Ne Yapmalıyım ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
just a dream

Ne Yapmalıyım ?

Mesaj gönderen just a dream »

arkadaşlar merhaba, foruma yeni üye oldum.Ben de sizin gibi aynı dertle uğraşıyorum uzun zamandır.Zamanında aileme söylemiştim,ancak inanmadılar zamanla geçer diye diye 19 yaşıma geldim,gençlik gidiyor birşeyler yapmak lazım besbelli.Bu sene üniversiteye başlayacağım artık birşeyler değişsin istiyorum,üniversite malum sosyal olmayı gerektiren bir ortam... 2 sene önce abimi kaybettiğimiz için ailemin de canını bü tür konularla sıkmak istemiyorum.Lisedeyken sınıftakiler bu olayı anlayamadıkları için çok sıkıntılar çektim.Yaşamadan anlaşılması or bir olay.Zamanında doktora gitmiştim paxil öneridi,bir süre kullandım, esneme ve çenede kasılma dışında pek bi yan etkisi olmadı.Yaklaşık 1 ay sonra hiç bir faydasını göremeden ailemin baskısı ile bırakmak zorunda kaldım.Neyse,üniversiteye geçince ailemin haberi olmadan yine paxil kullanmayı düşünüyorum.Ne dersiniz,kullanayım mı yoksa üniversitede bu tür ilaçlara gerek kalmadan hemen sosyalleşebilir miyim ?
citizen

Re: Ne Yapmalıyım ?

Mesaj gönderen citizen »

just a dream öncelikle foruma hoşgeldin Abinin ölümüne üzülsem de ateş düştüğü yeri yakar En büyük acıyı sen ve ailen çekiyorsunuzdur Allah rahmet eylesin Konuya dönersek üniversite ortamı SF'yi yenmek için idealdir 2003 öğretmenlik mezunuyum ve sana tavsiyem sosyal kulüplere vs takıl sınıfta en arka sıralara kapanıp münzevi hayatı yaşama Sana uygun kafa dengi birilerini muhakkak bulursun Pozitif düşünmeye ve davranmaya çalış Kendine yapacağın telkinler de çok önemli Şimdiden başarılar dilerim.
just a dream

uzun yıllar ilaç kullanmadan yenmeye çalıştım,ara ara düzelme belirtileri oldu fakat kısa süre sonra tekrar başa döndüm.O yüzden bu hastalığı ilaç kulllanmadan yenmek adına pek bir inancım kalmadı.Sürekli hep başa döndüm.Ayrıca insanlarla konusmaya başlayınca ellerim terlemeye başlıyor,gözlerine bakarak konuşunca da gözlerim yaşarıyor.El terlemesi de lise hayatımda çok bela olmuştu başıma.
liberte

Mesaj gönderen liberte »

Hoşgeldin foruma ben bu sene üniversiteden mezun oldum ,2008 te ki halime bakıyorum ve şu anki halime bakıyorum gerçekten üniversite sosyal anksiyeti azaltıyor benimde tavsiyem elinden geldiğince farklı karakterler tanı sana çok büyük faydası olur.
just a dream

liberte yazdı:Hoşgeldin foruma ben bu sene üniversiteden mezun oldum ,2008 te ki halime bakıyorum ve şu anki halime bakıyorum gerçekten üniversite sosyal anksiyeti azaltıyor benimde tavsiyem elinden geldiğince farklı karakterler tanı sana çok büyük faydası olur.

üniversite zamanı hiç ilaç kullandınız mı?
citizen

Mesaj gönderen citizen »

just a dream yazdı:Ayrıca insanlarla konusmaya başlayınca ellerim terlemeye başlıyor,gözlerine bakarak konuşunca da gözlerim yaşarıyor.
Gözlerin yaşarınca niye ağlıyorsun diye soruyorlar mı ?
just a dream

citizen yazdı:
just a dream yazdı:Ayrıca insanlarla konusmaya başlayınca ellerim terlemeye başlıyor,gözlerine bakarak konuşunca da gözlerim yaşarıyor.
Gözlerin yaşarınca niye ağlıyorsun diye soruyorlar mı ?
yaşarıyo derken ağlamak gibi değil aslında yaş gelmiyo gözümden acıyo sadece
citizen

Mesaj gönderen citizen »

gözlerim yaşarıyor diyince...
liberte

Mesaj gönderen liberte »

just a dream yazdı:
liberte yazdı:Hoşgeldin foruma ben bu sene üniversiteden mezun oldum ,2008 te ki halime bakıyorum ve şu anki halime bakıyorum gerçekten üniversite sosyal anksiyeti azaltıyor benimde tavsiyem elinden geldiğince farklı karakterler tanı sana çok büyük faydası olur.

üniversite zamanı hiç ilaç kullandınız mı?
Üniversitenin bitmesine 3 ay kala, ilaç kullanmaya başladım ,umarım senin için üniversite bi çıkış kapısı olur.