yurt mu ev mi

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
pergel

yurt mu ev mi

Mesaj gönderen pergel »

merhaba arkadaşlar. ben evime 45 dk.lık mesafede okuyorum ve yurtta kalıyorum. Yurtta zorlanıyorum şöyle ki sf yi uzun zamandır bu kadar hissetmemiştim. oda arkadaşlarımla iletişimim iyi değil. Beni zayıf görüyorlar. Ama lise gibi olsun da istemiyorum. Ne zaman kendi başımın çaresine bakacağım? uzun dönemli olarak düşünmek de gerekir tabii. siz ne dersiniz?
Oto

Re: yurt mu ev mi

Mesaj gönderen Oto »

Hocam benim kendim de gözlemlediğim kadarı ile sf nin en büyük destekçisi kişinin kendini baskı altına alması.Şöyle ki bizler içinde bulunduğumuz durumun çok iyi farkındayız ve bu durumdan kurtulmak için bazı adımlar atmamız gerektiğini düşünüyoruz ama bu adımları ne kadar atmak istersek isteyelim atamıyoruz atsak dahi bize yeterli gelmiyor.Dolayısıyla bu durum bizi girdabın içine daha da çekiyor.Velhasılı kelam kendimize zorundalıklar yüklemeyip içinde bulunduğumuz durumu daha da içinden çıkılmaz hale getirmeyelim.Bu hayatta ki en önemli gayemiz mutlu omak olsun eğer mutlu olabiliyorsak bırakın sf li olarak yaşamaya devam edelim.Mutlu olabilmenin altını önemle çiziyorum.
Kullanıcı avatarı
pergel

Re: yurt mu ev mi

Mesaj gönderen pergel »

Hocam benim kendim de gözlemlediğim kadarı ile sf nin en büyük destekçisi kişinin kendini baskı altına alması.Şöyle ki bizler içinde bulunduğumuz durumun çok iyi farkındayız ve bu durumdan kurtulmak için bazı adımlar atmamız gerektiğini düşünüyoruz ama bu adımları ne kadar atmak istersek isteyelim atamıyoruz atsak dahi bize yeterli gelmiyor.Dolayısıyla bu durum bizi girdabın içine daha da çekiyor.Velhasılı kelam kendimize zorundalıklar yüklemeyip içinde bulunduğumuz durumu daha da içinden çıkılmaz hale getirmeyelim.Bu hayatta ki en önemli gayemiz mutlu omak olsun eğer mutlu olabiliyorsak bırakın sf li olarak yaşamaya devam edelim.Mutlu olabilmenin altını önemle çiziyorum.

katılıyorum oto sana.belli yaştan sonra karakterin de oturmasıylamıdır bilmiyorum ama kabullenmeya başladım. ömür geçiyor istediğimiz koşulları oluşturup mutlu bir hayat süremez miyiz?