Sosyalligin sırrını çözemedim gitti.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

%90 etkiler, %100 kesin olan şudur: özgüvenin olmaması, arkadaşının olmamasına (az olmasına) sebebiyet verir. arkadaşın olmadığı içinde özgüvenin dahada sarsılır, düşer. özgüvenin düştükçe, arkadaş oranın azalmaya başlar, azaldıkça özgüven düşer..tepki olur diğeri artar.. biri azalır, biri düşer; biri düşer diğeri azalır...bu böyle sürüp gider.. birbirini etkileyen etkenlerdir bunlar. [smilie=blind.gif]
..............Resim.................~~Resim
var

Mesaj gönderen var »

İyi bir kaç arkadaşının olması, dostlarının olması özgüveni kesinlikle iyi yönde etkiliyor. Buluşmalarda ne kadar rahat olduğumu bilen bilir. Fakat örneğin İstanbul buluşmasındaki rahatlığımın yaklaşık olarak yarısını İstanbul'da tanıştığım bir dostuma borçluyum. O olmasaydı herhalde grubun sadece %21.4'ü ile tanışabilmiş olacaktım. Teşekkür ederim.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

Arkadaşın olmaması = özgüveni etkiler \ veya neden sonuç olarak tersidir; ya da etki tepki açısından öyledir. Küçüklüğümde mahalle arkadaşlarım tarafından dışlanırdım Hatırlarım karlı bir havada dışarıda kartopu savaşı yapıyorlardı. Aralarına katılmayı çok istiyordum ama dışlandığımı bildiğimden onlara yaklaşamıyordum Sonra cesaretimi yoplayıp (12-13 yaş) yanlarına vardım ve suratıma kartopu yedim içine de sertleşsin diye taş koymuşlardı.
Kullanıcı avatarı
fanatiksfli

Mesaj gönderen fanatiksfli »

2PacHastası yazdı:Yav arkadaş degilde.Sevgiliyi daha çok arıyor insan.Sevdigi kızı bir bebek gibi bagrına basmayı,dünyanın en mutlu kadını yapmayı istiyor.Onu ölümüne korumak istiyor.Gezmek sinemaya gitmek istiyor insan.Hep istiyor insan istiyor istiyor.Kafa bir anlık basıyor bakıyor cebine para yok.Sonra büyük bir üzüntü ve hayal kırıklıgıyla sevgili benim neyime be diyor.Hayattan soguyor.Bakma yüzümün güldügüne içim kan aglıyor.Yanlızlık çok zor.Sevgili olmadımı ne özgüven kalır ne mutluluk ne huzur.Bir erkek orjinal karakteristik yapısına kız arkadaşının yanında kavuşur. :( :( :(
Tek sorun para mı ? Valla bende para olsada kızı gezdiremem hatta yüzüne bile zor bakarım. Ayrıca parada gözü olan kızlarla işimiz ne gitsin kendilerine zengin bir maymun bulsunlar. Çok önemli bir yere degindin anlattıkların gerçekden çok büyük bir eksiklik. Arkadaşta olucak tabii de karşı cins ile duygusal ilişki muhakkak insanın özgüvenini tazeler hayattan zevk almasına neden olur. Malesef biz bunları sadece istemekle kalıyoruz. Şahsen benim bu zamana kadar ne yakın bir arkadaşım, nede sevgilim olmadı çökük durumdayız.
Diskoteğin önünde kahya durmuşum
Araba plakasından fallar tutmuşum
İçeri giren sarı kız bana baksaydı
Baksaydıda bana bana benim olsaydı
Olmaz olmaz bilirim ben kahya yahya
O kimbilir kimin nesi ben kahya yahya
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

Arkadaşın olmaması özgüveni etkilemez.Benim için etkilemiyor.Son birkaç gündür pozitif işler yapıyorum.Hiç gerek duymuyorum.Arkadaş benim için zararlı olmuştur son zamanlar.Malesef ki gerçek bu.Bana ekstra bir şey kazandırmıyor.Ben zeki insanları severim ya da kendi halinde olanları,doğal olanları,özünü koruyanları.Diğerleri bu yüzden banal ve sıkıcı gelirler.Yakın zamandaki ayrıldığım arkadaşlarımı bu yüzden özlemiyorum.Eskilerden özlediklerim var değerli arkadaşlarım.En iyi anlaşabildiğim ıq su yüksek olanlar.Yakınlarımda böyle biri yok ve bu eksikliği bariz hissediyorum.
tonyukuk

Anqel yazdı:.Arkadaş benim için zararlı olmuştur son zamanlar.
Hangi konuda zararları oldu ?
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

Benim yaptığım fedakarlığın 10da birini yapmadılar.Zor ve dip anlarımda beni depresyondan çıkaramadılar.Bana çıkarları için yanaştılar.Bu gibi şeyler.Bundan sonra zaten arkadaş olacağım insanın öncelikle zeki olmasına dikkat edeceğim.
tonyukuk

Angel yazdıklarına benzer şeyler yaşadım. Bu zamanda iyilikten maraz doğuyor; haklısın. İyi gününde herkes dostun (...)
Kullanıcı avatarı
Ulasilmaz

Mesaj gönderen Ulasilmaz »

Anqel yazdı:Benim yaptığım fedakarlığın 10da birini yapmadılar.Zor ve dip anlarımda beni depresyondan çıkaramadılar.Bana çıkarları için yanaştılar.Bu gibi şeyler.Bundan sonra zaten arkadaş olacağım insanın öncelikle zeki olmasına dikkat edeceğim.
insanın arkadaş konusunda seçebilme şansının olması güzel bir duygudur herhalde..
Hayat herşeye rağmen yaşamaya değer değildir..
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

Ulasilmaz yazdı:
Anqel yazdı:Benim yaptığım fedakarlığın 10da birini yapmadılar.Zor ve dip anlarımda beni depresyondan çıkaramadılar.Bana çıkarları için yanaştılar.Bu gibi şeyler.Bundan sonra zaten arkadaş olacağım insanın öncelikle zeki olmasına dikkat edeceğim.
insanın arkadaş konusunda seçebilme şansının olması güzel bir duygudur herhalde..
bu devirde insanın ailesinden başka kim kimi depresyondan çıkarır ki. arkadaşlıktan çok şey bekliyorsunuz [smilie=cool.gif]
İnsan neden aldanıyor herşeye ?
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

_bahar_ yazdı:
çok zekide tlki oluyo bilesin. aklında 40 tilki dolanıyr.
Tilki sırtlandan iyidir.
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

Ulasilmaz yazdı:
Çok güzel olduğu söylenemez.Seçme şansım olmasına rağmen son birkaç yılda arkadaşlık kurduğum kişiler tasvip etmediğim karakterde insanlar.Birazda o zamanlarki içinde bulunduğum durumun negatif etkisi.Üstüne üstelik bana sıkıcı gelen insanlarla niye bu kadar boş zaman harcadıysam.Neyse geçmişte kaldı diyorum.Şuan hayallerimi anlatabileceğim,dertleşebileceğim,eğlenebileceğim pozisyonda 0 gözükmeside ayrı bir tezatlık.
bulutlu gökyüzü

Mesaj gönderen bulutlu gökyüzü »

delidomuz yazdı:
ecsam yazdı:
delidonuz yazdı:''bir dostun olması güzel bi şeydir ,ama dosta ihtiyaç duymadan yaşayabilmektir önemli olan''
Bu söz baştan sona yanlış. Ne demek önemli olan dostsuz yaşamak. Öyle saçmalık mı olur.
ne yani oğuz atay yalan mı söylüyor şimdi
oğuz atay çok doğru söylemiş. dost edinipte napıcan ?
hadi onu geçtim gerçekten dost olabilecek birini bulmak o kadar zor ki...
dostsuz yaşamak neden saçmalık olsun. insanın yaşaması için illa birilerini hayatına mı sokması lazım ?