Karşı cinsle konuşma..

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
munsif

Karşı cinsle konuşma..

Mesaj gönderen munsif »

Öncelikle merhaba,

benim şöyle bir sorunum var.
karşı cinsle konuşurken pek rahat değilim.

hatta ara ara yüzüm kızarıyor.
yaşım 18 bu güne kadar hiçbir kıza duygularımı ifade edemedim.

şeytanın bacağını bir kere kırsam ve ilgi duyduğum kıza böyle böyle desem acayip rahatlayacam.

ne olur bana yardım edin..
useless

Re: Karşı cinsle konuşma..

Mesaj gönderen useless »

aynı benim gibisin, ilgi duyduğun kız seni red ederse? o zaman çok daha kötü olursun..
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

munsif,

bunu başarabilmek için kişilik değiştirmen gerekiyor.
Sen hoşlandığın kıza karşı bile empatik, hoşgörü ve merhametle yaklaşan bir tipsin çoğumuz gibi.
Ancak, bir kıza rahaatça açılabilmek için, vucudunda adrenalin ve kortizol gibi hormonların normalin altında salgılanması lazım. Bu da aslında duygusuz olan veya kızlardan kendini üstün gören tiplerde genelde oluyor. Aslında ahlaki kurallara göre normal olan sensin. Ama doğanın kurallarına göre ise, kazançlı olan o "duygusuz" kişi.

Bizler yaratılış itibarı ile biraz fazla duygusal tipleriz. Bu yüzden öyle pat diye birine açılmak bizim sindirebileceğimiz bir şey değil. Tabi dediğim hormonları bloke etmek dışında(alkol, ilaç vs. ile)

Bu yüzden benim sana tavsiyem, ilgi duyduğun kişi arkadaşın ise, ona daha samimi davranarak yavaş yavaş hislerini farettirmen böylece kendini ve onu o sürpriz ana hazırlaman.
Ama o kiş arkadaşın değil de hiç tanımadığın biri ise, öyle pat diye söylemeye kendini zorlama. Bunun için işte o duygusal, efendi kişiliğini edepsiz-duygusuz bir kişilikle değiştirmen gerekir. Bence bunun yerine, mesajlaşmayla işe başla. Hislerini yazdığın eline tutuşturacağın bir kağıtla, veya aracı bir arkadaşla bu süreci başlatman daha mantıklı, ahlaklı ve kolay olur.

Sağlıklı günler.
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Forumda karşı cinsle ilgili o kadar çok konu açıldı ki, artık ben de inanmaya başlayacağım sosyal fobi meselesinin sadece kızlardan çekinme meselesi olduğuna. Sorunu sadece kızlarla konuşamama olan birinin sosyal fobik olduğuna ihtimal vermiyorum Zaten Türklerin çoğunluğu karşı cinsle konuşamamakta. Bu Türk toplumunda normal bir şey. Çekingenlik dediğiniz şeyi deneyerek aşarsınız. Bu foruma takılarak sosyal fobi olup olmadığını bilemeyen insanların kendilerine sosyal fobi teşhisi koymaları çok hasar verici olur!
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
ge se

Mesaj gönderen ge se »

bence sosyal fobinin boyutları var ve genelde genç olduğumuz için asıl görebildiğimiz kısım karşı cinsle olan ilişklermz olduğu içn ön plana çıkıyo bu tür konular.. yani aslnda tamamen bu konu üzerne sıkıntı çekmiyoruz ama en çok aşmak istediğimz sorun bu [smilie=blush.gif] saçmaladımmı [smilie=blush.gif]
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen..
folder

Mesaj gönderen folder »

smurfs yazdı:Forumda karşı cinsle ilgili o kadar çok konu açıldı ki, artık ben de inanmaya başlayacağım sosyal fobi meselesinin sadece kızlardan çekinme meselesi olduğuna. Sorunu sadece kızlarla konuşamama olan birinin sosyal fobik olduğuna ihtimal vermiyorum Zaten Türklerin çoğunluğu karşı cinsle konuşamamakta. Bu Türk toplumunda normal bir şey. Çekingenlik dediğiniz şeyi deneyerek aşarsınız. Bu foruma takılarak sosyal fobi olup olmadığını bilemeyen insanların kendilerine sosyal fobi teşhisi koymaları çok hasar verici olur!
Aynen katılıyorum. Başka forumlarda da hiç sevgilim olmadı vs. gibi konuları görüyorum ara sıra. Bu genel bi sorun ve sf buna indirgenemez. Ama sonuçta buda bi sorun. Sf'li olsun olmasın birçok kişinin ortak sorunu :).
useless

Mesaj gönderen useless »

tabi şunu da anlaması gerekiyor bazılarının, kız/erkek arkadaşımız (sevgili de diyebilirsiniz) olmadığı için sf liyiz demek çok saçma olur, sf li olduğumuz için kız/erkek arkadaşımız olmuyor. ayrıca tüm genellemeler tehlikelidir, sf'yi sadece bir çatı altında değerlendiremezsiniz ki, bu konu sadece bir parçasıdır, bundan kurtulunca sf'den de kurtulmuş olmuyorsunuz. Bu kadar basit bakmayın.
feraye

Mesaj gönderen feraye »

konuşamadığınız kişinin yanında kendinizi ondan çok daha üstünmüş gibi hissetmeye çalışın..... hatta bunu tamamen böyle kabul ederek davranın.
Kullanıcı avatarı
smurfs

Mesaj gönderen smurfs »

Yaşantımızdaki her şey, beceriksizliğimiz, arkadaş edinememiz ya da tek bir sorun olarak algılanamayacak olan karşı cinsle olan iletişimimiz elbetteki sosyal fobinin sonucudur. Ama saydığım şeylerin sonucu da sosyal fobidir. Kimse bunu gözardı etmesin bunlar birbirine paralel etki ediyor. Sonuçta forumdaki çoğu 'sosyal fobiğin' de sevgili konusunun sorunlarının sadece bir parçasını oluşturduğunu söylemek kaçınılmaz. Ama bence bu genelin en küçük parçası. Daha sosyal hayatta kendini gösteremeyen varlığın nasıl olur da sevgilisi olabilir!
"You got a fast car
I want a ticket to anywhere
Maybe we make a deal
Maybe together we can get somewhere"
Tracy Chapman
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Bir kıza aşık olmuştum açıldım ve reddedildim sonuç kızlara güvenim 0.Ama benden tavsiye reddedilecegini bilsen bile git açıl.En azından içinden atmış olursun.%50 kabul eder %50 etmez.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

burda hep erkekler mi var..bu ne biçim iş yaaa ?! üfff pfffffffff
Kullanıcı avatarı
ge se

Mesaj gönderen ge se »

PaSSiVe AgGReSSiVe yazdı:burda hep erkekler mi var..bu ne biçim iş yaaa ?! üfff pfffffffff
hayr ben kızım [smilie=dance3.gif]
ne gülüyorsun anlattığım senin hikayen..
PaSSiVe AgGReSSiVe

Mesaj gönderen PaSSiVe AgGReSSiVe »

belli oluyo canım
bilmem fark ettinmi
ama senle ben sadece ikimiz kızız
tekinya

Mesaj gönderen tekinya »

kadınlarkulubü var bir tık ötede.
Kullanıcı avatarı
leisen

Mesaj gönderen leisen »

ilgi duyduğun kız seni reddederse inan bana şu ankinden daha iyi olursun... en azından reddedildikten kısa bir süre sonra...
Acıyı , acımasızlığı ve mecburiyeti sevmezdi insan...Ve sadece gerçeğe inanırdı...Fakat sadece iki gerçek vardı hayat ve ölüm...Hayat acımasız , ölümse acıydı...Ve insan sevmeye mecburdu..!
...