Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

deniz4442

Mesaj gönderen deniz4442 »

admin yazdı:Pek sicak bakmiyorum bu öneriye. Bunun icin acilmis siteler var zaten. Karsi cinsle görüsmek isteyenler orada aradiklarini bulacaklardir. Forumun amaci cöpcatanlik degil, hayatlarini sf ye kurban veren insanlara yardim etmek.
başka sitelerdeki partnerler sf li değil ama evlenememek te sf nin neden olduğu birşey olduğu için sanırım arkadaş böyle bi öneride bulunmuş aslında fena da olmaz zaten arkadaş ta belirtmiş istemeyen o bölümle ilgilenmez... biz sf ye hayatımızı kurban vermişsek normalleşme adına küçük ama güzel bir adım olabilirdi
Kullanıcı avatarı
yeterbe

Mesaj gönderen yeterbe »

admin yazdı:Pek sicak bakmiyorum bu öneriye. Bunun icin acilmis siteler var zaten. Karsi cinsle görüsmek isteyenler orada aradiklarini bulacaklardir. Forumun amaci cöpcatanlik degil, hayatlarini sf ye kurban veren insanlara yardim etmek.
arkadaşlar sanırım haklısınız şöyle bi düşündüm de saçma olabilir ama o yazıyı yazmadan önce evlilik ve karşı cinsle sorunu olan ve bu durumu çok büyütüp acı çeken arkadaşların yazılarını okudum ve sanırım biraz fazla etkilenmişim karşı cinsle problem yaşayan arkadaşlara iyi bir çıkış yolu olur diye düşünmüştüm bu siteyi gayrıciddi bi hale getirebilir kocaman bi özürrrrrr diliyorum sanırım haklısınız...
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

deniz4442 yazdı:
başka sitelerdeki partnerler sf li değil ama evlenememek te sf nin neden olduğu birşey olduğu için sanırım arkadaş böyle bi öneride bulunmuş aslında fena da olmaz zaten arkadaş ta belirtmiş istemeyen o bölümle ilgilenmez... biz sf ye hayatımızı kurban vermişsek normalleşme adına küçük ama güzel bir adım olabilirdi
Bu is icin kurulmus birsuru site var zaten evlenmek isteyen o evlilik yada arkadaslik sitelerini kullanabilir... Bu sitede bence oyle bir bolume ihtiyac yok...
nemesis

Mesaj gönderen nemesis »

evlenecek noktaya kadar gelmiş yakın bir kız arkadaşın varsa evlenilebilir tabi bence. Ben kız arkadaş edinemiyorum. Benimle ilgilenen kızlardan bile kaçıyorum. İçim içimide yiyor sonra...
Kullanıcı avatarı
emre2801

Mesaj gönderen emre2801 »

bence evlilik olacaksa eğer (nasıl olacaksa-herhalde nişan düğün olmadan olur bir sf li için) en az iki taraftan birinin baskın, faal olması gerekir. çevremdeki evlilikler hep böyle. kendi ailem için söyleyeyim. annem aktif babam ise pasiftir. ailemizde bişeyler yapılıyorsa hep annemin babamı zorda olsa ikna etmesiyle oluyor. sonrasında ise babam sanki kendisi yapmış gibi dosst akrabaya anlatıyor. :D
sfli kızların bizlere göre çok şanslı olduğunu düşünüyorum. çünkü yanında tüm işleri halledebilecek bir erkek var. biz erkeklerin böyle bir şansı yok...
sfli kızlara önerim şu. evlilik teklifleri alıyorlarsa çok iyi değerlendirsinler; aktif, uyanık birisini tercih etsinler. zaten aranızda gerçek bir sevgi varsa sözlenme aşamasında her şey konuşulur (sf dahi).
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

Ben evleneneli bir sene oldu..Şu an ayrılmak üzereyim..Benim düşüncem önce kendimle ilgili sorunları çözemediğim sürece evlilik bana göre değil..Ben kendimi zor taşırken ikinci bir kişiyi taşımam çok daha zor oluyor..İyi düşünmekte fayda var..Çevreden gelen zorlamalarla değilde (Benim gibi)gerçekten hissedildiği zaman evliliğe adım atmak gerekir..Hayattaki en büyük mutsuzluğum anneme bir torun verememekti belkide bu yüzden böyle bir olaya atılmak istedim..Yanlıştı veya doğruydu hala bilmiyorum..Hayırlısı artık fazlada düşünmememye çalışıyorum..
THATS ALL...
geçmez___bu_dert_

Mesaj gönderen geçmez___bu_dert_ »

yorum yapamıycam yaşım tutmazzzzzzzz: :lol:
Kullanıcı avatarı
Esansiyel Tremor

Mesaj gönderen Esansiyel Tremor »

bende bu sf den kurtulana kadar evlenmeyi düşünmüyorum zaten daha bi kıza çıkma teklif edemezken evlenmekte nerden çıktı :D
Amiel

Mesaj gönderen Amiel »

aman arkadaşlar sakın tam tedavi olmadan, kendinize güveninizi sağlamlaştırmadan ben bu işi bitirdim demeden ve bunu defalarca teyit etmeden evlenip yakmayın elin kızını, onu da kaderinize ortak etmeyin işin acı ve ilgin tarafı da doğan çocuklarda bize benziyor, arkadaşsız, kitaplarla ya da bilgisayarla yaşayan bir hayal dünyasına ait, aynı babalarımız hatta dedelerimiz gibi
Evet benim iradem, sende bütün mezarların yıkıcısını görüyorum ve selamlıyorum seni ! Mezarlar nerdeyse, dirilişler de yalnız ordadır.
F.Nietzsche
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Amiel yazdı:aman arkadaşlar sakın tam tedavi olmadan, kendinize güveninizi sağlamlaştırmadan ben bu işi bitirdim demeden ve bunu defalarca teyit etmeden evlenip yakmayın elin kızını, onu da kaderinize ortak etmeyin işin acı ve ilgin tarafı da doğan çocuklarda bize benziyor, arkadaşsız, kitaplarla ya da bilgisayarla yaşayan bir hayal dünyasına ait, aynı babalarımız hatta dedelerimiz gibi

Amiel çoluk çocuk var mı? Merak ettim...
Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous »

Amiel yazdı:aman arkadaşlar sakın tam tedavi olmadan, kendinize güveninizi sağlamlaştırmadan ben bu işi bitirdim demeden ve bunu defalarca teyit etmeden evlenip yakmayın elin kızını, onu da kaderinize ortak etmeyin işin acı ve ilgin tarafı da doğan çocuklarda bize benziyor, arkadaşsız, kitaplarla ya da bilgisayarla yaşayan bir hayal dünyasına ait, aynı babalarımız hatta dedelerimiz gibi
babalarımız ve dedelerimiz sf li oldukları için ( alternatif sebep : sf li oldukalrını farketmediklerinden dolayı) evlenmemiş olsalardı biz bu dünyada olmayacatık öyle degil mi ? ben sf li de olsam, kurtulsam da kurtulmasam da varlıgımdan memnunum, yok olmaktan, hiç varolmamaktan iyidir. ayrıca annelerimize, veya babalarımıza sormalıyız (bir şans daha verilse aynı eşi seçermiydin) diye. kim bilir belki aynı eşi seçerlerdi veya başkasını seçmiş olsalar daha cok pişman olurlardı kim bilir.
ne yani sıkıntılarımız var diye evlenmeyecek miyiz? peki nerden bilecegiz evlenip, sosyal ortama girme zorunlulugumuz, sorumluluklarımız artınca mecburi yükseliş göstermeyecegimiz? belki şimdi hep kaçıyoruz diye kendimize gelemiyoruz nerden bilelim? niye hep olumsuzluk hep karamsarlık, gidelim bir dagın başında kitaplarımız ve hayallerimiz ve ahh larımızla yaşayalım öyleyse. hadi yaşadık diyelim niye başkalarını da aynı çukurun içine çekiyoruz?
neyse ben evlenicem, ilk günden de cocuk yapıcam. ;)
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

kurbagagobegigibiyanak Tarih: 22 Eyl 2006, Cum 21:10 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Amiel demiş ki:
aman arkadaşlar sakın tam tedavi olmadan, kendinize güveninizi sağlamlaştırmadan ben bu işi bitirdim demeden ve bunu defalarca teyit etmeden evlenip yakmayın elin kızını, onu da kaderinize ortak etmeyin işin acı ve ilgin tarafı da doğan çocuklarda bize benziyor, arkadaşsız, kitaplarla ya da bilgisayarla yaşayan bir hayal dünyasına ait, aynı babalarımız hatta dedelerimiz gibi

babalarımız ve dedelerimiz sf li oldukları için ( alternatif sebep : sf li oldukalrını farketmediklerinden dolayı) evlenmemiş olsalardı biz bu dünyada olmayacatık öyle degil mi ? ben sf li de olsam, kurtulsam da kurtulmasam da varlıgımdan memnunum, yok olmaktan, hiç varolmamaktan iyidir. ayrıca annelerimize, veya babalarımıza sormalıyız (bir şans daha verilse aynı eşi seçermiydin) diye. kim bilir belki aynı eşi seçerlerdi veya başkasını seçmiş olsalar daha cok pişman olurlardı kim bilir.
ne yani sıkıntılarımız var diye evlenmeyecek miyiz? peki nerden bilecegiz evlenip, sosyal ortama girme zorunlulugumuz, sorumluluklarımız artınca mecburi yükseliş göstermeyecegimiz? belki şimdi hep kaçıyoruz diye kendimize gelemiyoruz nerden bilelim? niye hep olumsuzluk hep karamsarlık, gidelim bir dagın başında kitaplarımız ve hayallerimiz ve ahh larımızla yaşayalım öyleyse. hadi yaşadık diyelim niye başkalarını da aynı çukurun içine çekiyoruz?
neyse ben evlenicem, ilk günden de cocuk yapıcam.

tamamıyla katılıyorum..soy devamlılığı herşey den önce gelir.. öyle ya da böyle biz sf li olsak bile doğacak çocuklarımızın sf li olacağı ne malum...ben inanmıyorum sf nin genetik olduğuna çünkü bırakın bizim aileyi sülale de sf li tek adam yok...
madem yetiştiriliş tarzı bizi sf li yaptı diye bas bas bağırıyoruz sonuçta yapılan hatalar aşikar ,böylece biz de çocuklarımıza aynı muameleyi yapmaz aynı hataları tekrarlamaz ve böylece onların sosyal varlıklar olmalarını sağlarız..
ne olursa olsun aids hiv vb kanla taşınan hastalıklara sahip olmadıkça bence çocuk yapmak önemli belki de en önemlisi ...çocuk yapalımki ruhumuz gelecekte dünya da kendine bir yer edinebilsin
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

ben sf li de olsam, kurtulsam da kurtulmasam da varlıgımdan memnunum, yok olmaktan, hiç varolmamaktan iyidir.
Kesinlikle katılıyorum.Sf li olsam da,olmasam da ben de dünyada olmaktan ve yaşıyor olmaktan memnunum!Hem dünyada bir takım zorluklar hep olaak,çocuklarımız hep bununla karşılaşacak..Önemli olan,hiç bir sıkıntının olmaması değil,sıkıntılara rağmen var olabilmek,birşeyler yapabilmektir...biz sf li olduğumuz için anne baba olmaktan vazgeçemeyiz bu yüzden,bir takım zorluklar olacak tabii,olmayaak diyemem.ama buna rağmen ayakta kalmamız ve karşılatığımız sorunlara çözüm bulmaya çalışmamız lazım.Çocuklarımıza da bunu aşılamamız lazım.Böyle davranır ve bu davranışı hayatımızın bir parçası olarak kabul edersek,bizi model alan çocuklarımız da,karşılaştığı sorunlara isyan etmeyen,çözüm yolları arayan,herşeye rağmen umudunu koruyan ve hayatı seven bireyler olarak yetişeceklerdir.
Kullanıcı avatarı
MORMELEKŞE

Mesaj gönderen MORMELEKŞE »

kardelen yazdı: biz sf li olduğumuz için anne baba olmaktan vazgeçemeyiz bu yüzden,bir takım zorluklar olacak tabii,olmayacak diyemem.ama buna rağmen ayakta kalmamız ve karşılaştığımız sorunlara çözüm bulmaya çalışmamız lazım.Çocuklarımıza da bunu aşılamamız lazım.Böyle davranır ve bu davranışı hayatımızın bir parçası olarak kabul edersek,bizi model alan çocuklarımız da,karşılaştığı sorunlara isyan etmeyen,çözüm yolları arayan,herşeye rağmen umudunu koruyan ve hayatı seven bireyler olarak yetişeceklerdir.
....sana katılıyorum sevgili kardelen...umarım bunu başarabiliriz ilerki günlerde :roll: ....hernekadar evlilik bana çook uzak gözükse de şimdi,minik bir kızım olsun çok istiyorum yaa...böyle küçük,sevimli bişey....hayata karşı güçlü ve dirençli,cesur,yaşamaya hevesli,neşeli ve idealleri olan küçük bi kız :smt061 :)
..hem var gibiyim,hem yok gibi...
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

minik bir kızım olsun çok istiyorum yaa...böyle küçük,sevimli bişey....hayata karşı güçlü ve dirençli,cesur,yaşamaya hevesli,neşeli ve idealleri olan küçük bi kız
İnşallah Mormelekşecim,inşallah böyle bir evlat sahibi olursun!