Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

paylasım06,

Emin olmak diye bir şey yok. Sen mükemmeli aradığın sürece asla bulamazsın. Mükemmel sandığın şey aşık olduğun şeydir o da emin ol mükemmelden çok uzaktır. Aşık olduğunda yaptığın seçim normal kafayla yaptığından çok çok çok daha sağlıksızdır ve olsa olsa FİZİKSEL mükemmeline yakın olur...

Mükemmel yok... Bu takıntı SF'nin bir parçası.
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
Kullanıcı avatarı
macaroony

Mesaj gönderen macaroony »

paylasım06 yazdı:Bence doğru insanı bulduğundan kesiiin emin olmayan hiç kimse evlenmemelidir...Eğer bahsettiğimiz geleneksel evlilik anlayışına uygun bir evlilik yapmaksa; başarılı olacağıma asla inanmıyorum...Hani annelerimizin babalarımızın tarzında bir evlilik. Herkesin görevi belirli, kadın evi evirip çevirmek, erkekte eve para getirmek zorunda... Ya da günümüzde kadın da eve para getirmek, bunun yanı sıra yine evi geçindirmek zorunda...Fedekar olmalı, çünkü toplum ondan hassas, sevgi dolu ve anaç bir rol üstlenmesini bekliyor. Evde her şey ondan soruluyor. Yenecek yemek, çamaşırlar, bulaşıklar vs... Yokum , istemiyorum böyle bir düzen içinde olmayı...

Her birey neden kendi işini yapamıyor söyler misiniz bana? Mesela adam neden kendi çayını alamıyor da ' hanım kalk bana bi çay koy ' diyor? Küçüklüğümden ben de karşınmdaki de oturuken bana ' kalk şunu getir ' denmesinden nefret ettim ya... Sanki karşımdaki noksan biriymiş , kendi işini kendi göremiyormuş izlenimi verdi bana...

Neyse dağıttım konuyu. Dediğim gibi evlilik benim için üç koşulun sağlanmasıyla geçerli... Eşitlik anlayışı, paylaşım ve beraber vakit geçirmekten zevk alma....Yoksa tüm toplumsal baskılar bile vız gelir....

Son zolarak küçük bir hikaye: Kadın 45 yaşındadır. Hiç evlenmemiştir ve evlenmeyi de düşünmemektedir. Yalnızlık onun seçimidir ve gayet huzurludur, mutludur... En yakınlarından, en uzağındakilere kadar herkesin beklentisi tabii ki evlenmesidir. Güzel, alımlı bir kadının başka türlü davranmasına aklından zoru var galiba gözüyle bakarlar ve tepkilerini şu sözle dile getirirler:

'KIZIM NİYE BÖYLE YAPIYORSUN, NİYE BİZİ ÜZÜYORSUN?'

Bu söz üzerine söylenecek çok şey vardır aslında...Ama sadece hissettirdiklerine değinmeli bence burda... Bana söylense hissedeceklerimi direk yazıyorum: suçluyum, akıl hastasıyım, toplum kurallarını çiğneyen sorunlu bi yaratığım, herkesin gördüğünü bile göremeyen bi aptalım'

Şimdi bu geleneksel evlilik anlayışına rağmen gel de EVLEN; ya da toplumsal baskılara rağmen gel de EVLENME...
Geleneksel anlayışları değiştirmek zor ama bu baskı sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanıyor. Tabi ufak bi fark var kadınlar evlenmeyince "talibi yok herhalde" oluyor, erkekler evlenmeyince " e bırakın çocuğu hayatını yaşasın" oluyor. sanki evliyken benim hayatımı yaşayacak.
paylasım06 nın bahsettiği 45 yaşında bekar bir kadın ! ki dikkatinizi çekerim tepkiler şöyle 'KIZIM NİYE BÖYLE YAPIYORSUN, NİYE BİZİ ÜZÜYORSUN?". Kızım bölümüne dikkatinizi çekerim. Lütfen bu konuya siz de dikkat edin çünkü çok ayıp. 13 yaşındayken yakın bir aile dostumuzdan (bekar 35 yaşlarındaydı) bahsederken kadın dedim diye, birkaç yıl sonrada yaşıtım bir çocuk için oğlan dediğim için ciddi fırçalar yemiştim.
Kusura bakmayın konuyu epey dağıttım ama neredeyse 30 yaşıma geldim beni en çok rahatsız eden ayrımlardan biridir bunlar. Bazı şeyler çocuk akılda çok yer eder ya...
Evlenirken emin olmaya gelince, "ne kadar ince kesersen kes herşeyin iki yüzü vardır" gibilerinden bir söz vardı. Hayatta gerçekten hiçbir şeyden emin olamıyorsunuz hele söz konusu bir insansa mümkün değl. ben insanların belli yaşlardan sonra - ne bilim 30, 35 mesela - olgun, dürüst ve hep doğru olacağını ve hiç değişmeyeceğini sanırdım. hep derler ya çocukluk yapma diye... Aslında "yedisinde neysen yetmişinde de o'sun". Ama o kadar iki yüzlüyüz ki. Hem kendimize hem hayata. O yüzden ne derler Allah Şaşırtmasın ;)
İşte Öyle Bir Şey
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

lord@ yazdı:paylasım06,

Emin olmak diye bir şey yok. Sen mükemmeli aradığın sürece asla bulamazsın. Mükemmel sandığın şey aşık olduğun şeydir o da emin ol mükemmelden çok uzaktır. Aşık olduğunda yaptığın seçim normal kafayla yaptığından çok çok çok daha sağlıksızdır ve olsa olsa FİZİKSEL mükemmeline yakın olur...

Mükemmel yok... Bu takıntı SF'nin bir parçası.
lord@ sana tamamen katılıyorum çünkü aşk insanın gözünü kör eder ben öyle olmuştum aşkım bitince gözlerim açııldı ve ben kendime az daha yaş tahtaya basacaktın dedim. aşıkken gerçekleri göremezsek evleneceğimiz kişiyi nasıl seçeceğiz. aşık olmadan önce en az %50 mantık mayasını da koymalıyız o zaman artık leyle ile mecnun, kerem ile aslı olmak bekler bizleri :)
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

:) Paylasım06 sana katılıyor ve katılmıyorum.. %50 %50...
Eşitlik anlayışı, paylaşım ve beraber vakit geçirmekten zevk alma.... Kısmına katılıyorum.. Ama geleneksel, anne-babalarımızın yaptığı evlilik kısmına hayır.. ?
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
lord@

Mesaj gönderen lord@ »

Tabii yav, ideali çok beğenmek ve yavaş yavaş aşık olmak sanırım :)...
Ama seçemeyiz bunu da, hayırlısı... Kısmet bu işler.
Bana düşman bir ben yaratmışım ben, benliğimin derinliklerinde...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

Benide kaybediyosunuz :)))
betterthangood

Mesaj gönderen betterthangood »

azimli yazdı:eğer evlenmene tek engel sf li olmansa ben evlen derim ve samimi arkadaşlarına sfli olduğunu söylemeni tavsiye ederim müthiş rahatlatıyor
İyide samimi arkadaşı olan kaç tane sf li var.Zaten sf nin en can sıkıcı noktasıda bu değil mi.Bir arkadaş olsa bu kadar takmaz insan bu hastalığı bence.Hem benim samimi arkadaşıkm olsa da söylemezdim herhalde.Çünkü kaybetmekten korkardım.Ama çok samimiyse olabilir.Neyse konuyu dağıtmayayım.
Kullanıcı avatarı
twinkle

Mesaj gönderen twinkle »

Hayırdır deagol. Ufukta evlilik var anlaşılan :)
Yalan olsa da..
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

mareka yazdı:
Hayırdır deagol. Ufukta evlilik var anlaşılan :)
Evet :)
Kullanıcı avatarı
twinkle

Mesaj gönderen twinkle »

Allah tamamına erdirsin.
Mutluluğunu daim etsin deagol.
Bize de nasip etsin
AMİN :lol:
Yalan olsa da..
Kullanıcı avatarı
zeko

Mesaj gönderen zeko »

ewt ztn oyle birsey olucak olursa o kisiler msnden yakınlasır ztn bu sitede oyle bise olursa eger forumun butun sihri gider zmn icinde farklı bakıslarda gelir forumun geneline yayılır bu bakıs ve utangac kisilerin copcatanlık merkezi olur bence
Uf@klıK
Kullanıcı avatarı
twinkle

Mesaj gönderen twinkle »

Çok haklısın zeko. Bu site böyle güzel. Burdaki arkadaşlıklar bu şekilde çok güzel.
Hem bence bir sf'li bir sf'liyle evlenmemeli. Yani düşünsenize hem anne hem baba sf'li. Allah korusun çocukların sf'li olmama gibi bir şansları olmayabilir. :)
Yalan olsa da..
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

HirA doğru söylüyorsun doktorum da bana evleneceğin kişi senin gibi cegingen olmasın rahat biri olsun ki seni her ortama götürebilsin. ortamlara girdikçe de sfyi yenmen daha kolay olur demişti.
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
Kullanıcı avatarı
keremaslı

Mesaj gönderen keremaslı »

deagolbrandybuck yazdı:Benide kaybediyosunuz :)))
arkadaşım çok sevindim senin adına ama iyi düşündün mü,
benimkine benzemesin de kimsenin evliliği :?
yalnız evlilik deyip geçmeyin gerçekten de yürütmesi çok zor bir evliliği.hele ki bir sf li için :( bir kere evleneceğin kişiye sf li olduğunu en başta söyle ki ileride sorun çıkmasın sana yardımcı olsun.
Kullanıcı avatarı
keremaslı

Mesaj gönderen keremaslı »

deagol evliliğin görücü usulü mü tanışarak mı gerçekleşiyor