Göz Kontağı , Göz Kaçırma

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
poison_girl

Göz Kontağı , Göz Kaçırma

Mesaj gönderen poison_girl »

Arkadaslar benim sorunum insanların gözlerinin icine bakamamam. Özellikle karşı cinsle oluyor üstelik. Hemen gozlerimi kaciriyorum ve insanlarin beni yanlis anladigini dusunuyorum. Eziyet oluyor resmen. Herhangi bir öneriniz var mi ? Benimle aynı sorunu paylaşanlar ne yapıyorlar bundan kurtulmak adına.

Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
gezgin89

Re: Göz Kontağı , Göz Kaçırma

Mesaj gönderen gezgin89 »

Biriyle göz göze gelirken ister istemez gözüm kaçıyor bi, refleks olmuş artık :) Konuşurken de uzun süre bakamıyorum arada sağa sola bakıyorum anlattığı şeyi anlamaya çalışırmış havasında. Öneri olarak bu konuya özel bir şey diyemeyeceğim ama tecrübe ettiğim kadarıyla sfde genelde pratikle oluyor çoğu şey. Dolmuşa binmeye korkarsın mesela ama yaptıkça normalleşir, bir süre sonra düşünmezsin bile. O yüzden bol bol kontak kur :p
Do you ever dream of escaping...
Don't you ever dream of escaping?
poison_girl

gezgin89 yazdı:Biriyle göz göze gelirken ister istemez gözüm kaçıyor bi, refleks olmuş artık :) Konuşurken de uzun süre bakamıyorum arada sağa sola bakıyorum anlattığı şeyi anlamaya çalışırmış havasında. Öneri olarak bu konuya özel bir şey diyemeyeceğim ama tecrübe ettiğim kadarıyla sfde genelde pratikle oluyor çoğu şey. Dolmuşa binmeye korkarsın mesela ama yaptıkça normalleşir, bir süre sonra düşünmezsin bile. O yüzden bol bol kontak kur :p

çok teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
kaale alinmayan adam

Mesaj gönderen kaale alinmayan adam »

en azından karşı cinsle konuşabiliyosun :)
Acı en üst sınırına ulaştığında alçakçasına zayıflamaya, yerini daha önce hiç tatmadığım cinsten başka bir duyguya bırakmaya başladı. Kendini olağanca şiddetiyle hissettiren, diş ağrısına benzeyen zevkli bir duygu. / YERALTI
poison_girl

kaale alinmayan adam yazdı:en azından karşı cinsle konuşabiliyosun :)

arkadaşın dediği gibi üzerine gitmeye çalıştım azalmaya başladı sen de denemelisin
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Mesaj gönderen bir gün mutlaka »

Tanımadığım yada tam tanımadığım bir kızla iletişim halindeyken oluyordu bende. Sonra kendiliğinden geçti. Hatta bunla ilgili bir anımı paylaşayım.

Bir keresinde vf bayiine gitmiştim, benle ilgilenen kız yeni bir kampanyamız var beyefendi ilgilenirseniz yardımcı olabilirim demişti. Ben de, bu defa gözlerini kaçırma diye kendi kendime iç geçirdikten sonra kampanya hakkında sorular sormaya başladım. Daha sonra soruların yerini muhabbet aldı ki konuşma nasıl o raddeye geldi anlayamadım. Sohbetin sonunda kız, kampanyadan faydalanacak mısın abi dedi. Abi kelimesini duyunca durumu anladım ve vazgeçtim deyip bayiiden ayrıldım. Halbuki kız bana abi diyecek kadar küçük bir fiziğe de sahip değildi.

Sonra gözlerimi kaçırsam nee, kaçırmasam ne deyip bu zaafımı sallamadım.
“Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.”
poison_girl

bir gün mutlaka yazdı:Tanımadığım yada tam tanımadığım bir kızla iletişim halindeyken oluyordu bende. Sonra kendiliğinden geçti. Hatta bunla ilgili bir anımı paylaşayım.

Bir keresinde vf bayiine gitmiştim, benle ilgilenen kız yeni bir kampanyamız var beyefendi ilgilenirseniz yardımcı olabilirim demişti. Ben de, bu defa gözlerini kaçırma diye kendi kendime iç geçirdikten sonra kampanya hakkında sorular sormaya başladım. Daha sonra soruların yerini muhabbet aldı ki konuşma nasıl o raddeye geldi anlayamadım. Sohbetin sonunda kız, kampanyadan faydalanacak mısın abi dedi. Abi kelimesini duyunca durumu anladım ve vazgeçtim deyip bayiiden ayrıldım. Halbuki kız bana abi diyecek kadar küçük bir fiziğe de sahip değildi.

Sonra gözlerimi kaçırsam nee, kaçırmasam ne deyip bu zaafımı sallamadım.

virüs gibi resmen bağışıklık sistemin zayıflayınca seni yakalıyor... özgüven ile alakalı sanırsam. Bu defa gözlerini kaçırma dediğiniz zaman kaçırdınız mı peki? Ben her zaman söylüyorum bunu. Gariptir ki ne zaman bunu aklımdan çıkarsam göz temasını düşünmesem hiç kaçırma gibi bir ihtiyaç hissetmiyorum. KÖKTEN BİR ÇÖZÜM OLMALI.
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Yok kaçırmadım. Hatta gözlerinin içine bakmak için kendimi zorladım, bu defa da kız ara ara gözlerini kaçırmaya başladı.
“Eğer aç ve kimsesiz bir köpeği alıp bakar ve rahata kavuşturursanız sizi ısırmaz. İnsan ve köpek arasındaki temel fark budur.”
poison_girl

bir gün mutlaka yazdı:Yok kaçırmadım. Hatta gözlerinin içine bakmak için kendimi zorladım, bu defa da kız ara ara gözlerini kaçırmaya başladı.
İnsanlarin gözlerinin direk icine baktığımda beni yanlış anlayaaklarmis gibi hissediyorum
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Bunun önüne geçmek için hissettiklerini uzun süre devam ettirmen. İletişim anında mutlak suretle gözlerini kaçırmaman gerekir ki bir süre sonra sıradanlaşmaya başlasın. Yoksa bileziğin üstünde çember çizen teker gibi bu sorun zincirleme devam eder.
Kullanıcı avatarı
One

Mesaj gönderen One »

karşında konuşanı dinlermiş gibi yaptığında gözlerinin içine bakmak kolay oluyor. söylenenler bir kulağından girip diğerinden çıkarken, hiç değilse bakışlar sabitleniyor. ama konuşma sırası sana geldiğinde panikleyip neler söyleyeceğini unutuyor, kaçamak cevaplar veriyor, el kol hareketlerin ve mimiklerin saçma sapan bi hal alıyor, böyleyken karşındakinin gözlerine uzun süre (en fazla 5 sn) bakamıyorsun. sanki o an ki halinle alay eden bakışlarını göreceksin. gözleri kaçırıp öyle değilmiş gibi kendini kandırıyor, basite kaçıyorsun. belkide karşındaki seni ciddiyetle dinliyor, dalga geçmekten metrelerce uzakta belki de. yine özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor.

''gözlerim gözlerine değince,
felaketim olur, ağlardım''
-Atilla İlhan-

belki atilla abimiz burda gözlerine bakan kişiyi sevgilisi olarak tanımlıyor ama ben göz göze geldiğim her insan için kullandım hehe.
Kullanıcı avatarı
bir gün mutlaka

Dinler gibi yapma sebebin, zihnini meşgul eden sorunlar yüzünden karşındaki insana odaklanamaman diye tahmin ediyorum. Yada ilgini çekmeyen ve sende merak uyandırmayan konular da olabilir...
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

poison_girl yazdı:
bir gün mutlaka yazdı:Yok kaçırmadım. Hatta gözlerinin içine bakmak için kendimi zorladım, bu defa da kız ara ara gözlerini kaçırmaya başladı.
İnsanlarin gözlerinin direk icine baktığımda beni yanlış anlayaaklarmis gibi hissediyorum
direk gözümün içine bakabilen insandan hoşlanabilirm mesela. yada -dığını düşünebilirm. bumu çekindiğin?
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569