Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

Kullanıcı avatarı
umut sönmez

Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Mesaj gönderen umut sönmez »

arkadaşlar çevremden evlenmem konusunda yoğun bir şekilde baskı görüyorum. ancak kız isteme söz nişan, düğün muhabbetlerini düşünmek bile filme koparmama yetiyor. düşünsenizde kız istemeye gidilmiş, heyecandan gözüne fener tutulmuş tavşan gibi bakıyorsunuz etrafınıza. kahve içmek ayrı bir dert. "oğlumuz ne işle iştigal ediyorlar efendim" tarzında sorulara karşısında tıkanmalar. tamamen farklı mekanlar, farklı insanlar. hadi bu formalite bölümünü "bu oğlanda bir gariplik var ama veya en iyi ihtimalle damatta pek utangaçmış" kabilinden soru işaretleriyle atlattık.
evlilik bu, ciddi bir olay. artık iki kişilik düşünecek, planınızı hayatınızı ona göre ayarlayacak ve kendinizi daha fazla normal davranmak zorunda hissedeceksiniz. oysaki bu halimle kendime ettiğim gibi bir başkasının hayatınıda zehir etmekten; kısacası evliliğin yürümemesinde endişe ediyorum. öte yandan gerçekten beni anlayan bir hayat arkadaşına şiddetle ihtiyaç duyduğuma inanıyorum, hayatı benim için anlamlı kılacakk bir insana.

benzer koşullarda olduğum sizlerin evlilik konusundaki düşüncelerini ve evli arkadaşların tecrübelerini merak ediyor ve istifade etmek istiyorum. teşekkürler...
ÇARESİZSEN ÇARE SENSİN....
kratocvill

Mesaj gönderen kratocvill »

o baskıları ben de bilirim.ve nefret ederim.eğer ciddi bir ilişkin varsa evlilik de yavaş yavaş olur.ama önemli olan doğru kişiyi bulmak.hayatını paylaşacağın kişi yi bulamadıktan sonra yazdığın o şeylerin bi anlamı yok(müstakbel kayınbıirader le muhabbet,nikah falan)onlar bi şekilde halledilir.(en azından daha sonraki işler)bence sfli birinin evlenmekten önce çözmesi gereken şeyler var.ben daha kendi özgüvenimi kazanmamış biri olarak evlenirsem bu zararlı bişey olur.bu halde nasıl önemli kararlar alayım.sonra çocuğum olursa o da benle aynı sorunları yaşar.o yüzden evlilik şimdi için çok uzak geliyor bana.zaten yıllardır kız arkadaşım olmadı(liseden beri)o yüzden insanları fazla takmamak lazım.laf olsun diye de evlenmemek gerek bence.
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

iki insan birbirini seviyorsa her zorluğun üstesinden gelir. zaten birbirinizi olduğunz gibi sevmşsinzdr. Senin hangi durumlardan rahatsz olduğunu bilir, bence seni düşündüren o kişinin akrabalarının ne düşüneceği, kız isteme faslı falan sadece seni korkutan..İnsan sevdiği kişinin gözlerinden öyle bir kuvvet alıyorki o yanındayken kendini dünyanın en güçlü insanı hissediyor, sevdğim kişi benim yanımdayken fobiye falan yer veremiyorum içimde, çünkü onun yanındayken mutlu oluyorsun ve erkek olarak bir koruma iç güdüsü baskın çıkıyor,ona en ufak bir zarar gelmesin istiyorsun, fobi falan gelmiyor aklına..Konu evlilikti gerçi ben olayı sadece erkek tarafndan aldım ama bence evililğe etki edemez sosyal fobi, yani iki zıt karakter değilseniz, öyleyseniz bile karşınzdaki sizden rahatısz değilse sizi olduğunuz gibi seviyorsa hiç problem değil..Beraber mutluysanız tek derdiniz 'geleceğimizi nasıl güzelleştirirz, ve çocuğumuzun bizimle aynı sıkntıları çekmemesi için (maddi - manevi) neler yapmalıyız' olur..Elbet şu an karşılaştğnz ve sizi rahatsz eden ufak tefek sosyal skntılar olacaktır, ama dert değil atlatılır, allah başka dert vermesin:)
Kullanıcı avatarı
Unholy

Mesaj gönderen Unholy »

iyide o karşı koyamayacagın bir baskı mı? illa evlenmek zorunda mısın?çünkü aile istiyor diye evleniceksen hiç evlenme bence pişman olursun karşıdakide pişman olabilir. hoş sf olunca karşıdaki ilahlaştırılabilir ama ona da yazık yani. ne diyorum ben ya ?!?! yaşasın özgürlük be kardeşim ! sevgiymiş aşkmış vsymiş gelip geçici şeyler.
Resim
Kullanıcı avatarı
öfkeli

Mesaj gönderen öfkeli »

son 3 mesajın da altına imzamı atarım :)
Karar : Toplum sağlığını bozma ve insanları hayata karşı soğutma suçlarından tutuklu sanık "Sosyal Fobi" nin İDAMINA!........
Kullanıcı avatarı
azimli
Moderatör

Mesaj gönderen azimli »

eğer evlenmene tek engel sf li olmansa ben evlen derim ve samimi arkadaşlarına sfli olduğunu söylemeni tavsiye ederim müthiş rahatlatıyor
Kullanıcı avatarı
umut sönmez

kendimi adeta pul camdan bir şişenin içine koymuşum gibi hissediyorum. Herkesin, işlerin yolunda gittiğini zannetiği bir sırada, cam birden patlayıverecek ve herşey altüst olacakmış gibi geliyor. berbat olacak birşeyi de başlatmak istemiyorum. yani bu durgunluğum ve anti sosyalliğim devam ettiği sürece dostluklarımı devam ettirmem veya yeni ilişkiler kurmam mümkün değil. Dolayısıyla evlilik gibi en üst düzeyde bir birliktelik hiç söz konusu değil benim için.
ne derseniz deyin. evelilikte her iki tarafta dengi dengine olmalı ve ruh sağlıkları yerinde olmalı. evlenmeyi kesinlikle istiyorum. bizler, aklımızdan bir zorumuz olmadığını biliyoruz, ama bir problem olduğuda ortada. bu problemi çözmeden veya en azında ciddi bir yol kat etmeden evliliğe adım atmak istemiyorum.
bence bu herkes için geçerli. bu rahatsızlığı hafif bir şekilde yaşayanlar hariç tabiki. forumları okurken, herkes kendi seviyesini belli ölçülerde tartıyordur sanırım. netice itibariyle kararımızda özgürüz ama kısa bir süre sonra problemler ortaya çıkacaksa veya hayatı kendime zehir ettiğim gibi ona da zehir etmeye başlayacaksam; çözüm adına biraz daha yol almakta fayda var diye düşünüyorum. olacak..inanıyorum... 8)
agrakarak

Mesaj gönderen agrakarak »

ben evliyim. ama evlendiğim dönemde şu anda olduğum kadar hasta diildim, hatta hasta olduğumun bile farkında diildim. biz evlilik sürecinde pek çok şeyi rahat atlattık, nişan olmadı mesela, isteme sadece formalite idi(kahve içmedim tabii ki!). ama dışardan bakınca gözükmeyen bir sürü formalite ve sorumluluk yük altına giriyosun evlilikte. o zaman bi şekilde hallettim ama şu anda olsa altından kalkamam, ciddi söylüyorum. hakkaten zor ve yıpratıcı bi süreç. o yüzden derimki tedavi olmadan ki varmı bilmiyorum, özgüvenini kazanmadan kalkışma evlilige. zor iş.
Kullanıcı avatarı
umut sönmez

teşekkür ederim arkadaşlar.....
bir süre kendimle başbaşa kalmak için inzivaya çekiliyorum. umarım faydası dokunur.
görüşmek üzere............. :smt039
Kullanıcı avatarı
yeterbe

Mesaj gönderen yeterbe »

valla kardeşlerim sf li evlenebilir mi nasıl kiminle evlenmeli bilemeyeceğim ama bildiğim tek şey forumda ne zaman evlilikle , karşı cinsle , ya da sevgili bulmayla ilgili bir başlık olsa millet fersa fersah yazıyor :) sanırım bu da doğal olmalı sf karşı cinsle ilişkileri baltalıyor e madem millet bu konulara ilgi ve istek duyuyor o zaman burada görev ADMİN e düşüyor admin imiz foruma yeni bi başlık eklese de insanlar evlilik bağlamında görüşse anlaşsa iki taraf ta sf li olduğu için birbirlerine kendilerini rahatca ifade edebilse güzel olmaz mı hani şu çöpçatan ya da mynet arkadaşımda olduğu gibi :) hem bunda ne sakınca olabilir ki evlenmeyi düşünmeyenler bu bölümle ilgilenmezler olur biter ... hem belki birkaç arkadaşımız evlenir de bende Nişanlımı alır düğünlerine gider şakır şakır oynarım :)
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Pek sicak bakmiyorum bu öneriye. Bunun icin acilmis siteler var zaten. Karsi cinsle görüsmek isteyenler orada aradiklarini bulacaklardir. Forumun amaci cöpcatanlik degil, hayatlarini sf ye kurban veren insanlara yardim etmek.
Kullanıcı avatarı
MORMELEKŞE

Mesaj gönderen MORMELEKŞE »

admin yazdı:Forumun amaci cöpcatanlik degil, hayatlarini sf ye kurban veren insanlara yardim etmek.

...kesinlikle!..
..hem var gibiyim,hem yok gibi...
werther

Mesaj gönderen werther »

admin yazdı: Forumun amaci cöpcatanlik degil, hayatlarini sf ye kurban veren insanlara yardim etmek.
kesinlikle katılıyorum
Amiel

Mesaj gönderen Amiel »

merhaba

bu yazıyı 20 yıllık evli bir kişi olarak yazıyorum.

babam da sosyal fobili, aslında hiç evlenmemesi gereken bir kişiydi, şimdi 70 li yaşlarında ve annemin elinde inim inim inliyor, evin arka karanlık bir odasında adeta bir yanaşma gibi sesini çıkarmadan yaşıyor, ne yatak odası var ne bir hakkı, sürekli baskın yaygaracı tam eli maşalı kadın olan annemin yanında adeta bir cehennem hayatı sürüyor inanılmaz bir zavallılıkta,

babam bana hep bir model oluşturdu, aman böyle bir evlilik yapmayayım dedim ve çok korktum, nispeten de geç evlendim, aman arkadaşlarım evleneceksiniz baskın karakterde, tv deki bir dizide ligt selaminin karısı gibi bir karakterle sakın evlenmeyin, hayatta babam gibi cehennemi yaşarsınız...uysal sessiz kendi halinde iyi niyetli ve sizi seven bir kadınla evlenin ve siz siz olun karınıza sakın bir sf li olduğunuzu belli etmeyin ( bu satırların yazarı sf hakkındaki kitapları bile bile karısından çocuklarından gizli gizli okumakta bu siteye ancak işindeki bilgisayarından gönderebilmektedir ) çünkü hiç bir kadın kocasının güçsüz korkak zavallı bir insan olmasını istemez, çocuklarda babalarını hep güçlü, kahraman olsun ister. onları üzmeye bizimle birlikte acı çektirmeye hakkımız yok,

Bu ne acı kader ki babam genlerini bana aktardı ve aynı laneti bir bayrak yarışı gibi ben sürdürmekteyim ( Tanrı çocuğumu da bana benzemekten korusun ) neyse ki dominant olmayan sessiz uysal bir kadınla evlenmem konusunda şanslıydım eğer o bir dominant olsaydı şüphesiz acılarım 2 ye 3 e katlanırdı,

Sitedeki bayan arkadaşlarımız da bu yazıyı dominant kadını maço erkeğe çevirerek okuyabilir ve düşünebilir, aman dikkat acılarımızı evlilikte olsun işte olsun ( pazarlama, halkla ilişkiler, avukatlık, gazetecilik, danışma, tezgahtarlık vs vs. mesleklerle ) körüklemeyelim kendi ipimizi boğazımıza takmayalım.
Evet benim iradem, sende bütün mezarların yıkıcısını görüyorum ve selamlıyorum seni ! Mezarlar nerdeyse, dirilişler de yalnız ordadır.
F.Nietzsche
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

çöpçatan tarzı bişey kurmaya gerek yokki. birbirinden hoşlanan iki insan da burada tanışıp evlenebilir.yeterki anlaşsınlar.Ama bu işin tek zor tarafı şu olur.
yarın öbürgün 2 tarata sf'li olduu için ileride zorluk çekerler.