3 boyutlu sinema + ucak korkusu?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
yasamak_guzeldir

3 boyutlu sinema + ucak korkusu?

Mesaj gönderen yasamak_guzeldir »

Arkadaslar merhaba. Sosyal fobisi olup da ucaga binen var mı? Ben uni mezunuyum kpss ye hazirlanyrm. Ewde oldugum için su son 5 6 aydır büyük sıkıntılarım yok. Sosyal ortama girsem yine yasayacagım bu fobiyi biliyorum. Ewde oldugum için su an herhangi bir ilac kullanmiyorum. Son 4 aydır felan ilac içmiyorum. Gecen gün 3d sinemaya gittim. Film biraz şiddet ve korku içeriyodu. Filmin basında ciddi anlamda tırstım. Sanki o filmde ben yasıyomusum gibi o kalabalık ordu ustume geliyo gbi oldu. Kalp atışlarım hızlandı bır sure kendimi sakinleştirmk için ugrastım. Sonra bıraz daha filme alişinca sakinleştim. 3boyutlu olunca böyle oldu ilk defa gitmiştim 3 boyutlu sinemaya. Bnmgbi yasayan varmı hiç? İkinci sorum olarak yurt dişina gitme gbibir durumum var. Bu gbi korkuyu ucaktada yasarmıyım? Hiç binmedim. Ucak ilk kalkarken insan tuhaf oluyormus. İçime ara ara korku geliyo :-( küçükken orta okula giderken bir kez lunaparkta gondola binmek istedim bindim ve cok heycanlandım inmek zorunda kaldım. Ucak da oyle mi? Bnmle anı duyguları yasayan varmı? Yada sf li olup ucaga binen ?? Yardımcı olursanız sewnrm arkadaslar.
BİR UMUTTUR YAŞAMAK
şinasi kerim

Re: 3 boyutlu sinema + ucak korkusu?

Mesaj gönderen şinasi kerim »

Rahmetli kemal sunal da uçakta ruhunu teslim etmişti. Allah yardımcın olsun
Kullanıcı avatarı
(u)mutlu

Mesaj gönderen (u)mutlu »

SF'li kişilerin çoğunda panik bozukluk da ortaya çıkıyor. Misal ben.
Sebepleri; genetikten tutun da uykumuza, yediğimize veya hormonal anormalliklere kadar varıyor.

Sadede geleyim,

Geçen yıl 1 saatlik uçuş için uçağa bindim. Panik sebebiyle vücut ister istemez tepki veriyor. Heyecan ve gerginlik hissi oluyor. Bu durumu yolcuların çoğunda görebiliyorsunuz. Rahat olanlar ise genelde çocuklar, yaşlılar ve süsle püsle oyalanan kadınlar. :)

SF'lilerde panik hormonları fazla çalıştığından beyniniz o ortamdan uzaklaşmak istiyor. Yolcuların bir kısmının ise uçağa oturur oturmaz hap aldıklarını farkettim. Muhtemelen sakinleştirici(sedatif) alıyorlardı. Doktorunuza danışıp, bu tarz bir şey isterseniz, uçakta çok sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama sakinleştirici bir şey ile destek almanız önemli. Ben uçağa binerken kullanmadım ama ilaç faydalı ise sf-panik yüzünden heyecan yaşamaktansa ilaç almayı tercih ederim.
Kullanıcı avatarı
neclaaa

Mesaj gönderen neclaaa »

genelde yorumları okurken "aaaa bende de aynı" derim. ama uçak konusunda çok rahatım hatta uçakla seyahat etmekten büyük zevk alıyorum. [smilie=crazy_pilot.gif] [smilie=crazy_pilot.gif] [smilie=crazy_pilot.gif]
Bir kapının kapalı olduğunu anlamak için o kapıyı itmek gerekir.
Montaigne