Yapmacık mısınız ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
ikiruhlu

Yapmacık mısınız ?

Mesaj gönderen ikiruhlu »

Ne zamandır kafama takılan sorunlardan biri de bu.Bazen çok yapmacık olduğumu fark ediyorum.Biri espri yaptığında zoraki gülmem,insanlara iyi görünmeye çalışmam, mutsuzken mutluymuş gibi davranmam, kızdığım zamanlar en ufak olayda aileme patlarken başkaları yanında pasif kalmam vs.Bu beni sosyal fobiden daha çok üzer oldu acaba SF'nin getirdiği bir durum mu özümde doğallığı severim doğallığı sevdiğim için de çocukları çok severim, samimiyi-samimiyetsizi çok çabuk fark ederim ama kendime gelince maskelerle dolaşıyorum.Sebebi aslında çok mutsuz ve yorgun olmam doğal olduğum zamanlar somurtkanım, geçimsizim, sinirliyim, insanlara güvenim azdır ve herkesten uzak durmayı tercih ederim ama bu yönümü gösterdiğim zaman ne kadar lanet biri olacağımı tahmin edebiliyorum arkamdan neler konuşulacağını da doğal insanlara imreniyorum:/ yalnız fazla dürüstüm asla yalan söyleyemiyorum, en ufak olayda kendimi ele verebiliyorum
citizen

Re: Yapmacık mısınız ?

Mesaj gönderen citizen »

İçinden geldiği şekilde davran.
Kullanıcı avatarı
KOZALAK

Mesaj gönderen KOZALAK »

Yazmiş olduğun özellikler obsesif kişiliklerde ve s f lerde görülüyor. Bazen herkes gülüyor diye gülüyoruz, nefret ettiğimiz kişilerin halini hatrini sorabiliyoruz anlayacağin yapmacik davraniyoruz. Ailemiz dişindaki kişilere iyi gözükmek için uğrasiyoruz ama en yaakimiza ailemize kötü davraniyoruz. Sf lerin en mükemmel özellikleri ahde vefadir ama bir an için sevdiklerimize ismeden de patlayabiliyoruz. B en de aileme karşi dikkatli olmaya çalisiyorum, kirmamaya çalisiyorum. Kimsenin sf ler kadar insana değer verdiğini düşünmüyorum. Herkese hakettiği kadar değer vermeye çalişiyorum. Değer verdiğim arkadaslarimdan utanmiyorum onlarla vakit geçiriyorum. Gicik kişilere ara sira laf sokmak maskesini düşürürmeye çalişmak daha da özgüvenimi getiriyor. Artikk bu illeten kurtulacam.
Herkes geçer diyor . Geçer mi Olric ? Herkes
ne bilir acımı . Herkes ne bilsin acımızı . Yaşar gibi yapmaktan, özlemez
gibi yapmaktan, iyiymiş gibi yapmaktan... Nefes alıp onu içimde tutmaktan, o nefeste boğulmaktan sıkıldım .
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

Herkes yapmacıktır.Sosyal olmanın kuralı budur.
bulantı
ikiruhlu

Mesaj gönderen ikiruhlu »

Evet aslında çevremde gördüğüm birçok insan yapmacık yalnız rollerini iyi oynuyorlar ve mutlular [smilie=blush.gif] [smilie=blush.gif] Herkes mutlu olduğu rolü bulmuş maalesef ben bulamadım.İlteriskagan, en güzelini yapıyorsun.
epiter

Mesaj gönderen epiter »

ikiruhlu yazdı:Evet aslında çevremde gördüğüm birçok insan yapmacık yalnız rollerini iyi oynuyorlar ve mutlular [smilie=blush.gif] [smilie=blush.gif] Herkes mutlu olduğu rolü bulmuş maalesef ben bulamadım.İlteriskagan, en güzelini yapıyorsun.
Sana katılıyorum
beter

Mesaj gönderen beter »

Oradan öyle mi gözüküyor :p
citizen

Mesaj gönderen citizen »

SatasmaBana yazdı:Herkes yapmacıktır.Sosyal olmanın kuralı budur.
Sosyalleşmeyi başaranlar yapmacık davranmazlar Bilakis çevresindekileri etkilerler Bunun sonucu olarak da sempatik birisi gibi algılanırlar. Ama kişilik insanın maskesidir derler Bu anlamda bir yapmacıklıktan bahsediyorsanız haklısınız.
Kullanıcı avatarı
diafuryl

Mesaj gönderen diafuryl »

Yapmaacığım. Bir de fiziksel hareketlerimde doğal olmayan hareketler var. Örneğin birşey beklerken ellerimi ne yapacağımı bilmiyorum. Veya gergin olup da yürürken kllarımı mekanik sallıyormuşum gibi hissediyorum.
Barsak antiseptiği.
SatasmaBana

citizen yazdı:
Sosyalleşmeyi başaranlar yapmacık davranmazlar Bilakis çevresindekileri etkilerler Bunun sonucu olarak da sempatik birisi gibi algılanırlar. Ama kişilik insanın maskesidir derler Bu anlamda bir yapmacıklıktan bahsediyorsanız haklısınız.
İnsanlar konuştukları kişiye göre bir tavır takınırlar herkese aynı davranmazlar.Patronuna yağ çeker,kur yaparken abartılı iltifatlar eder.Daha bir çok örnek sayılabilir.Bu insanlar sosyal ilişkilerin nasıl yürüdüğünü çözmüşlerdir.Diğerlerini rahatlokla manipüle edip kullanabilirler.Bazıları da (ben) insanların içini saydammışcasına görür.Bu numaralara katlanamaz.
bulantı
SatasmaBana

SatasmaBana yazdı:
citizen yazdı:
İnsanlar konuştukları kişiye göre bir tavır takınırlar herkese aynı davranmazlar.Patronuna yağ çeker,kur yaparken abartılı iltifatlar eder.Daha bir çok örnek sayılabilir.Bu insanlar sosyal ilişkilerin nasıl yürüdüğünü çözmüşlerdir.Diğerlerini rahatlokla manipüle edip kullanabilirler.Bazıları da (ben) bu insanların içini saydammışcasına görür.Bu numaralara katlanamaz.
bulantı
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

yaşadığımız birçok ortak nokta var.fiziksel ve düşünce olarak.insanın belirli bir süre sfli olarak kaldığı ve sadece sf ile değil beraberinde başka sorunlarlada uğraştığı için sosyal yönden baya eksikleri oluyor.bunları oluşturmak için sosyal olmak lazım.yani korktuğumuz şeyi yapmak.ama sorun var içimizde hem korku var hemde isteksizlik.zorlayıp korktuğu şeyi yapanlar yapmacık haline girecektir diye düşünüyorum.