sosyal fobi ve gebelik

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
mitokondri

sosyal fobi ve gebelik

Mesaj gönderen mitokondri »

slm arkadaşlar.yaklaşık 8 yıldır sosyal fobili olduğumun farkındayım.bir kaç kez tedavi gördüm.ilacı bırakınca tekrarlıyordu.son 9 aydır ilaç almıyorum.gayet iyiydim.ta ki gebelik başlayıncaya kadar.8 haftalık gebeyim.son 3 haftadır kalp çarpıntılarım kesilmiyor.midem bulanıyor ama gebelikten olduğunu düşünmüyorum.çünkü kalp çarpıntılarımla beraber oluyor.eskiden yüz kızarmam olurdu.gebelikten önce olmuyordu.hafif hafif başladı o da.sanırım gebelikten.hep derdim ki yüz kızarmam geçsin başka ne olursa olsun.ama öyle değilmiş.kalp çarpıntısı da kötü.aranızda gebelikte ilaç kullanan var mı?
okan77

Re: sosyal fobi ve gebelik

Mesaj gönderen okan77 »

mitokondri yazdı:slm arkadaşlar.yaklaşık 8 yıldır sosyal fobili olduğumun farkındayım.bir kaç kez tedavi gördüm.ilacı bırakınca tekrarlıyordu.son 9 aydır ilaç almıyorum.gayet iyiydim.ta ki gebelik başlayıncaya kadar.8 haftalık gebeyim.son 3 haftadır kalp çarpıntılarım kesilmiyor.midem bulanıyor ama gebelikten olduğunu düşünmüyorum.çünkü kalp çarpıntılarımla beraber oluyor.eskiden yüz kızarmam olurdu.gebelikten önce olmuyordu.hafif hafif başladı o da.sanırım gebelikten.hep derdim ki yüz kızarmam geçsin başka ne olursa olsun.ama öyle değilmiş.kalp çarpıntısı da kötü.aranızda gebelikte ilaç kullanan var mı?
bu önemli bir konu bence paylaşımla eksik kalabilir bir dokota sorman daha faydalı.Can taşıyorsun kolay değil.
Kullanıcı avatarı
mitokondri

Re: sosyal fobi ve gebelik

Mesaj gönderen mitokondri »

msjlariniz icin tsk ederim.dr a gidicem zaten ki kendim de saglik calisaniym.ama burda sormak istedim.psikiyatr ilac kullanabilirsin demisti.dayanmaya calisiyorum simdilik.bu ara iyim cunku izindeyim.ise baslayinca nolcak bilmiyorum.ama baslamadan kadin dogum dr u ile konusucam.tekrar tsk ederim