Taksim direnişi hakkında düşünceleriniz neler ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
motivasyon

Re: Taksim direnişi hakkında düşünceleriniz neler ?

Mesaj gönderen motivasyon »

Polis çok yanlış davrandı.. Karşılarında düşman olsa bu denli insafsız olamazlardı eminim..
Alın işte, ne oldu? Direniş bitti..
Zaten bir gün bitecekti.. İnsanlar sonsuza kadar parkta yaşayacak değildi..
Bu vahşete, bu kıyıma hiç gerek yoktu..

Bu arada sosyal fobili arkadaşların orada olduğunu sanmıyorum.. Sanal ortamda fikren destekleseler bile, fiili olarak direnişe katılmak sosyal fobililerin en son yapacağı şeydir bence..
Sonunda küçük prens, "İnsanlar nerede?" diye söze başladı.
"Çölde insan çok yalnız hissediyor kendini..."
"İnsanların arasında da yalnızdır insan," dedi yılan.
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

motivasyon yazdı:
Bu arada sosyal fobili arkadaşların orada olduğunu sanmıyorum.. Sanal ortamda fikren destekleseler bile, fiili olarak direnişe katılmak sosyal fobililerin en son yapacağı şeydir bence..

katılmıyorum görüşü desteklesem sfli olmama rağmen katılırdım sonuçta o hengame de tipe yalnızlığa filan bakmıyolar ortak bi amaç olarak ordasın. sırf ortamı görmek için gitmeyi bile düşündüm.

görüşlerime gelirse beşiktaştan geçme fırsatım oldu sırf laf olsun diye sırtını çantasını alıp gelenler ile doluydu ders çıkışı liseliler toplanmış gidiyolar. yolda hareketsiz 3 tane çevik kuvvet otobüsü 2 tane de toma vardı. neyse asıl meseleye gelelim bunlar burda daha da özgür olmak için toplanmışlar.

internet sansürü : zaten istiyen güvenli internete geçebiliyor istersen geçme. yetmedi mi sürüyle proxy programı var indir kur :) bunda bi nebze haklı olabilirler sonuçta bu bireysel

içki yasağı: hayatlarında ayyaş adam görmemişler ne bilim alkollü sürücü yüzünden hayatlarını kaybeden bi yakınları yok gece park kenarlarında kafayı çeken insan görmemişler hadi onu geçtim ailevi şiddetlerin yarısından fazlası alkol yüzünden adam sana içme demiyo ki git evinde iç

ağaç meselesi: ortada avm denen bişi yok adamlar maltepe dünyanınmıydı avrupanınmıydı en büyük parkını yaptılar bundan bahseden yok . gerçek amaç ağaç olsaydı fidan dikerek eylem yapabilirlerdi

özelleştirmelere gelirsek bunda yüzde 100 eylemciler tarafındayım adamlar özelleştiriyolar 1 e aldığımız şeyi 3 katlayıp öyle veriyolar olan vatandaşa oluyor

bi yandanda iyi oldu böyle halkın sesinin çıkması sesleri çıkmıyor diye önüne geleni yapamazlar. bu eylemleri yapanlar gerçek halktı. sendikasız vs. teyzelerimiz ablalarımız nenelermiz dedelerimiz falan filan , taraftarların birlik olması iyi şeyler
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

yazık ya üzülerek izliyorum. eğer birileri ölüyorsa bunun masum bir ağaç eylemi olmadığını düşünüyorum.
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
Kullanıcı avatarı
motivasyon

Mesaj gönderen motivasyon »

neclaaa yazdı:yazık ya üzülerek izliyorum. eğer birileri ölüyorsa bunun masum bir ağaç eylemi olmadığını düşünüyorum.
Ağaç eylemi değil zaten..
Kutlayamadığımız milli bayramların, Ata'ya 10 kasımda yapılan saygısızlığın, geri kalan % 50'nin haklarının hiçe sayılmasının eylemi..
Sonunda küçük prens, "İnsanlar nerede?" diye söze başladı.
"Çölde insan çok yalnız hissediyor kendini..."
"İnsanların arasında da yalnızdır insan," dedi yılan.
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

Hak haktır küçüğüne büyüğüne bakılmaz ancak her şeyin bir üslubu, adabı var diye düşünüyorum. İnsanlar arada ölüyorsa bunun adına hak aramak denmez bence.
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne
folder

Mesaj gönderen folder »

Bende mevcut durum için üzüntülüyüm. Eylemcilerin ve devlet görevlilerinin hataları mevcut ama olaya sebep-sonuc ilişkisi içinde bakmak lazım. Olayların büyümesine sebep ilk polis müdahalesi oldu. Baştan uzlaşımcı bir tavır takınarak hareket edilseydi bu kadar can yanmazdı. Hala yangına körükle gidiliyor. Sonumuz hayrolsun.
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Mesaj gönderen gezgin89 »

Baskı baskı baskı, bir yerde patlayacaktı. Tek sorun o değil tabi. Hükümetin yürüttüğü politikalar vesaire hepsi dahil buna. Ben başta insanların gözü açıldı artık daha araştırmacılar, daha net görüyorlar olan biteni diye düşünüyordum ama bugün baktığımda aslında kafaların değişmeyeceğini farkediyorum. Sayfalar dolusu yazılır da hiç bir işe yaramayacak...
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?