sosyal fobimi var bende acaba ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
XXJuniorXX

sosyal fobimi var bende acaba ?

Mesaj gönderen XXJuniorXX »

arkadaşlar biraz sitede gezdikten sonra bu mesajı yazıyım dedim buna bile cekiniyorum ismimi bulurlar ve alay ederlerdiye googlede ararken bu siteyi buldum benim genel sorunum kimse beni sevmiyor ve hiçkimsenin umrunda degilim gibi şeyler. ondan sonra dahada açarsak biriyle yuzleşmek birileinin hatasını yuzune vurmak bi soruyu soramamamak ama bu sadece okul hayatında gecerli ev hayatına gelince orda rahatım dışarıdada pek sıkıntı çekmiyorum okula gidince universiteye yani uzerime bi yuk cokuyo birden korku hissi geliyo oyuzden 2. sınfta olmama ragmen devamsızlıktan kaldıgım için dersleri alttan alıyorum universiteden cıkıp kendi yerime mahalleme diyim geldigimde rahatlıyorum hiç bi sorunum kalmıyo universitede arkadaşlık kurabildim eger arkadaşlık denirse fakat hiç inandırıcı gelmiyolar bana onlarla dertleşemiyorum ve hep onlara yanaşmak istiyorum benide aralarına alsınlar diye fakat bi cumle soluyolar 3. gun onun dedigi kelimeyi duşunuyorum ama onlarda beni bende onları seviyorum fakat kendimi onlardan biri gibi hissedemiyorum artık burama geldi ve bi çözüm bulmak istiyorum ama bu hastalıgımın adını bilmiyorum varsa bileniniz yorumlarınızı bekliyorum saygılar
XXJuniorXX

Mesaj gönderen XXJuniorXX »

ayrıca tafsiyelerinizi dinlemek isterim yeterki kutuluyum bundan
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

en iyi çözüm bir dermatoloğa gitmendir ilaç vs birşey verir muhakkak..
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

xxJuniorxx şimdiye kadar bir psikologa görünmediyseniz en kısa zamanda gitmenizi öneririm Yazınızdan böyle bir sonuç çıkıyor Hastalığınızın gerçek adından ancak böyle emin olabilirsiniz Ondan sonra tedaviye devam edip etmemek size kalmış bir konudur

Ergenlik döneminde "tedavi edilmeyen" nevrotik kökenli rahatsızlıkların genç yetişkinlikte psikotik içerik kazanma ihtimali yüksektir Bazen aynı kişide birden fazla sayıda ve farklı psiko rahatsızlık bulunabilir

Bu söylenenleri klişe laflar diye düşünmeyelim Geciken tedavilerin sonradan telafisi çok güç olabiliyor