OKULU BIRAKMALI MIYIM

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
papaganvb

OKULU BIRAKMALI MIYIM

Mesaj gönderen papaganvb »

Arkadaşlar kusura bakmayın konu açacağıma yanlışlıkla bu mesajı başka yere yazmışım,şimdi bu yeni başlıkta tekrar sunuyorum.şuaralar kafam çok karışık,bir ay sonra okuduğum şehre o kahrolası üniv.e geri dönmek zorundayım,ama ailem benim bu duruma ne kadar üzüldüğümü,oraya gitmekten ne kadar korktuğumu artık biliyorlar.onlara orada tek bi arkadaşım bile olmadığını ,yalnızken hiçbişey yapamadığım için çok çaresiz durumda olduğumu,eğer okula devam edersem kafayı bile sıyıracağımı anlattım.bana bi fikir sundular,istiyorsan okulunu bırak dediler,ama ben şimdi çok kararsızım çünkü bırakırsam ve devam edersem neler olabileceğini düşündüm,aklım karıştı iyice.eğer okula devam edersem istediğim bi bölümden mezun olucam,ailemin gurur duymasını sağlıycam,kendimi ispatlamış olucam ve buna 2 sene kaldı,ancak bu seneki derslerim grup çalışması gerektiren şeyler ve tek bi arkadaşım bile yok,yani her şartta kalıcam.her gün o sınıfa girdiğimde insanların suratına bile bakmamaya çalışarak zamanın geçmesini bekliycem,herkes gülüp eğlenirken ben hiç çalışmadığım halde inek pozisyonunda dersi bekliycem,belki de geçen yıl yaptığım gibi okula uğrmayıp sene sonunda hocalara yalvarcam Eğer devam etmezsem;evimden dışarı çıkmak, gerekmedikçe insan içine karışmak zorunda kalmıycam.ama bi yandan da ailemi elaleme rezil etmiş olcam.dedikoducu komşularımız,saçma akrabalrımız bana aileme laf edip üzücekler,yapamadı,bunu bile başaramadı diyecekler.ama bi yandan da huzurlu olucam,kendimi güvende hissedicem. Off yaaa kararsızlık çok kötü yiyip bitiriyor beni.Bazı mesajları okurken okulunu bırakmış ya da okulun bırakmak üzereyken vazgeçmiş arkadaşlar olduğunu gördüm,bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevineceğim.O arkadaşlar karar verirken neleri gözönünde bulundurdular,neleri arkalarında ıraktılar,bunları öğrenmek isterim
papaganvb

daha ağır basan okulu bırakmak,ama daha bırakmadan saçma sapan espriler yapılmaya başlandı bile. herşeyimi anlattığım kuzenime bu fikrimi açtım dün ama o, okulu bırakıp koca bekilyceksin öylemi die aptal bi espri patlattı bile :!: ya sonunda bu olacak insanlar bunu söylüycekler yapamadı beceriksiz diycekler.
Kullanıcı avatarı
Unholy

Mesaj gönderen Unholy »

sen okula başkaları için degil kendin için gidiyorsun. özgür bir birey olmak için gidiyorsun sonuçta. devam edebilirsen ne mutlu sana. vedaanında dedigi gibi artıları ve eksileri yaz sonra kariyer sahibi bi tanıdıgınla fln görüş en iyi onlar yol gösterirler. bide bırakıp napıcaksın oda var. ögrencilik olayı kadar güzel birşey yok.
Resim
papaganvb

Unholy yazdı:sen okula başkaları için degil kendin için gidiyorsun. özgür bir birey olmak için gidiyorsun sonuçta. devam edebilirsen ne mutlu sana. vedaanında dedigi gibi artıları ve eksileri yaz sonra kariyer sahibi bi tanıdıgınla fln görüş en iyi onlar yol gösterirler. bide bırakıp napıcaksın oda var. ögrencilik olayı kadar güzel birşey yok.
öğrencilik,onu yaşayabilene güzel,ben oradaki hiçbir ortama katılamadıktan ,orayı yaşayamaıktan sonra öğrenci olsam ne fayda ki?
Kullanıcı avatarı
dhunter

Mesaj gönderen dhunter »

bence ikisini birden yapabilirsin.Yani okulunu geçici bi süreliğine dondurabilirsin.Bu esnada tedavi görüp hayata bomba gibi atılabilirsin.
sana tavsiyem okulu bırakma.çünkü bir daha üniversiteye hazırlanma stresi seni daha da kötü bir duruma itebilir.hazırlandın diyelim.bu sefer de tekrar istedigin bölümü kazanma garantin yok.sistem her gecen gün garipleşio.
Benim tavsiyelerim bunlar.tabi ki karar verecek olan sensin.ins senin için hayırlısı olur.kib...
papaganvb

bir seneliğine dondurmayı düşünmüştüm,sordum birilerine ama çok önemli bi mazaretin olması gerekiyormuş,yani rapor falan ,çok uzatıyolarmış,bana söylenen bu.
papaganvb

ben ne istediğimi bilmediğim için bu hâldeyim zaten,şunu biliyorum ki ne karar verirsem veriyim sonunda kendimi paralıycam yine.
papaganvb

ailem konusunda çok şanslıyım,bu konuda beni ciddiyetle dinleyip,makul kararlar sunuyorlar,bırakma fikrime bile karşı çıkmıyorlar,ama öyle bir durum ki bu,ne yapıcaım diye düşünürken kafayı sıyırıcam ve 1 yıl sonra kendimi ne okulda ne evde ,bir akıl hastanesinde bulucam yaa :( :(
BİR ACAYİP ADAM

Mesaj gönderen BİR ACAYİP ADAM »

aynısını ben de defalarca kez düşündüm ama başka bi çare yok
sonuçta sürekli toplumun içindesin
okulda da , işte de , mahalle de de
yani mutlka insanlarla diyalog kurmak zorundasın
biliyorum hiç çekilmez gibi geliyor ama
bence eğitim için bu çileyi çekmek en iyisi
allah yardımcın olsun
güz

Mesaj gönderen güz »

okuduğun bölüme istediğim bölüm demişsin bence bu günümüz gençliğinin çoğunun elde edemediği büyük bi şans.hani artılar eksiler eşit gibi duruyo demişsin ya bence bu artılar hanesinde bir artınan çok daha fazlasını kaplar.
anlattıklarından en büyük sorun sf gibi duruyor.bu noktada okul bırakmak çözüm değil gibi .sonuçta okulu bıraktıktan sonrada sosyal hayat devam edicek eğer sf yenilmezse bu sıkıntı hep devam edicek ve okulu bırakıp gittiğin gibi bırakıp gidemiycen ortamlarla da karşılaşabilirsin.yani okulu bırakmak çözemiycek sorunları.tek yapılması gereken sfye savaş açıp daha sağlam bir psikolojiyle devam etmek okula.okullar açılana kadar profesyonel bir yardım alarak tedavi sürecini başlatabilirsin.ilk geçen sene bu zamanlar gitmiştim ben de doktora.ve bi kaç ay sonra yeni bi şehirde yeni bi hayata tek başına başlıycak bir sfli olarak gitmiştim.ama okul açılana kadar olan bi kaç aylık tedavi süreci bile kolaylaştırmıştı bi çok şeyi.ve sonrasında devem etti tedavi.okulu bırakmak yerine sfyi bırakmak gerek onu amacına ulaştırmamak gerek (tüm bunların hepsi bence tabi) umarım senin için en iyi olana karar verirsin
papaganvb

arkadaşlar,fikirleriniz için gerçekten çok sağolun,beni ciddiye alıp,görüş bildirmeniz bile beni mutlu etti.haklısınız,ne yaparsam yapyım,insanlarla içiçe olmak zorundayım,ama bilmiyorum işte offf yaaa amaannn sinir oluyorum kararsızlığıma ya kahretsinnn :evil: :evil: :!:
rose

Mesaj gönderen rose »

Merhaba Papaganvb
Seni çok iyi anlıyorum. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Okulu bırakmayı çok düşündüm. Ama bugün iyi ki bırakmamışım diyorum.

Sana tavsiyem okulu bırakma. Bu ilerde çok pişman olacağın bir karar olabilir.

Sorunun okul olmadığı için, okulu bırakman da sorununu çözmeyecek. Üstelik üniversite bu sorununu çözmen için seni tetikleyen bir güç olabilir. İlerde bunun bir fırsat olduğunu görebilirsin.

Bir arkadaş grubun ya da sadece iyi bir arkadaşın olsa iyi olurdu. Ama olmayınca bunu büyük bir sorun haline getirmemeye çalış. Yalnızsan bunu doğal karşıla. Bu utanılacak bir şey değil. Ben üniversitede yedi yılımı doldurdum. Her zaman yalnızdım. İyileşmeden önce yalnız olduğum zamanlar bitmek bilmeyen işkenceydi ve beni çok yıprattı. Ne zaman ki yalnızlığımı kabullendim ve sevmeye başladım, herşey düzelmeye başladı. Bunu birkaç cümleyle ifade etmek çok zor. Yanlış anlaşılabilirim. Sanki insanları sevmiyormuşum gibi düşünülebilir. Ama benim demek istediğim şey daha farklı. Eğer yalnızsak ve bunu değiştiremiyorsak, bu durumu kabullenmek zorundayız. Sürekli neden yalnız olduğumuzu, neden sevilmediğimizi düşünmek, kendimize güvenimizi zedeler, SFyi tetikler ve bizi depresyona sokar. Yalnızlığın utanılacak veya küçümsenecek birşey olmadığına inandığın zaman artık bu durum seni rahatsız etmeyecek.

Üniversitede okurken güzel arkadaşlıklarımız olsun, üniversitenin sağladığı tüm olanaklardan yararlanalım, şenliklerde halay çekelim, ben de çok isterdim. Ama üniversitede okumamızın asıl amacı bu değil. Biz daha iyi bir gelecek için yapılabilecek şeylerden birini yapıyoruz. Tek yol da üniversite değil tabi. Bunu da unutmamak gerek. Üniversitede okumamak dünyanın sonu değil.

Bana kalırsa okulunu bir seneliğine dondurmalısın. Bunu zamanında kendim de yapmalıydım. Şimdi hep keşke diyorum. Dondurmak için önemli bir sebep gerekiyor ama zor da değil. Böyle bir sebebi olmadığı halde dondurabilen bir sürü insan var. Bu konuyu çok iyi araştır. Hocalarınla durumunu konuş. Çevrenizde de size yardımcı olacak insanlar olabilir.

Kendini üzme. Herşey düzelir. Her karanlık gecenin bir sabahı vardır. Gece ile gündüzün sıralanması gibi insanın hayatı da iniş çıkışlarla doludur. Olgunlaşmak ikisini de kabullenmektir.
Kullanıcı avatarı
Unholy

Mesaj gönderen Unholy »

okuldaki olaylara katılmana gerek yok zaten ögrenciligin verdigi soyut rahatlık bile iyi geliyor. sorunlarıda var elbette ama herşeyde sorun var onun için çokta büyük bi fark yok sorunlar konusunda. bende 3 senedir üniversiteye ugramıyorum hala 1. sınıftayım ve 1.5 sene dondurdum kaydımı. özel okullarda kayıt dondurmak için "ailevi meseleler" yazsan bile kabul ediyolar ama devletse belli bi hastalıktan ötürü rapor vs. gerekebilir yinede sana söylendigi gibi zor şeyler degil. okulla ilişkini kesmek yada düşünmek için biraz zaman kazanmak istiyorsan en iyisi kayıt dondurmak, okulu bırakmak bir çözüm olmuyor hemde geri dönüşü zor. bence dondur 1 dönem yada 2 dönem kafanı dinle. kendini toparlarsın belki iyi gelir ama kendini okula gitmek istiyormuşsun gibi şartla. ben tam tersini yaptım iyice yayıldım o yüzden okuldan sogumuş vaziyetteyim bu dönem gider miyim bilemiyorum.
Resim
Psycho

Mesaj gönderen Psycho »

seni çok iyi anlıyorum papaganvb
aynı ruh halini 6 yıl boyunca sergiledim
Garip bir duygu seni okula bağlayan hiç birşeyinin , kimsenin olmamaması
ve belkide en önemlisi anısız bir ünv hayatı sürdürmenin burukluğunu yaşamak
ama herşeye rağmen okulları zamanında ve süresinde bitirdim
şu anda bir işim var(kötüde olsa) ve yeni bir hayata başladım diploma sayesinde
2 yıl daha dayanmalısın bana sorarsan çünkü bu 2 yıl hayatının geri kalanına yön verecek üstelik sevmediğin bir işi yapmak zorunda kalmayacaksın
sevgiler
Kullanıcı avatarı
emre2801

kararsızlık

Mesaj gönderen emre2801 »

öncelikle okuduğun bölüm ne? mezun olduktan sonra iş bulabilecekmisin? ya da o işi tam anlamıyla yapabileceğine inanıyormusun?...tamamen senin karar vermen gereken bi durum... geleceğin sadece üni ye mi bağlı? önce bu soruları cevaplaman gerekiyor...çünkü ne olursa olsun hayat bi şekilde devam ediyor.