Başkalarının benin hakkımda ne düşündüğünü sürekli dşünüyorm

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
salbeni

Başkalarının benin hakkımda ne düşündüğünü sürekli dşünüyorm

Mesaj gönderen salbeni »

Aslında konu başlığı yeterince açık ve net bi biçimde özetleyici olmuştur sorunu aktarabildiğime inanıyorum.Size sıcağı sıcağına bir örnekle sorunumu açabilirim.Örneğin , şu an bu yazıyı yazarken dahi okuyanların hangi cümleleri bir araya daha etkileci bir biçimde getirdiğimde benim hakkımda nasıl düşünürler , diye içimden geçen bi düşünce oluşuverdi zihnimde.Bunların yanı sıra giyim kuşam vs. dışarı çıktığım andan itibaren göz teması kurduğum her insan için acaba benim hakkımda şu anda nasıl bi izlenime kapılmıştır gibisinden dürtüler içimi kemirip bitiriyor.Gündelik hayatta bu tarz sıkıntılarım oldukça fazlalaşmaya başladı ve buda beni zihinsel olarak çok fazla yıpratıyor.
Ben sorunumu iletebilğimi düşünüyorum sıra sizlerde , foruma çok yabancıyım tesadüfen tıkladım , bu yüzden bilerek yada bilmeyerek yanlış yere konu açmak gibi vs. hatalar zincirine takıldıysam bu seferliğine maruz görmenizi rica edeceğim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dip Not : Daha sonra açıklamam gereken sorular olursada sorunun çözümünde elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olabileceğime inanıyorum , saygılar.
ağaç85

Re: Başkalarının benin hakkımda ne düşündüğünü sürekli dşünüyorm

Mesaj gönderen ağaç85 »

En sık yaşadığımız sorunlardan birisi bu bizim. "Acaba başkaları ne der, ne düşünür?" Aslında her insan düşünüyor, ama bizde daha fazla galiba. Çok yıpratıyor insanı, gerçekten.

Sanırım anne'den kaynaklı bir sorun. Zira ben kendime baktığımda, ne zaman sevdiğim (ama tuhaf) giysilerimi giysem, annem elalem ne der demiştir muhakkak. Öyle büyüye büyüye, artık sadece başkaları için giyinir oluyoruz, değil mi?

Bunun çözümü yok gibi geliyor bazen. Ama ne kadar çok insanı tanırsan o kadar çok anlıyorsun bazı şeyleri. Bir insanın kendi içinde sorunları varsa, o her zaman seni küçümser, dalga geçer, kötü şeyler söyler. Ama yoksa kendiyle bir sıkıntısı, sana da bulaşmaz. (Kötü anlamda, yoksa sana katacağı şeyler olur elbette.) Bunu fark etmeye başlayınca, o his biraz hafifliyor sanki. Çünkü biliyorsun ki, karşındaki insana ne yaparsan yap, o aslında olduğu şekilde ve başka türlü düşünmeyecek zaten.
Kullanıcı avatarı
moby

Mesaj gönderen moby »

Bu yaşadığın duygu ve düşünceleri esasında pek çok insan yaşıyor. Belli ölçüde gayet normaller.
Bence biraz yalnızlık duygusu yaşıyor olabilirsin. İnsan o yüzden tedirgin olabiliyor.
Biraz kendinden sıyrılarak arkadaş edinmeyi dene.
Ve ayrıca internette de olabilir. Yaşıtın olan, sıkıntılarını paylaşabileceğin, yakınlaşabileceğin, iyi huylu insanlarla konuş.
Karşı cins de faydalıdır.
Kendinden sıyrılıp diğer insanları tanımaya yoğunlaş.
Kafamızdan geçen düşüncelerin belki yarısı boştur esasında.
İnsan kendiyle ve kendi düşünceleriyle ilgilenmeyi sınırlandırmalı, azaltmalı
salbeni

Mesaj gönderen salbeni »

İnsanlara olan güven duygumu yitirdiğim için belkide onlara sürekli üstünlük kurma cabasındayım.Bunun içinde en basit konularda dahi hataya yer veremiyorum hayatımda.Bazende poker oynamak gibi direk rest çekiyorum kaybetmenin verdiği rahatlığı yaşamak için.Biliyorum sorunumun içinde yalnızlık duygusu mutlaka etkin bir faktör.Kitlelere göre değil kendimce yaşamaya çalışıyorum belkide uyum sağlamaya çalışmalıyım.Ayrıca zeka faşisti olduğumada inanmaya başladım başkalarını sürekli yargılıyorum.
tonyukuk

Mesaj gönderen tonyukuk »

salbeni yazdı:Dip Not : Daha sonra açıklamam gereken sorular olursada sorunun çözümünde elimden geldiği kadar sizlere yardımcı olabileceğime inanıyorum , saygılar.
Ukalalık anlama da yaşadığın soruna kendin çözüm üretememişsin Yukarıda hangi çözüme yardımcı olacağını belirtiyorsun ? Burasını anlayamadım da Kendimce diyim sürekli ne düşünüyorlar takıntısına odaklanırsan gerçekten birşeyler düşünmesine yol açarsın ama bu tedirgin veya dalgın halin pek olumlu şeyler düşündürmez Mp3 dinle zihni meşgul edecek başka şeyler bul
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Yahu başkası senin hakkında ne düşünürse düşünsün , bundan SANANE ! Senin rezil olduğunu, ezik olduğunu , aptal olduğunu düşündü diyelim.Ee noldu be kardeşim öldün mü ? Dünyanın sonu mu ? Rahat ol biraz kardeşim milletten sanane .