Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

owen

Mesaj gönderen owen »

hayırlı olsun deagol
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

daha evlenmemıze cooook var 1 sene kadar
wiillam

Mesaj gönderen wiillam »

bende bu konuyu cok dusundum cvp bulamadım dusunmekten vazgectım evlenmıyım en ıyısı yada doru kısıyı bulunca tabı sf lı oldugumu yasadıgım sorunları acıkca anlatıp eger benı bu sekılde kabul ederseolur... tabı bu bıraz hatta ımkansız gıbı gorunsede denemeye deger bence :?:
TIPIK BI SF LIDEN SELAMLAR
Kullanıcı avatarı
WillBeGood

Mesaj gönderen WillBeGood »

evlilikte doğru kişi elbette çok önemli seni anlabilecek birisi olmalı özellikle de sfliler için eşinizin, nişanlınızın veya kız arkadaşınızın
yanındayken kendinizi çok rahat hissedebilmelisiniz. eğer o kişide de sf var ise ilişkinizin yürümesi çok zor olur.

çok şükür ben sosyal ortamlarda benden çok daha rahat birisine rastladım bu konuda çok şanslıyım yani

bundan 4-5 sene önce evlenmek benim için dünyanın en zor işi gibi görünüyordu evlilik evlenmedikten sonra değil evlenme aşamasında beni korkutuyordu örneğin o kadar kişinin karşısına çıkacağım herkes bana bakıyor bu durumda utanıp sıkılacağım ve kötü durumlara düşeceğim endişesi gibi benzer nedenler

artık o günlerim geride kaldı 26 Ağustosta düğünüm var (Hepiniz davetlisiniz :) ) ama yukarıda anlattığım korkularım ve endişelerim yok sadece her evli kişi gibi ben de evlendikten sonrasını düşünüyorum

eminim zamanı gelince siz de benim gibi düşeneceksiniz
insanlar kelimelerden çok
kelimeleri ifade şekilleri ve
niyetleriyle konuşurlar
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

Allah mesut bahtiyar etsin...Aylar öncesini hatırlıyorum da...Ailesi ile tanışmaya gideceğin günden bahsetmiştin bizlere :)

Zaman ne de çabuk geçiyor :P
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

WillBeGood yazdı:evlilikte doğru kişi elbette çok önemli seni anlabilecek birisi olmalı özellikle de sfliler için eşinizin, nişanlınızın veya kız arkadaşınızın
yanındayken kendinizi çok rahat hissedebilmelisiniz. eğer o kişide de sf var ise ilişkinizin yürümesi çok zor olur.

çok şükür ben sosyal ortamlarda benden çok daha rahat birisine rastladım bu konuda çok şanslıyım yani

bundan 4-5 sene önce evlenmek benim için dünyanın en zor işi gibi görünüyordu evlilik evlenmedikten sonra değil evlenme aşamasında beni korkutuyordu örneğin o kadar kişinin karşısına çıkacağım herkes bana bakıyor bu durumda utanıp sıkılacağım ve kötü durumlara düşeceğim endişesi gibi benzer nedenler

artık o günlerim geride kaldı 26 Ağustosta düğünüm var (Hepiniz davetlisiniz :) ) ama yukarıda anlattığım korkularım ve endişelerim yok sadece her evli kişi gibi ben de evlendikten sonrasını düşünüyorum

eminim zamanı gelince siz de benim gibi düşeneceksiniz
Allah mesut etsin darısı bizlerin basına :))
faber-castell

evlilik

Mesaj gönderen faber-castell »

bir sosyal fobili bence sosyal fobisi olmayan birisiyle evlenmelidir.ben 14 yıllık evliyim ve eşimin yanındayken sosyal ortamlardan hemen hemen hiç kaygı duymam. hatta aktif bile olabilirim. çünkü yanımda beni anlayacak gerektiğinde destek olacak anlattığım konuda tıkanırsam lafa devam edecek birisi vardır. kısacası dayanışma. işin işinde sevgi olursa her şey çok kolay. eşinizin sizin sosyal fobili olmanızı bilmesi hiç önemli değil.inanın eğer anlayışlı ise bunu hiç önemsemeyecektir. evet her bayan eşinin güçlü, her zorluğun üstesinden gelmesini ister. ama sosyal fobili olmakta hayatın sonu değil.evlilikte başka bir çok önemli faktör var.bence doğru bir eş toplumda daha kolay kabul görmenizi sağlayıp sosyal fobinizide geriletebilir.hatta ben bazı kötü durumlarıda anlatıp paylaşıyorum.ancak biliyorumki eşim her zaman yanımda değil.
Kullanıcı avatarı
sawas

Mesaj gönderen sawas »

Arkadaşlar evlilik zorunlu bir şey değilki isteyen evlenir isteyen evlenmez.Kim nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşamalı bence.
Delilik Aynı Şeyleri Yaparak Farklı Sonuçlar Beklemektir
Kullanıcı avatarı
caddy

Mesaj gönderen caddy »

Ne alaka '' SF LI EVLENEBİLİR Mİ''
Android diiliz sonucta,
diger insanlar gibi tabiki evlenebiliriz.
Yalnız; dogru insanı bulmak zaman alabiliyo bazen :p

''EVLENMELİ MİDİR'' herkesin kendi bilecegi iş,
bunun sf ile alakası yok, isteyen evlenir isteyen evlenmez.
O kadarına da karısmayalım demi :d
...Gott weiss ich will kein Engel sein...
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

caddy yazdı:Ne alaka '' SF LI EVLENEBİLİR Mİ''
Android diiliz sonucta,
diger insanlar gibi tabiki evlenebiliriz.
Yalnız; dogru insanı bulmak zaman alabiliyo bazen :p

''EVLENMELİ MİDİR'' herkesin kendi bilecegi iş,
bunun sf ile alakası yok, isteyen evlenir isteyen evlenmez.
O kadarına da karısmayalım demi :d
Katılıyorum... ;)
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

evlenibilirler tabi ki ama bir kaç tehlike var.

aşırı sessiz oldukları için ya daha sessiz yada kendilerini
baskılayan biriyle evlenme tehlikesi vardır.
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

LAYSOS herşeyde bir tehlike vardır... Tehlikenin üstüne gitmek iyidir...
Kullanıcı avatarı
LAYSOS

Mesaj gönderen LAYSOS »

bilmiyorum ama açıkcası mesela
sahip oldukları işi içinde bir av olarak görülebilirler.
çünkü zaten sf li olduğu için kendi kişiliğini
karşı cinse tanıtma şansı çok azdır.
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Herşeyden çekinerek, korkarak bir yere varamayız...

Kabul ediyorum kolay değil...

Ama bu şekilde herşeyden kaçarsak zombilerden pek farkımız kalmaz...
adora

Mesaj gönderen adora »

deagolbrandybuck yazdı:ben evliliğin çok güzel bişey olduğuna inanıyorum, bunu hissediyorum.

düşünsene akşam eve gelmişsin kapıyı eşin açıcak gülerek hoşgeldin diyecek, sabah uykudan uyanıcaksın başını çevirceksin ve o yanında olacak, onun varlığı bile seni mutlu edicek. sonra minik minik çocukların olucak onlarla ilgileniceksin, oynucaksın, onların sorunlarını çözmeye çalışıcaksın. babacım babacım diye boynuna sarılcaklar. düşünmesi bile harika, yaşaması kimbilir nasıldır bu duyguları...
evlendin mi deagolbrandybuck?

aynen öyle,sorumlulukları olduğu kadar güzel yanları da vardır elbette.hayatı tek başına yüklenmektense canından biriyle paylaşmak güzel olsa gerek