Mücadele etmek daha mı zararlı?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
brefendi

Mücadele etmek daha mı zararlı?

Mesaj gönderen brefendi »

Merhaba uzun süredir forumu takip ediyordum. Artık üye de olayım dedim. Şimdi ben bu sene istemediğim bir üniversiteye gittim. Yani biraz zorla oldu. Orada da tekrar çalışıp başka bir yer kazanmaya karar verdim. Öyle de oldu bu sınavda çok şükür daha güzel bir yer kazandım. Söyleyeceğim de şu ki ben bu yıl zaten gideceğim diye iyice kendimi saldım. Okula pek fazla gitmedim. Kimseyle yakın anlamda arkadaşlık kurmadım. Ayrıca bu sf'yi kırma konusunda da hiç uğraşmadım. Çok mutsuzdum ama sonra düşündüm de yine de kafam rahattı. Sf ile sürekli mücadele halinde olduğum zamanlara göre daha az hayal kırıklığı vardı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba. Mücadele etmek zarar mı veriyor, çok mu yoruyor insanı?
melihyilmaz

Re: Mücadele etmek daha mı zararlı?

Mesaj gönderen melihyilmaz »

hoşgeldin öncelikle ben de yeniyim forumda :) sf ile uğraşmak insanı yorabilir belki ama uğraşmak zorundayız bence en azından kendim için söylüyorum uğraşmak zorundayım. ben de senin gibi üniversitedeyim şu an ve sf'yi pek de takmıyorum aslında. ama şu an için bir sorun olmaması ileride de bir sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. hatta şu an üstüne gitmezsem ileride büyük bir sorun olabilir. okul bir gün bitecek ve sorumluluklarım artacak ; askere gideceğim iş bulacağım yuva kuracağım ve daha çok sosyal olmak zorunda olacağım. yani ileriye dönük işleri düşündüğüm zaman tedirgin oluyorum.

benim düşüncelerim böyleydi ve doktora gitmeye karar verdim hatta bir kaç gün önce tedaviye başladık ilaç yazdı kullanmaya başladım bakalım nasıl bir etkisi olacak :)

bence sen de bu şekilde düşün yorulup yorulmamak olarak bakma olaya bu hastalıktan kurtulmak sana nasıl faydalar sağlar yada tam tersi üstüne gitmezsen neler kaybedersin bunları düşün daha iyi karar verirsin.
brefendi

Evet o hayat atılıp sorumluluk alma zamanı geldiğinde bu sorunu biraz olsun çözebilmiş olma konusunda haklısın. Ben sf'nin tam olarak yok edilebileceğini sanmıyorum ama artık bazı konuları halletmek gerekir.
cosic_07

Mesaj gönderen cosic_07 »

26 yaşındayım 4 yıldır sfyle uğraşıyorum her gün farklı çözüm yolları deniyorum. her gün farklı bir çözüm buluyorum bu kez başaracam olacak diyorum büyük bir çabayla uygulamaya geçiyorum ama sonu hep hüsran oluyo. bi gün başarırsam bunu sizinle mutlaka paylaşacam. galiba bu süreç içerisinde çözülecek bir durum. biz sflilerde de sabırsızlık olduğu için ve olumsuz bir sonuç aldığımızda çabuk caydığımız için hevesimiz kaçıveriyo karamsarlık çöküyo. ben hala pes etmedim ve bu illetin çözümü olduğunu bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. pes etmeyin arkadaşlar ben 4 yıl sonunda belki bi cm bile yol alamadım ama en azından kendimi ve çözüm yollarını keşfettim bunları uygulamaya çalışıyorum siz de pes etmeyin birbirimize destek olalım. biz gerçekten değerli ve mutlu olmayı hak ediyoruz güzel günler göreceğiz güneşli günler
brefendi

Kendime bile çok saçma gelen bazı konuları aşsam yeter gözüm çok yukarılarda değil :) hem zaten bizim yaşadığımız problemleri etrafımda birçok insanda az-çok görüyorum. Özgüveni tam yerinde insanlar çok az gibi.