İş görüşmesinde aşırı terleme

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
boozer

İş görüşmesinde aşırı terleme

Mesaj gönderen boozer »

Merhaba
Benim sorunum iş görüşmelerinde yüzümde ve başımda aşırı terleme oluyor. Görüşmeye başladığımızda her şey normal ancak bir süre sonra önce alnımda sonrada bütün saçlı deride öyle bir terleme oluyor ki sanki başımdan aşağı su dökülmüş gibi görünüyorum.
Bu durum karşımdakinin çok dikkatini çekiyor. kimisi uzatıp peçete falan veriyor. Tabi iş görüşmesi için bu olumsuz bir durum. benim içinde utanç verici. Buna benzer sorun yaşan var mı veya çözüm önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
eskilerden

Re: İş görüşmesinde aşırı terleme

Mesaj gönderen eskilerden »

bende başlarda heyecanlanıyordum ama karsı tarafa bellı edecek sekılde bı tepkı olmuyordu zamanla alıstım fakat
iş gorusmesı sorun olmuyor takır takır konusuyorum üstüne salladıgım seylerde oluyor bazen pot kırabılıyorum analttıklarımda celıskıye dusutugum oldugu oluyor ama genelde sorun olmuyor hatta genelde gorusme esnasında pozitif oluyorum güvende saglıyorum dıyebılırım karsı tarafa ama sorun işe alındıktan sonra baslıyor hep aynı kısır dongu işte bir ton sorun uzun uzadıya anlatmaya gerek yok herkesın yasadıgı mevzular

edit: çok rahat olup bu kadar heyecan duymadan sıkıntıya girmeden konusabılmemın sebebi tahminimce aynı sorunları gene yasayıp bıyerde bıtecegını bu işinde yürümeyecegini bilmenin piskolojisiyle pek önemsememem ve beklentimin olmamasına baglıyorum alışıldık bir durum gibi yaklasıyorum işe girereken bas vururken bir heyecan bir istek duymuyorum ondan sıkıntıya girmiyorum sonucun ne olacagını bıldıgım için.
boozer

Mesaj gönderen boozer »

Cevabınız için teşekkür ederim.
Ortam ısısı genelde uygun oluyor, kıyafetlerim terletmeyen cinsten. Fiziki olarak terletecek hiç bir şey yok.
Sanırım benim sorunum aşırı kaygı. Ya olmazsa veya olması için çok istemek.
Zaten çok sık görüşmeye gitmiyorum, sadece çok istediğim bir iş olursa gidip görüşüyorum. Ancak her defasında aynı şey oluyor.
eskilerden

Mesaj gönderen eskilerden »

boozer yazdı:Cevabınız için teşekkür ederim. Ortam ısısı genelde uygun oluyor, kıyafetlerim terletmeyen cinsten. Fiziki olarak terletecek hiç bir şey yok.
Sanırım benim sorunum aşırı kaygı. Ya olmazsa veya olması için çok istemek.
Zaten çok sık görüşmeye gitmiyorum, sadece çok istediğim bir iş olursa gidip görüşüyorum. Ancak her defasında aynı şey oluyor.
belkide şuda olabilir etrafın ailenin baskısı yada baskısı olmasa bile ayıplanacagını basarısız gorunecegını dusunmek strese sokuyordur belki hani ailen işe alınmassan ayıplayacak yada basarısız gorecek dıye dusunuyorsan bılınc altında bu sekılde bı stres ustune yuklenıyor olabılır belkı YA ALINMASSAN ailem ne der bu kaçıncı gibi lerinden bi dusunce baskısı olanılır belkı
ben mesela bu yuzden aıleme bıle soylemedım bır donem yaptıgım basvuruları filan sora sora bıraktım tabi umursamadım
ama oncelerı cok takılıyordum bu tür düsüncelere sonra ailemde alıstı tabi ama genede soylemedıgım zamanlar oluyor alınıp gitmedigim işlerde oluyor çok garip bir piskoloji nelerle ugrasıyoruz.