kötüyüm

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
yosun

kötüyüm

Mesaj gönderen yosun »

merhaba ben 8 ay ilaç kullandım şimdi ilacı bıraktım ve aynı şeyler yine olmaya başladı.. mesela benden daha konuşkan arkadaşlarıma gıcık kapıyorum sinir oluyorum. kendime güvenim hiç yok her işi yüzüme gözüme bulaştırıyorum yardım edersiniz sevinirm.
psıko_rehber_danısman

Re: kötüyüm

Mesaj gönderen psıko_rehber_danısman »

yosun yazdı:benden daha konuşkan arkadaşlarıma gıcık kapıyorum sinir oluyorum. kendime güvenim hiç yok
Soruları ve cevapları zaten birarada vermişsin Nasıl bir yardım istiyorsun ki :?:
misafir-

Re: kötüyüm

Mesaj gönderen misafir- »

yosun yazdı:merhaba ben 8 ay ilaç kullandım şimdi ilacı bıraktım ve aynı şeyler yine olmaya başladı.. mesela benden daha konuşkan arkadaşlarıma gıcık kapıyorum sinir oluyorum. kendime güvenim hiç yok her işi yüzüme gözüme bulaştırıyorum yardım edersiniz sevinirm.

Yosun bende önceleri senin gibiydim.Zamanla düzeldim.Onların yanında konuşamasan bile gergin olmamaya çalış.Kesinlikle onlar ne yaparlarsa yapsınlar onlara karşı gergin hissetmemeye çalış kendini.Biliyorum bunu başarmak gerçekten zor ama inanınca oluyor.Ben mesela artık insanlara şu mantıkla bakıyorum.Ne kadar kötü bile olsa her insanın mutlaka iyi bir tarafı vardır.Ben ise o iyi tarafı görmeli ve o insandan öğrenmeliyim.Daha şakacı olmaya ve gülmeye çalış!Dediğim gibi arkadaş ortamında kendini gergin hissetmezsen ve bu gerginliğide arkadaşlarına yansıtmazsan bir süre sonra seni anlamaya başlıyorlar.Onları hoş gör senin neler yaşadığını anlamıyor olabilirler.Son onlarak da ne olursa olsun kendini de onlar gibi hoş gör gitsin.Bütün bu yöntemler benim işime yaradı umarım senin de işine yarar ;)