İnsan kendini nasıl sever?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
ağaç85

İnsan kendini nasıl sever?

Mesaj gönderen ağaç85 »

İnsan kendini sevmeyince ne başkalarını sevebiliyor ne de başkaları tarafından sevilebiliyor. Kökteki sorun bu ve nasıl çözeceğimi bilmiyorum. Her gün aynaya bakıp da "Kendimi seviyorum, olduğum halde mutluyum." diyerek olmuyor! Kendine bakım yapıp, özen gösterip de sokağa çıkınca da olmuyor. Ya, kendimle daha fazla beraber yaşamak istemiyorum; ama yaşamak zorundayım. Biliyorum sağlıklıyım, elim, ayağım var, yürüyebiliyorum, görebiliyorum. Bunların farkındayım ve şükrediyorum. Ama içimdeki kötü düşüncelere engel olamıyorum. Siz kendinizi seviyor musunuz? Eskiden kendini sevmeyip de şu anda sevebilen var mı? Nasıl başarılır? İnsan kendini nasıl sever? Nasıl kabullenir?
Kullanıcı avatarı
cewdetabi

Re: İnsan kendini nasıl sever?

Mesaj gönderen cewdetabi »

insan kendini sevemiyorsa bunu yapması için başkasını bulur.
ama o kişi de beceremez tabii.
kendini sevmen için mesela ufak da olsa başarı yakala.
ne konuda olursa olsun.
Kullanıcı avatarı
dertkolik

Mesaj gönderen dertkolik »

sf li olduğum için kendimden nefret ediyorum... :(
ağaç85

Mesaj gönderen ağaç85 »

dertkolik yazdı:sf li olduğum için kendimden nefret ediyorum... :(
Anlıyorum. :( Ben de sanırım kendimden nefret ettiğim için sf'liyim. :(
Kullanıcı avatarı
2PacHastası

Mesaj gönderen 2PacHastası »

Çevredeki insanlar tip tip bakmadıgı sürece ve acımasız bir şekilde eleştirmedigi sürece insan kendine güvenir.Kendine güvenen insan kendinide sever çevresindekileride.
Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.(2Pac)
"Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına ..ıyor."(2Pac)
feraye

Mesaj gönderen feraye »

kendimi iyi kalpli olduğum için seviyorum. bazen de çok salak olduğumu düşünüp kendimi sevmiyorum.
Kullanıcı avatarı
kaşif

Mesaj gönderen kaşif »

kendini sevmek=kendine değer vermek : bu küçükken bize öğretilmesi gereken birşey..önce ailen sana değer verir ve sever..sende kendi kendine değer vermeyi ve kendini sevmeyi öğrenirsin..kişiliğinin karakterinin bir parçası haline gelirler..ve hayatında herşeyi bunların üzerine bina edersin..

kendine değer vermeyi/kendini sevmeyi küçükken-zamanında öğrenemediysen ve büyüdüğünde bunu yapabilmek o kadar zor ki..bir kaç kez nirvaya gidip gelmen filan gerekiyo
Kullanıcı avatarı
manzara

Mesaj gönderen manzara »

benden başka kimi var ki, çok yalnız, çok masum..kendimi seviyorum..bazen de nefret ediyorum..
BEN BENİM
Anqel

Mesaj gönderen Anqel »

İnsanın kendini sevmesinin yolarından biri ve en önemlisi başarıdır.Hedefler koyup başarmak özgüveni yükseltir.İşinizden memnun değilsiniz ya özel sektör ya da maaşı düşük.Kpss ye sıkı bir hazırlanırsınız.Tüm sınavları kaznırsınız ve sonunda atanırsınız.Vay be ben neymişim dersiniz örneğin.Bu uzun ve zor aşama.Basitinden bir örnek.Bir konuya çalıştınız.O konuyla ilgili 20 soru çözdünüz ve 17 ve üzeri doğrunuz var.Bir oley çekmeniz için yeterlidir.Spora başlıyoruz örneğin.İlk gün anca 1 km koştuk.Ama yılmadık ve her gün sonunda mesafeyi arttıra arttıra 3 ay sonra 5 kmye çıkardık.Aynı zamanda göbeğimizden 5 kilo yağ eridi.Vay Shakira gibi oldum artık.Bunun gibi bir sürü örnek mevcut hayatlarımızda.Yapmak istediğimiz şeyler var.Eee ne duruyonuz başlayın en kısa sürede.Yapmak istediklerinizi başardıkça kendinizi seveceksiniz.Geleceğime dair 2-3 günlük bir etüt yaptım 1 hafta öncesine göre kendimi 10 kat fazla değerli hissediyorum.Ve iyi yönlerimi görebiliyorum.Bu henüz başlangıç.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

[smilie=comando.gif] Eskiden aşağılık kompleksinden kıvranırdım ama artık kendimi seviyorum; hatta narsistleşmeye başladım diyebilirim.
Kullanıcı avatarı
dreams

Mesaj gönderen dreams »

Anqel yazdı:İnsanın kendini sevmesinin yolarından biri ve en önemlisi başarıdır.Hedefler koyup başarmak özgüveni yükseltir.İşinizden memnun değilsiniz ya özel sektör ya da maaşı düşük.Kpss ye sıkı bir hazırlanırsınız.Tüm sınavları kaznırsınız ve sonunda atanırsınız.Vay be ben neymişim dersiniz örneğin.Bu uzun ve zor aşama.Basitinden bir örnek.Bir konuya çalıştınız.O konuyla ilgili 20 soru çözdünüz ve 17 ve üzeri doğrunuz var.Bir oley çekmeniz için yeterlidir.Spora başlıyoruz örneğin.İlk gün anca 1 km koştuk.Ama yılmadık ve her gün sonunda mesafeyi arttıra arttıra 3 ay sonra 5 kmye çıkardık.Aynı zamanda göbeğimizden 5 kilo yağ eridi.Vay Shakira gibi oldum artık.Bunun gibi bir sürü örnek mevcut hayatlarımızda.Yapmak istediğimiz şeyler var.Eee ne duruyonuz başlayın en kısa sürede.Yapmak istediklerinizi başardıkça kendinizi seveceksiniz.Geleceğime dair 2-3 günlük bir etüt yaptım 1 hafta öncesine göre kendimi 10 kat fazla değerli hissediyorum.Ve iyi yönlerimi görebiliyorum.Bu henüz başlangıç.
ben de senin gibi kpss yolcusuyum sen hangi düzeyde gireceksin angel
İnsan neden aldanıyor herşeye ?
useless

Mesaj gönderen useless »

bazen sever gibi olurum ama olmaz, çoğu zaman nefret ederim ve bunun her zaman için bir nedeni olur, yani dışarıda orda burda ki yaşam formları kendimden nefret ettirir.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

insanın kendisini sevebilmesi zordur, doğru olan kendini başkasına sevdirmektir.. [smilie=dance4.gif]
..............Resim.................~~Resim
useless

Mesaj gönderen useless »

mahsunkul yazdı:insanın kendisini sevebilmesi zordur, doğru olan kendini başkasına sevdirmektir.. [smilie=dance4.gif]
biz kendimizi sevmedikçe başkası da bizi sevmez.
Kullanıcı avatarı
domates

Mesaj gönderen domates »

ne başarı ne arkadaş ne de başka bir şey özgüveni fazla geliştirmez. Sonuçlar üzerinde çalışmak işe yaramaz, sebepleri yani düşünce yapısını değiştirmek lazım.
sosyalfobi : geçici çekingen zar