yurt mu ev mi

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
pergel

yurt mu ev mi

Mesaj gönderen pergel »

merhaba arkadaşlar. ben evime 45 dk.lık mesafede okuyorum ve yurtta kalıyorum. Yurtta zorlanıyorum şöyle ki sf yi uzun zamandır bu kadar hissetmemiştim. oda arkadaşlarımla iletişimim iyi değil. Beni zayıf görüyorlar. Ama lise gibi olsun da istemiyorum. Ne zaman kendi başımın çaresine bakacağım? uzun dönemli olarak düşünmek de gerekir tabii. siz ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Re: yurt mu ev mi

Mesaj gönderen beyazbulut »

bence ev daha iyi.tabi ev ortamın nasıl bilemiyorum ama.

yurt çok sıkıntılı.özel hayat denen bişi yok.tuvalet banyo ortak kullanılıyor.insanlıktan nasibini almamış oda arkadaşları falan.bence ev daha iyi.
scarface

Mesaj gönderen scarface »

Usta şöyle söyleyim sana. Üni 1e başladığım da aşırı bir sosyal fobi vardı. 80kişilik sınıf düşün. Yurt devlet yurdu. 10kişilik bir grup ile takılıyorum. Kantin yemekhane hınca hınç dolu. O kabalık beni öldürüyor'du. Çok sıkıntı çektim. Kızlardan hep kaçtım. Üni 1 in 2. Yarısında paxil e başladım. Hayatim bir anda değişti. Çok güzel oldu. İlaç aşırı etki etti. Ama bir yandan da aşırı kilo aldım. Aşırı uyumaya horlamaya başladım. Bir etkisi de çoc geç boşalma idi. Neyse öyle böyle 2 yılı yurtta tamamladım. Üni 3 de eve çıktık 2 kişi. Canım kardeşim dediğim biri ile. Çok rahat ettim. O yurt kalabalığı yoktu. Kantin kalabalığı yoktu.
Yurt un en güzel yani erkekler bilir kızların olması :-) özellikle devlet yurtları kız erkek karışık. Tabi bizim gibi sosyal fobi liler bir halt yiyemez.
Özellikle 4 sınıf çok rahat di. İyice düzen oturdu. Okul da ki sıkıntılar en aza indi. En on sırada oturmaya başladım. Son 6 ayda yalnız eve çıktım.
Şimdi sen a sosyal sin usta. Eğer eve çıktığında iyice a sosyal lihe düşmeyecek sen cik. Yok zaten a sosyal im evde yapamam dersen kal yurtta.
bu neşenin sonudur elbet derin bir baş ağrısı..
kahkahalar bugün senin, peki ya bundan sonrası ??
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

ev. Mümkünse tek kişilik bi de odam olsun :D
Kullanıcı avatarı
pergel

Mesaj gönderen pergel »

beyazbulut yazdı:bence ev daha iyi.tabi ev ortamın nasıl bilemiyorum ama.

yurt çok sıkıntılı.özel hayat denen bişi yok.tuvalet banyo ortak kullanılıyor.insanlıktan nasibini almamış oda arkadaşları falan.bence ev daha iyi.
evet haklısın beyazbulut haftasonları evime geliyorum.Eski okulumda 2.5 ay eve gitmediğim de olmuştu. Yani idare ediyorum.Evde olsam hep internette takılırım.Ezile ezile ezilmemeyi öğrenirim. Yurttan ayrılırsam asosyal olurum diye düşünüyorum.Oda arkadaşlarım kasıyorlar ama ezme gibi durumları yok.
Kullanıcı avatarı
pergel

Mesaj gönderen pergel »

scarface yazdı:Usta şöyle söyleyim sana. Üni 1e başladığım da aşırı bir sosyal fobi vardı. 80kişilik sınıf düşün. Yurt devlet yurdu. 10kişilik bir grup ile takılıyorum. Kantin yemekhane hınca hınç dolu. O kabalık beni öldürüyor'du. Çok sıkıntı çektim. Kızlardan hep kaçtım. Üni 1 in 2. Yarısında paxil e başladım. Hayatim bir anda değişti. Çok güzel oldu. İlaç aşırı etki etti. Ama bir yandan da aşırı kilo aldım. Aşırı uyumaya horlamaya başladım. Bir etkisi de çoc geç boşalma idi. Neyse öyle böyle 2 yılı yurtta tamamladım. Üni 3 de eve çıktık 2 kişi. Canım kardeşim dediğim biri ile. Çok rahat ettim. O yurt kalabalığı yoktu. Kantin kalabalığı yoktu.
Yurt un en güzel yani erkekler bilir kızların olması :-) özellikle devlet yurtları kız erkek karışık. Tabi bizim gibi sosyal fobi liler bir halt yiyemez.
Özellikle 4 sınıf çok rahat di. İyice düzen oturdu. Okul da ki sıkıntılar en aza indi. En on sırada oturmaya başladım. Son 6 ayda yalnız eve çıktım.
Şimdi sen a sosyal sin usta. Eğer eve çıktığında iyice a sosyal lihe düşmeyecek sen cik. Yok zaten a sosyal im evde yapamam dersen kal yurtta.
ilaç kullanmak gerekli ama sadece ilaç yeterli mi? ben de üni 1 de yemek konusunda zorlanıyordum özellikle yalnız yemek yemek ama mecbur okul ve yurtta yediğim için şu anda sıkıntım çok az o konuda. ortamın olacak işte üni.de öyle öyle rahatlayacağımızı düşünüyorum.
Artık devlet yurtları karışık değil çoğu yerde ayırıyorlar bu yüzden 45 50 dk. yol gidiyorum.
peki şimdi nasılsın rahatlığın sadece okul için mi geçerliymiş(çünkü 4 yıl gibi uzun bir süre sonunda rahat etmişsin.) ?
Kullanıcı avatarı
pergel

Mesaj gönderen pergel »

brefendi yazdı:ev. Mümkünse tek kişilik bi de odam olsun :D
ortak olarak mı bir eve çıkmak brefendi? ortak işler çok problem olmaz mı o zaman?
arzusom

Mesaj gönderen arzusom »

problem yurt ya da ev değil. sorun kafanın içinde.
ilaç alınca kafa rahatlayacak ve yurt veya ev fark etmeyecek.
ertfobi

Mesaj gönderen ertfobi »

aslında yurt ortamı daha hareketli tabi çevrendeki insanlar düzgün insanlarsa ama evde yalnızlığını daha çok hissediyosun hele birde çevren geniş değilse eve tıkılıp kalırsın benim gibi
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

pergel yazdı:
brefendi yazdı:ev. Mümkünse tek kişilik bi de odam olsun :D
ortak olarak mı bir eve çıkmak brefendi? ortak işler çok problem olmaz mı o zaman?
Eğer düzgün insanlarla çıkarsan eve sorun olmaz ya. Ben kendi açımdan konuşuyorum tabi. İnsanlarla kolay anlaşamıyorum, gece yattığımda en ufak gürültü veya ışık beni deli ediyor, eşyalarıma başkasının dokunmasını sevmiyorum, sessiz ve yalnız olduğum bir ortamda kafa dinlemeyi çok seviyorum o bakımdan dedim ya tek kişilik bir oda benim için çok gerekli. Sen de kişiliğine göre karar ver yani.