Bir SF'li Evlenebilir mi? Ya da evlenmeli midir?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

evlenebilme konusunda endişeleriniz var mı?

evet
159
79%
hayır
42
21%

Toplam oy: 201

Anonymous

Mesaj gönderen Anonymous »

[quote="MORMELEKŞE"]
,minik bir kızım olsun çok istiyorum yaa...böyle küçük,sevimli bişey....quote]

evet ya, şöyle sarkık yanakları minik burnu tuhaf tuhaf etrafa bakan bi suratı olsun. şaşkın ördek ! bebek kokusu çok güzel. kedi gibi yalayarak yıkıycam onu :)
*vince_carter*

Mesaj gönderen *vince_carter* »

Genelde erkekler erkek bebek ister ama ben nedense erkek bebeklerden çok kız bebekleri daha çok seviyorum. Bir bebeği vallahi hiç sıkılmadan 24 saat boyunca izleyebilrirm. İzlemek beni çok meraklandırıyor aslında. O bebeğin hareketleri, kokusu, minik elleri ve ayaklarını filan izlemek ne güzel bir şey ya. Herhalde bebek psikolojisine merakım var. Bebekleri gözlemlemeyi gelişimlerini merak ediyorum.

Geçenlerde çalıştığım bir yerdeki bir bayanın bebeği yanıma geldi. 2,5 - 3 yaşlarındaydı. Anne ve bana geldi gitti gibi sadece basit kelimeleri söyleyebiliyordu. Güvenlik kulübesindeydik. Ben ona bir kaç kelime öğretmeyi kafama koymuştum. Jop vardı önümde ve kartlar. Kartları göstererek ona bu kart dedim. Ona da tekrarlattım. Sonra jopu göstererek aynı şeyi bir kaç defa yaptık. Ve ertesi gün kendimce onu denemeye karar verdim. Hiçbir şey söylemeden jop ve kartların olduğu yere gittik. Kartları göstererek bu neydi dedim. inanırmısınız çocuk unutmamış yarım yamalar kayt dedi bana. Jopa da hop dedi. Dili döndüğü kadar. Ve ben bir kez daha hayran kaldım bebeklerin zekasına. Aslında onlar konuşamasada anlıyorlar söylediklerimizi.

Ama korkuyorum ki hep böyle başkalarının bebekleriyle bebek hasretimizi gidereceğiz.
*vince_carter*

Mesaj gönderen *vince_carter* »

Bu arada bebekler ve kız çocukları dedim avatarımıda değiştirdim. Fotoğrafı çekenin emeğine saygısızlık olmasın fotoğrafın kaynağını da aşağıda veriyorum.
http://www.fotokritik.com/201790
leonid

Mesaj gönderen leonid »

aslında herkes kendi durumuna göre bakmalı ve ona göre karar vermeli.kendini hazır hissediyorsa ,karşısına reddedemeyeceği yani uyum sağlayacağını düşündüğü insan çıktığını düşünüyorsa evlenmeli.yok hala bir birşeylerin düzgün gitmediğini görüyorsa o zaman biraz daha bekleyip öyle kara verilmesi tarftarıyım.
ve yaşam bize hiç aldırmadan nasılda devam ediyordu...
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

bebek sahibi olmak için illa eşinin ya da arkadaşının olması gerekmiyo ki..eğer ben evlenemessem ve para bol olursa taşıyıcı anne tutup öyle bebek sahibi olacam..
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
Kullanıcı avatarı
meçhul2389

evliliK

Mesaj gönderen meçhul2389 »

evet hiç bir kadın erkeğinin pasif sf olmasını istemez ... ben 27 yaşındayım ve bekarım benim de kaygılarım var özgüven gibi ...mesela sf ile başka bir sf evliliğinden bence erkek çok yıpranır kadın o kadar zorluk çekmez diyorum kadınlar fıtraten zayıf yaratıldıklarından her zaman kendinden güçlü özgüven sahibi tuttuhunu koparan erkekleri isterler ....
zaten bu konuyu konuşmak manasız gibi geliyor bana neyse...

SF BİR ERKEKLE HANGİ KADIN EVLENMEK İSTERKİ HEM İKİ TARAFINDA EVLİLİĞİNİN İYİ OLACAĞINA KATILMIYORUM BELKİ AYNI DUYGULARI PAYLAŞABİLİRLER AMA BUDA BİR YERDE YETERLİ OLMAZ....
SECDEYE KAPANAN BAŞLAR HÜRMETİNE
AŞKINLA SIZLAYAN KALPLER HÜRMETİNE
GECELERDE DÖKÜLEN YAŞLAR HÜRMETİNE
GAZABINLA BİZE BAKMA YARABBİM
CEHENNEM NARINA ATMA YARABBİM
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Re: evliliK

Mesaj gönderen naribeyza »

meçhul2389 yazdı: HEM İKİ TARAFINDA EVLİLİĞİNİN İYİ OLACAĞINA KATILMIYORUM BELKİ AYNI DUYGULARI PAYLAŞABİLİRLER AMA BUDA BİR YERDE YETERLİ OLMAZ....
Bencede...
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

sf li olmak değil, doğru insanla evlenmemş olmak mutsuzluğu getirir bana göre. Ve tabi çiftlerin birbirlerini yeternce tanımadan evlenmesi..Eğer birbirini çok ii anlayp seven bir çiftseniz, iki zıt kutup bile olsanz (diyelm biriniz alabldğine sf li dğerinz bi okadar sosyal) birbirinizi çok iyi tanıyor ve olduğunuz gibi seviyorsanız,ve çok seviyorsanız zaten birbrinze destek olursunz.sf li olan biraz daha sosyal olma yönünde çok büyük ilerlemeler kaydeder,eşinin desteğiyle hayata biraz daha fazla katılır, kısacası iyi bir evilik insanı çok değiştirir. Diğer durumda ise yani diyelmki iki tarafta sf li, ozaman biri diğerinin sorunlarını anlıyor'muş' gibi yapmaz, gerçekten içinde hisseder, birbirlerinin eksik noktalrını skntılarını tanrlar, ve yine hiç şüphesiz beraber çok yol katederler, çünkü ortak bir hayatı paylaşıyorlardr yani şimdiki gibi kendibaşına sessiz ve tek kişilk dünyanzda değilsinzdir en basiti, bu çok önemli bir şey..çocuk yetştirmeleri ise hiç şüphe etmeyin son derece sağlıklı olur, çünkü iki tarafta ailelerinin kendi gelşmlernde hangi noktalarda ne hatalar yaptğını zaten senelerdr sorgulamaktadrlar, hassas ve gözlemci bir anne babanın yaptkları bilinçli bir evlilikte sf lerinin çocuklarına yansıyacağını zannetmiyorum, hatta çocuk insanı hayata ikinci kez bağlar, bunlar hep hayatmzda attğmz önemli adımlardr. bi arkadaşmzn da dedği gibi kendi başımıza oturup sf nin geçmesini ve bi sabah uyanıp 'aman ya noldu bana geçti benm sorunalrım amanın ne sosyal bi adam oldum artk evlenme zamanı geldi gidip çiçek ve çkolata alaym bari' diyemessnz.. Önyargıları yenerek işe başlıyablirz, gerçek sevgiyi bulursanız ve evlilik gibi önemli bir karar alma aşamasına gelirseniz, o cesur adımları atın,sürekli korku ve karamsarlıkla kendi yalnzlığmzdan çıkmadan yaşanmaz. korkmayn sizin sf niz sizden başka kimsenin hayatını zindana çevirmez,ama en az iki kişilk bir dünya sizin hayatınızı çok daha güzel hale getireblir.
Kullanıcı avatarı
meçhul2389

evlilik

Mesaj gönderen meçhul2389 »

slm dostlar slm aurelia...
EVET EVLİLİĞİ HER İNSAN HER NE OLURSA OLSUN İSTER FAKAT BİZ SF OLDUĞUMUZDAN BELKİDE HEP MUTSUZ OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ ...
OLABİLİR DOSTUM SF EVLİLİKLE YEN MİŞ OLABİLİRSİN HAKLISIN .....
ABLAMDA SF Dİ AMA BİLMİYORDU SF OLMAYAN BİRİYLE EVLENDİ ONUNDA SF HASTALIĞI TAMAMEN GEÇTİ.....[/b][/code]
SECDEYE KAPANAN BAŞLAR HÜRMETİNE
AŞKINLA SIZLAYAN KALPLER HÜRMETİNE
GECELERDE DÖKÜLEN YAŞLAR HÜRMETİNE
GAZABINLA BİZE BAKMA YARABBİM
CEHENNEM NARINA ATMA YARABBİM
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

ne güzel ablanın sf'sinin geçmesine sevindim. darısı başımıza...
Kullanıcı avatarı
naribeyza

Mesaj gönderen naribeyza »

aurelia yazdı:ne güzel ablanın sf'sinin geçmesine sevindim. darısı başımıza...
:( Amin
Suya yazı yazmak gibi birşey zaman ve tutamazsın ömür bir nehir gibi akıp gider avuçlarından...
Naribeyza
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

misafir yazdı:bir sf li kız için,ya da atlatmakta olan diyelim...

evlilik bir kabus olabilir..

hele bir de karşısındakinden beklediği anlayışı göremiyor ise...ona sf li olduğunu söyliyemiyor ise...

evliliğin sorumluluğunu almak onu korkutur..ama bunu çevresine söyliyemez...güçlü görünmek iiçn herşeye evet der ama bi yandan da içi içini yer..

bilmiyorum yani ark lar...gece gece kafam çok karışık..

dilerim hepimiz mutlu bir evlilik yapabiliriz..

ama işin gerçeği ben bu işten korkmaya başladım :|
anlaşılan bu evlilik olayı sf li olan hem kız hemde erkek için çok zor bi durum.ben sadece erkekler için problem olduğunu zannederdim.Allah herkese gönlüne göre versin.
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-
Poephila

Mesaj gönderen Poephila »

her zaman zorluk çekilir,çok örnekleri var çevremde.
iki sf li evli kişi,ne kadar acıklı bir durum bir görseniz kendi hallerinde küçücük bi dünya,her gün geçen gün aynı..
sadece yakın akrabalarla görüşme nadiren..
bir de sosyal birinin sf li biriyle evlenmesi var.sürekli çatışma,hoşnutsuzluk zorlama.
yok yok bu sosyal fobiden kurtulmak lazım.korkuları yenelim arkadaşlar..
Neden herkes gülüp eğlenirken, ben acılar çekiyorum??..
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

handes yazdı:her zaman zorluk çekilir,çok örnekleri var çevremde.
iki sf li evli kişi,ne kadar acıklı bir durum bir görseniz kendi hallerinde küçücük bi dünya,her gün geçen gün aynı..
sadece yakın akrabalarla görüşme nadiren..
bir de sosyal birinin sf li biriyle evlenmesi var.sürekli çatışma,hoşnutsuzluk zorlama.
yok yok bu sosyal fobiden kurtulmak lazım.korkuları yenelim arkadaşlar..
abartmayn arkadaşlar ya napıyorsunz.neden acıklı olsun.eğer düğün vs falansa sizi korkutan hadi o kabul edileblir biyerde, çiftler anlaşr ve düğün adı verilen bilumum akraba tanıdık tanımadk insanları eğlendrmek üzere stres çekmez, o parayla venedik e falan gider nebleym:) aile içinde çok sade bi tören yapılır ne gerek var tantanaya, bu konuda söz sahibi olan ve konuşup ortak bi karar alması gereken o çiftlerdr zaten kime ne..

ayrıca olayın evlilklkten sonrası için bukadar karamsar tablo çizmenz yanlş, kimi gördünüzde sf li olup evlenip hayatları acınacak halde olan, ben size kimi gözlemledğinizi söylym hemen, en az 40 yaşında uzak bikaç akrabnzda rastalmşsnzdr ve iki çekngen insan büyük ihtimal görücü usülüyle evlendrlmşlerdr ve gelir düzeyleri orta yada orta altıdır. hiç zannetmyorum yani sf yüzünden evde kukumav kuşu gibi oturup acı içinde kıvransnlar
turuncu

Mesaj gönderen turuncu »

en güzeli balonda nikah kıymaktr mesela 4-5 kişiyle çıkarsnz gökyüzüne mis gibi temiz hava, inincede doğru havaalanıına ver elini yurtdşında balayı.. bitti işte bakın alternatfler çok:)