Düşünce Bozukluğu

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
leydiburcu

Düşünce Bozukluğu

Mesaj gönderen leydiburcu »

Merhaba Arkadaşlar,benim şu sorunum var . Takdir kazanırsam her konuda rahatım .Ama benim gibi olmayan güvenli insanların yanında yemek yiyemiyorum . Ellermin titreyeceğini düşünerek yapamıyorum . Bu düşünce çok saçma biliyorum ama bu düşünceden kurtulamıyorum . Bana önerileriniz nelerdir.
mrs.nobody

Re: Düşünce Bozukluğu

Mesaj gönderen mrs.nobody »

benim tavsiyem korkularının üzerine gitmelisin.bırak birkaç kere o insanların yanında ellerin titreyerek yemek ye.görsünler de zaten.ne olabilir ki yani,en fazla ne olabilir ? emin ol 3. kez olduğunda bu ,ellerin titremeyecek.denedim biliyorum.
Kullanıcı avatarı
motivasyon

Mesaj gönderen motivasyon »

Ben de biriyle yemek yerken peçeteyle sürekli dudaklarımı silerim.. Hep bişey varmış da rezil olacakmışım gibi gelir..

Sana herhangi bir önerim yok malesef.. Sadece içimi dökmek istedim.. :(
Sonunda küçük prens, "İnsanlar nerede?" diye söze başladı.
"Çölde insan çok yalnız hissediyor kendini..."
"İnsanların arasında da yalnızdır insan," dedi yılan.
mrs.nobody

Mesaj gönderen mrs.nobody »

hep rezil olacakmışım hissi bende de var ama yemek yeme kısmını çözdüm :=
okan77

Mesaj gönderen okan77 »

düşüncenin ne olduğunun farkına vaarmak gerekiyor.ne olacağını düşünüyorum ve ortama girdiğimde gerçekten düşündüğüm oldumu.korktuğun ortama bunları fark ederek girmek gerek.sosyal fobili kişilerde sosyal beceri eksikliği var.yani sosyal ortamda nasıl davranacağımız gibi.bunuda yine sosyalleşerek öğrenilecek bir durum.insanın onaylanma kabul görme ihtiyacı var.toplum içinde beğenilmek istiyoruz.ama hep dışarıdan bunu beklemek bizi yoruyor.yetiştirilme ortamının sağlıklı olmaması bunların başlangıç noktası.bunların farkına varmak kendimizi öyle toparlamak daha uygun olur düşününcesindeyim.
xact

Mesaj gönderen xact »

Düşünce bozukluğu değil bu arkadaşım. Düşünce bozukluğu daha ağır bir rahatsızlık psikiyatrik olarak.