sizde bazen el titremesi varmı

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
temiz

sizde bazen el titremesi varmı

Mesaj gönderen temiz »

elim bazen çok titriyor bilgisi olan varmı
rose

Mesaj gönderen rose »

Merhaba Temiz
Mesajını yeni okudum. Benim ellerim her zaman biraz titriyor ama senin de dediğin gibi bazen çok titriyor. Sebebini tam olarak bilmiyorum. Doktorlar psikolojik diyor. Benim farkettiğim kadarıyla acıkınca artıyor. Bende şeker rahatsızlığı falan çıkmadı ama tatlı birşeyler yeyince azalıyor. Bir de bazen durup dururken içime sıkıntı geliyor, halsizleşiyorum. O zamanlarda da ellerim özellikle parmak uçlarım buz gibi oluyor ve ellerim çok titriyor. Bunu sorun etme kendine. Ben önceden çok sorun yapıyordum ama artık umursamıyorum. Benim yüzüme bunu vuran çok oldu. O zamanlar üzülüyordum ama şimdi titrediği zaman kimsenin yüzüme vurmasına fırsat vermeden kendim gülüyorum. Kimse de bunu kullanamıyor.
neo

cola

Mesaj gönderen neo »

El titremesi bende de oluyodu eskiden doktora gittim çay kahve cola içmeyi hemen bırak bunlar çok zararlı dedi hakkaten çayı kahveyi colayı bırakınca el titremesi durdu ama bunlar bağımlılık mı yapmış ne arasıra çok canım çakiyor dayanamayıp içiyorum
terakkiperver

Re: cola

Mesaj gönderen terakkiperver »

neo yazdı:El titremesi bende de oluyodu eskiden doktora gittim çay kahve cola içmeyi hemen bırak bunlar çok zararlı dedi hakkaten çayı kahveyi colayı bırakınca el titremesi durdu ama bunlar bağımlılık mı yapmış ne arasıra çok canım çakiyor dayanamayıp içiyorum
o ne ya..şaka gibi..hakikaten şaştım kaldım..

çay kahve kola içiyorum diye mi elim başım titriyor?
bu gittigin dr psikolog yada psikiyatrist degildi di mi? zira adamın biri dedi diye hayatım boyunca cay kahve kola yı bırakacak degilim. diger içenler niye aynı şeyi yaşamıyor gibi bi soru geliyor aklıma haksız mıyım?

çayı kahveyi kolayı bırak.
ya hakikaten anlamadım,şimdi bu dr a psikolojik bir sıkıntı netisecinde mi gildimiş yoksa olayın fizyolojik oldugu düşünülüp başka bi dr a mı?
neo kardes,sakın ütüne alınma lütfen..lafım sana degil..ben hakkaten gıcıgım bu uzman diye gidilen insanlara. ya bilmiyosanız bilmiyorum diyin kardesim..çay kave kolayı bırak ne demek..
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

uzmanlar(!) konusnda çok haklısın terakkiperver ama çay, kahve, kolanın el titremesine neden olabileceğini ben de duymuştum. Fazla kafein almak insanların sinirlerini bozabiliyormuş, bu da el titremersi falan gibi sonuçlar doğuruyor işte...
Kafeinler içeceklere alternatif olarak bitki çaylarını öneriyorlar
İste, inan, sahip ol
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

bende ilaç kullanıyorum.. el ve bacak titremesi, göz seğirmesi gibi sorunlar bende de var
rose

Mesaj gönderen rose »

Arkadaşlar benim gittiğim psikiyatrist kesinlikle kahve içmememi söyledi. Kahve aynı zamanda müthiş çarpıntı yapıyor. Bunu ben de farketmiştim. Bir zamanlar hergün üçü birarada kahve içiyordum ve çarpıntılarım sıklaşmıştı. Doktorum çayı 1-2 fincan içebileceğimi söyledi. Onu da içmezsem başım ağrıyor. Ben de bir çay tiryakisiyim.
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

Çay tiryakisi olup da çayı azaltması gerekenler (ama azaltamayanlar) genelde açık çay içiyorlar-ama bayağı bir açık- önceleri biraz yadırgansa da zamanla alışıyormuşsun (babaanneme dr. bu yöntemi önermiş
de ordan bilyorum, kahve için de kahveyi mümkün olduğu kadar az kahveli ve şekerli içmesini önermiş-bunlar azaltamayanlar/bırakamayanlar için tabii)
İste, inan, sahip ol
Kullanıcı avatarı
genki

Mesaj gönderen genki »

çaydamı neden oluyomuş titremeye bende nie titriyo diodum ?kahveyi duymuştumda çayı bilmiyodum
napcaz şimdi ? çay olmazsa olmazki bu hayatta
beni hayata bağlayan şeylerden biri de çaydı oda ellerimden tittreyerek kayıp gidiyo çayın alternatifi bişey varmı ya şöle el titretmeyen benimde ellerim titriyor
neden bazı şeylerden kurtulmak için küçük ve kimseye zarar vermeyen zevklerimizden vazgeçmek zorundayızki?
bundan sonra çay içersem ellrimi masaya bağlaycam titremesinler die öle içcem çayı
olgunluğun gercek olcutu kişinin yası değil, sehrin gobeğinde iç çamasırlarıyla uyandığında nasıl davrandığıdır / vudi elın
Kullanıcı avatarı
gkce

Mesaj gönderen gkce »

açık içmeye çalış (doktorlar öyle diyor yani) Kafeinin maalesef öyle bir etkisi varmış...
İste, inan, sahip ol
neo

DEMİR EKSİKLİĞİ

Mesaj gönderen neo »

Çay , Kahve cola aynı zamanda vücuttaki demiri de yok ediyomuş demir eksikliği de ruhsal sorunlara yol açabiliyormuş arkadaşlar mesala kendini bayılacakmış gibi hissetme hemen her şeyden sıkılma gibi şikayetler başgösterebiliyomuş onun bunları mümkün olduğunca az içmek lazım
rose

Mesaj gönderen rose »

Doktor bana siyah çay yerine papatya, ıhlamur veya melisa içmemi tavsiye etti. Bu çayların sakinleştirici etkisi varmış. Ne yazık ki hiçbiri çayın yerini tutmuyor.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

rose yazdı:Doktor bana siyah çay yerine papatya, ıhlamur veya melisa içmemi tavsiye etti. Bu çayların sakinleştirici etkisi varmış. Ne yazık ki hiçbiri çayın yerini tutmuyor.
cay dediniz canim cay cekti.. bi arkadas cay demlesede hep beraber icsek :))
Kullanıcı avatarı
DURU

Mesaj gönderen DURU »

BENDE DE OLUYOR ARASIRA. SİGARA İÇİYORUM. ÇOK İÇİNCE OLUYOR.AYRICA ÇAYI AZALTINCA TİTREMELER AZALIYOR. ÖZELLİKLE BAYANLARIN BİLİNEN AYLIK DÖNEMLERİNDE DE ARTIYOR EL TİTREMELERİM.
Kullanıcı avatarı
Esansiyel Tremor

Mesaj gönderen Esansiyel Tremor »

hergün 1 veya 2.5 litre cola içiyorum :D artık içmiycem elim başım bacaklarım titriyo ayrıcana gastirit oldum az kalsın ülser oluyodum

sürekli midem yanıyo :( ilaç kullanıyorum.

Mide için Rennie Duo

Titremeler ve heycan için dideral

ama daha geçmedi titremeler :(