Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

Erhana

Mesaj gönderen Erhana »

Valla bu evlilik meselesi şu anda beni geren en büyük mesele. Yaşım 26, iyi bir işim, fena sayılmayacak bir gelirim var. Ayrıca askerden de yeni geldim, başta ailem olmak üzere çevremdeki herkes seni ne zaman evlendiriyoruz gibi sorular sormaya başladılar artık. Ama ben kendimi hiç hazır hissetmiyorum evliliğe, çok korkuyorum. Bu illetin verdiği aşırı güvensizlik, stres, korkaklık, beceriksizlik nedeniyle evlilik korkulu rüyam şimdi. Ama yalnızlıkta belli bir yaştan sonra berbat birşey olsa gerek. Ne olacak bilmiyorum.
Misanthrope

Mesaj gönderen Misanthrope »

ailenin herşeyin kendinden sorulması gerektiğini düşünen amcalarının bilmiş ve hatta ukala bir şekilde: "ee askerden de döndün. evlilik ne zaman?" sorularını sabırsızlıkla bekliyorum. çok şahane cevaplarım olacak
sonunda da köprüleri yakmış olacam heralde :lol:
hezarfen

Mesaj gönderen hezarfen »

Bazı tecrübelerle şunu anladım: ilk görüşte aşk gerçek olsa da başlangıçtaki yoğun elektrik zamanla azalabiliyor. Bu yüzden evlilik düşünen kişilerin birbirini çok iyi tanıması lazım. İlk başta aranızda ne kadar yoğun bir sevgi bağı olsa da zamanla ortaya çıkan kişilik farklılıkları çatışmaya ve ayrılma kararına dönüşebiliyor. Bu insanı yanlış tanımışım diye düşünmeye başlanıyor. Bende böyle oldu ama onunla ayrıldığımız için hiç pişman değilim. Çünkü ayrılma biçimiyle bana kişiliksiz tercihleri olduğunu ispatladı. Olayın detayına girmediğim için yazdıklarım tam anlaşılmayabilir ama sağlıklı bir evlilik için tanıma süreci çok önemli. Acele karar vermemek lazım.
Kullanıcı avatarı
demirbilek

Mesaj gönderen demirbilek »

sf'liyiz diye hayattan mı kopcaz :D evlenilir çocuk da yapılır kariyer de yapılır:D istediğimiz herşey olabilir.insan düşündüğü kadardır yapabileceğine inandığı kadardır
adora

Mesaj gönderen adora »

evlilik konusunda kendime tam olarak güvenemiyorum,senelerdir tanıdığın insanların yanında bile kendini hala yabancı gibi hissediyorken düşünsene çevrendeki insanların sayısı artacak,aile akraba ilişkileri,öyle bekarlıktaki gibi bi köşeye sinip sfnin geçmesini beklemek de olmaz.çoluk çocuk olacak hastalanacaklar kendinle uğraşması zor geliyorken bir de bunlar nerden çıktı başıma diyeceksin.yaa düşününce ürperdim hem kendine hem ona yazık edeceksin türlü bahanelerle birkaç sene daha önüne geçicem bu evlenme işinin :roll:
Kullanıcı avatarı
caferali

Mesaj gönderen caferali »

bence sf'nin farklı dereceleri var. kimileri evlenebilir, hatta evlenmek, yuva kurmak onları daha da iyileştirebilir.

kimileri de belli bir eşiği aşmadan evlenmeye kalkarsa daha kötü bir duruma düşebilir.
de te fabula narratur
morlavanta

Mesaj gönderen morlavanta »

neden evlenemesin ki!Aklı başında olan herkes evlenebilir.
adora

Mesaj gönderen adora »

morlavanta yazdı:neden evlenemesin ki!Aklı başında olan herkes evlenebilir.
o değil,yani bu evliliği yürütebilirmi anlamında,söylenmiş.sf'nin akılla çok fazla ilgisi yok zaten.
sessizfırtına

Mesaj gönderen sessizfırtına »

bence özellikle şiddetli depresyon geçirenler evlenirken biraz düşünmeli.depresyonlu anneler çocuklarını çok etkiliyor, onlara duygu boyutunda da olsa zarar veriyorlar. akıl yerinde olmasıyla duygu- kaygı bozukluğu arasında dağlar kadar fark var. evet medeni kanunda akıl sağlığının iyi olması gerektiği yazıyor fakat yazılı olmayan kanunlar da etkili oluyor bu evlilikte.

evlenmekten çok korkuyorum... bu korku gittikçe artıyo, çünkü böle rahatlığa alıştım. bundan 5 sene önce çok istiyordum, gözüm kapalıydı fakat artık bu sf denilen illetten tamamen kurtulamayacağımı anladığımdan uzak duruyorum. iki erkek arkadaşım teklif etti, teklif etmeleri ilişkimi bitirmeme neden oldu sadece.
morlavanta

sf tam anlamıyla depresyon diildir, evet insanlar depresyondayken önemli kararlar almamalı, sf sadece huzursuzluktur...O kadar...

şu Evlenir, bu evlenemez diye kendimizi kısıtlamayalım...A<ma bir sf li evlenirken dikkatli olmalıdır, zira evlilik yanlış bir insanla evlendiğinizde tam bir kabus olur...

Hem alt tarafı bir teşhis, sf...Köylerde, kasabalarda bir sürü kız-erkek evleniyor ben sfli miyim diye sorgulamadan...Gayet de mutlular bence...

Hayatı sorgulamayın, sf li olan diyelim ki evlenemez, e siz her birey diilsiniz ki, hayatta istisnalar da mevcut...
morlavanta

sf diyelim ki hiç bitmicek, bence sfyle hayata adapte olmamız gerekiyor...Sf öcü diil.
ßilqe88

Mesaj gönderen ßilqe88 »

endişelerim var da...

elbette bi sfli evlenebilir ve evlenmelidir de.

kendi mizacında biri olursa evleneceği insan, zorlukları aşmak daha kolay olur...

aksi gibi de zamanla uyum sağlanır diye düşünüyorum... (ikisi birbirine-sfli hayata)
Kullanıcı avatarı
VirusInMyHead

Re: Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Mesaj gönderen VirusInMyHead »

şahsen evlilik konusunda büyük şüphelerim var, evlenebileceğimi hiç düşünmüyorum hatta kız arkadaşım olacağını bile. arkadaşlarla bu konu açıldığında hep evlilik bana göre değil diyorum.
halley92

Mesaj gönderen halley92 »

bence sf sini yenmeden evlenmemeli :naughty: , eğer kendi gibi sf li biriyle evlenirse hayatı çekilmez olur, Sosyal biriyle evlenirse karşısındaki kişi için hayat çekilmez olur.
Kullanıcı avatarı
mahsunkul

Mesaj gönderen mahsunkul »

evlenmeli tabi. evlenmicek napıcak. benim gibiler için biraz zor gerçi.o kadar insanın karşısında nikah memurunun sorusuna evet demek, ki genelde nikah memurları damada takılırlar. bütün milletin içersinde oynamak. bütün herkez işi gücü bırakıp sana bakar. damat fena değil falan. biraz solgun olacağım kesin. o gün baya bi ilaç içicem sanırım. Allah yardımcım olsun. :(

neden geldim bu dünyaya
hakkım yokmu yaşamaya
halimden bir anlasana
kahrolmuşum anlasana..off. :(
..............Resim.................~~Resim