İnsanları kendine çeken tipler

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
gönül dostu

İnsanları kendine çeken tipler

Mesaj gönderen gönül dostu »

Bazı insanlar odun gibi durduğu halde kendi etrafında çevre oluşuyor yani millet onunla iletişime geçmek gözüne girmek istiyor, çok güzel veya yakışıklı olmadığı halde karşı cinsin ilgisini çekiyor cool oluyor.
Ben odun gibi dursam odun oluyorum, ne çevre gelişiyor ne karşı cins geliyor bildiğin odun yani hakiki.

Hani insanın kendine çeken pozitif enerjisidir aurasıdır falan varmıdır böyle bir şey sizce ? Çünkü gözlemlerim sonucu artık inanmaya başladım...
Resim
yasamak_guzeldir

Re: İnsanları kendine çeken tipler

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

Kendin ol. Bizim en büyük sikintimiz sf li olmamız bnce. Uni 1 de sf li oldgm için kızlardan kactım hep. Bilirsin uni 1 de erkekler kız pesinde kosar. Bn sf li oldgm için utancmdan yaklasamadm hiç kızlar bunu cool olarak algıladı ama gelip kendileri sohbet etmk istiyodu. Güvenin yerınde olsun. Dik dur. Net konus kısık konusma kendini ifade et. Gözlerine bakabiliyosan bak. Bişiler olur emin ol
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
ea1887

Mesaj gönderen ea1887 »

çünkü bazı insanlar kendisi olmaktan korkmuyor,hata yapıyor telafi etmeye çalışıyor,biliyorsa biliyorum diyor bilmiyorsa bilmiyorum.tabi benimki bir tahmin ve genelleme ve sonuçta karakteri ne olursa olsun her insan bir dönem bir yerde daha az,başka bir dönem ve yerde daha fazla sevilip kabul edilebiliyor.biz bunu kabul etmekte zorlanıyoruz çünkü bir yandan nasıl bir insan olduğumuzu yaşanmışlıklarımız da belirliyor ve bir konuda yaşanmışlık arttıkça genelleme artıyor,özgüven azalıyor ve anı yaşamakta zorlanıyoruz doğal olarak.ve birisi gibi olmayı istemek pek bir işe yaramıyor bu durumda,çünkü insanlar değişmiyor bence.ne ben ne bir başkası,sadece zaaflarımızı zayıflıklarımızı algılamaya çalışıyor ve bunları ne kadar törpüleyebiliriz ne yapabiliriz e bakmak gerekiyor.bunun için de olduğumuz şeyi kabul etmek.nerede durduğunu bilmeden ilerlemeye çalışmak çok zor çünkü yada ne olduğunu bilmediğin bir şeye şekil vermeye çalışmak.belki değişimi köklü bir değişiklik hatta bir reform gibi algılamayı kestiğimiz zaman bir şeyler gelişecek bizde de.köklü bir değişiklik için çabalamak köklü bir şekilde değişmesi gereken bir şeyler olduğu düşüncesini de aşılıyor çünkü insana ister istemez.birden dimdik durmayı hayal etmek bu yüzden endişe verici belki çünkü aynı zamanda bu şu an ne kadar eğik durduğunun da bir işareti.elbette gelişiyoruz gelişeceğiz ama insanın öncesiyle sonrası arasında da bir uçurum olmamalı bence.bir şeyleri kabul etmek gerekiyor önce,sonra özür dilemeye alışmak,sonra da bu özrün öncesi ve sonrası arasında uçurum olmayabileceğini ve insan ilişkilerinin hatayı,özrü,affedilmeyi ve bunların tekerrürünü kaldırabileceğini anlamak.bazı insanlar bir şeyleri akışına bırakabiliyor,karşısındakine ben senin kadar iyi,aynı zamanda da senin kadar kötüyüm ve ikimiz de eşitiz diyebiliyor,yaşam bu,ilişkiler bu ve bu bir döngü.hata yapıyor,haksızlığa maruz kalıyor,kırıyor,kırılıyoruz ama insan ilişkileri bunları kaldırabiliyor.kendisine bir şans daha verebilen insanlar bence diğer insanları çekiyor.hataya tahammülü olmayan,affetmeyi ve affedilmeyi bilmeyen birinin yanında kim ne kadar rahat olabilir,yaptığı kaçıncı hatadan sonra o kişinin yanından kovulmayacağından emin olabilir.tabi etrafta kendi içinde problemler yaşayan,takıntıları saplantıları olan ve bizden daha çok sevilen bir sürü insan da var ama sonuçta gözlemlediğimizde bu bir süreç,bizim belki çok fazla ve sürekli bir sosyal ilişki deneyimimiz yok ama etrafımıza baktığımızda,bir gün çok iyi olan ilişkiler bozuluyor,önemli olan bir insan gözden düşüyor,hiç umulmadık kişiler hiç umulmadık kişilerle yakınlaşıyor veya.insanların belli bir enerjisi varsa bile ilişkiler çok değişken,insanlar da.kimin ne zaman neyi öğreneceği belli olmuyor,bu sırada bize düşen bilmediklerimizi fark etmeye,kabul etmeye ve öğrenmeye çalışmak ama değerli olduğumuzu unutmadan,kendimizi geriye çekmeden,suçlamadan ve kendimize şans tanıyarak.bunu yapmaya uğraşan insanların şanslı olduğunu düşünüyorum ve sevilip sevebileceklerini.bir pozitiflik varsa bu olabilir bence
ea1887

Mesaj gönderen ea1887 »

bu arada aynı mesajı yanlışlıkla iki kez yollamışım,silmeyi de beceremedim,ikinciyi düzenlemiş olayım bunu yazıp,hiç olmazsa mesaj kalksın ortadan