ÇOK ACİL bir sorum var!!Sosyal Fobi adlı kitapla ilgili!

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
sunlight

ÇOK ACİL bir sorum var!!Sosyal Fobi adlı kitapla ilgili!

Mesaj gönderen sunlight »

Sosyal Fobiyi atlatmış bir kadının yazdığı "Sosyal Fobi" adlı kitapta,kafada şiddetli titremelerden söz ediliyordu.Sunum yaparken benim de başıma gelmişti.Başım adeta benim kontrolümden çıkmıştı.Aslında benim okul faliyetlerimden kaçmamın tek nedeni buydu.Ama kitapta bununla ilgili yazıyı görünce telaşa kapıldım.Acaba bunun nedeni başka birşey mi?Ve kötüye işaret mi?Yoksa sosyal fobinin neden olduğu normal birşey mi?Lütfen yardım edin. :cry: :( :cry: :(
nofuture

Mesaj gönderen nofuture »

Sanırım kötüye işaretten kastettiğin beyinde hasar, tümör gibi ciddi rahatsızlıklar eğer öyleyse bunun nedenin kötüye işaret oldugunu düşünmüyorum sadece heyecandan kaynaklanan titreme oldugunu düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
sunlight

Teşekkür ederim.

Cevap yazdığın için sağol ama öğrenmek istediğim bunun sosyal fobi ile ilgili birşey olup olmadığı.Yani belki hastalığımın ilerlemesi sonucu ortaya çıkan bir anksiyete olabilir.Çünkü bunu ne sosyal fobinin tanımında ne de SFli birisinde duydum.İşte merak ettiğim nokta bu.Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Söyledigin titremeyi ve buna ilaveten boyun bölgesinde kasilmayi ben de sosyal fobimin en agir oldugu dönemlerde yasamistim. Doktoruma sordugumda asiri kaygi yüzünden olmustur demisti.
Kullanıcı avatarı
sunlight

Peki Atlattın mı?

Yani sen artık şiddetli kasılma ve titremeleri yaşamıyorsun.Bunu ben çoğu zaman yaşıyorum.Peki sen bunu ilaçlarla mı atlattın?
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Hayir yasamiyorum artik. Ben ilac kullanmadim, 1 yil süren haftalik düzenli bir terapi ile daha iyiyim simdi.
deniz4442

Mesaj gönderen deniz4442 »

başka birşeyden kaynaklandığını sanmıyorum olsa olsa sosyal fobinin en hat safhada olduğu en doruk noktaya ulaştığı zamanlarda olan birşeydir
birde enef dostum o kitabı merek ettim okumak isterim kitabın ismini ve yazarını yazarsan sevinirim...
Kullanıcı avatarı
sunlight

Kitaptan fayda görürsen,bana da haber vermeyi unutma...

Yıldız BURKOVİK "Sosyal Fobi" İnşallah faydalı birşeyler öğrenirsin. ;)
Kullanıcı avatarı
gileadli_roland

Mesaj gönderen gileadli_roland »

http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?t=6

bak bu linkte incelemiştik kitabı deniz.. çok güzel bi kitap okumaı tavsiye ederim.. ankarada dost kitabevinde vardı.. 7 milyon mu neydi..
ashparj

Re: ÇOK ACİL bir sorum var!!Sosyal Fobi adlı kitapla ilgili!

Mesaj gönderen ashparj »

Enef yazdı:Sosyal Fobiyi atlatmış bir kadının yazdığı "Sosyal Fobi" adlı kitapta,kafada şiddetli titremelerden söz ediliyordu.Sunum yaparken benim de başıma gelmişti.Başım adeta benim kontrolümden çıkmıştı.Aslında benim okul faliyetlerimden kaçmamın tek nedeni buydu.Ama kitapta bununla ilgili yazıyı görünce telaşa kapıldım.Acaba bunun nedeni başka birşey mi?Ve kötüye işaret mi?Yoksa sosyal fobinin neden olduğu normal birşey mi?Lütfen yardım edin. :cry: :( :cry: :(
Baş titremesi de içinde bulundugun ortamda kaygının artmasının bi göstergesi.. sosyal fobi herkeste değişik fizyonomik tepkiler doğurabilio. birinde el titremesi olur birinde yüz kızarması ya da sndeki gibi baş titremeleri. ayrıca bn daha yeni yıldız burkovik ile görüşmeye başladm. eskiden heyecandan baş titremesi oldugunu ama zmanla kontrol altına almayı öğrendiğini anlattı ..
Kullanıcı avatarı
sunlight

Re: ÇOK ACİL bir sorum var!!Sosyal Fobi adlı kitapla ilgili!

ashparj yazdı: Baş titremesi de içinde bulundugun ortamda kaygının artmasının bi göstergesi.. sosyal fobi herkeste değişik fizyonomik tepkiler doğurabilio. birinde el titremesi olur birinde yüz kızarması ya da sndeki gibi baş titremeleri. ayrıca bn daha yeni yıldız burkovik ile görüşmeye başladm. eskiden heyecandan baş titremesi oldugunu ama zmanla kontrol altına almayı öğrendiğini anlattı ..
Cevap verdiğin için sağol.Peki onunla nasıl görüştün?Bana da anlatır mısın?Nasıl kontrol altına almış?Eğer kitapta yazıyosa bana haberverir misin? :o