prozac ile ilgiliiiiiiiii???!!!

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kilitli
Kullanıcı avatarı
dertlii

prozac ile ilgiliiiiiiiii???!!!

Mesaj gönderen dertlii »

mrb arkadaşlar ben bu sorunu 8 yıldır çekiyorum ve şu an son noktadayım doktara gittim bana prozac verdi bu ilacı internette araştırmak istedim bi haber buldum radikal yazmış....bu ilaçla ilgili kayıp bi rapor bulunmuş çok kötü yan etkilerden sözediliyordu bu ilacı 8 ay kadar(belki yanlış hatırlıyorumdur)kullanan bi kişi en sonunda katil olmuş ve kendisini de öldürmüş ve bi çok şey daha ne olur siz de araştırın ben 4 gün kullanmıştım anında kestim ve yarın hastaneye gidip danışmak istiyorum bi ilaç ismi duyuyorum paxil galiba..bu ilaç gerçekten iyi mi ???kullanıp da kendisini gerçekten iyi hisseden arkadaşlar varsa bana yardımcı olsunlar ne oluuur!!!(sadece prozac yazın tıklayın okuduğum haberi göreceksiniz ihmal etmeyin önemli..)radikal yazmış.
KARARAN DÜNYAMA BİR IŞIIIIIIIIIIIIIK......!!!
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

amerikada peynir ekmek gibi satılan bir antidepresan..ordaki cinayet ve suç oranlarıda malum, belki bu şeklde ilşklendrmek çok yanlş olur.o kişinin düşünce yapısı karakteri intihare ve cinayete neden olan sonçlar vs bunu belirler, sonçta ülkemzdede cinnet geçirip 5-6 kişiyi öldürenlerin sayısı hiçte az değil..ama prozac yada başka bi ilacn soncunda bak böyle oldu demek mantksz..mucizede bekleme,felakette..
nofuture

Mesaj gönderen nofuture »

Ben de çok zaman önce böyle bir haber duymuştum hatta bu haber sadece prozac için geçerli değildi bir ilaç listesi vardi. Ama o listeyi kaybettim. ilaçların ve doktorların iyileştirdigine inanmadigimdan kullanmayacagimi düşündüğüm için listeyi saklama gereği duymadim. Biz bunu çok araştırmıştık. benim bir yakınım prozac, zeprex(tam olarak nasil yazildigini bilmiyorum) gibi ilaçlar kullaniyordu ve intihar etti. Ondan sonra birçok doktora danıştık böyle birşey olabilir mi diye. buradaki doktorlar geçiştirip durdu olamaz boyle bir sacmalik falan dediler baslarindan savmak için...( tabii bu doktorlar hastanin eski doktorlariydi) Ama yurt disinda böyle bir baglantinin olabileceğini doğruladilar ve bununla ilgili ciddi araştırmalar yapildigini soylediler.
psıko_rehber_danısman

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

Sevgili arkadaşlar

İlaçlar hakkında medyada yer alan birkaç olayı kendinize referans yapmayınız Doktora danışmadan ilacı bırakmak ne kadar yanlış ise ön yargılarla davranıp baştan reddetmekte o derece hatalı olur

Geçen yıllarda Seroxat için de "intiharı tetikliyor" tarzında haberler çıkmıştı hatta İngiltere de yasaklandığı yolunda söylentiler de vardı... İçiniz rahat olsun T.C sağlık bakanlığı nın bu konuda oluşturduğu özel birimler var Medyada haberlerde vs. fazla gözükmeseler de her ilacın klinik özellikleri labaratuar ortamında test ediliyor

Doktorunuza güvenin ve size gerçekten yardımcı olmasını istiyorsanız dürüst olun Anlatmaya gerek görmediğiniz size göre basit bir yaşam ayrıntısı bile tek başına hastalık habercisi olabilir

Psikiyatristler DSM adı verilen bir davranış ölçütünü de dikkate alarak teşhis koyar ve hangi ilacın kullanılması gerektiğine karar verir Bu yüzden terapistinize güvenin ve kendi başınıza doktorculuk oynamayın

Sevgiyle kalın
Kilitli