Bitkisel anlar...

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Doohan

Bitkisel anlar...

Mesaj gönderen Doohan »

Arkadaşlar, son birkaç aydır kendimde garip bir durumla karşılaşıyorum; özellikle yalnız olduğum zamanlar kısa bir süreliğine donup kalıyorum gibi oluyor. Bu süre boyunca bunun farkına varmadan ve hiçbir şey yapmadan, düşünmeden öylece duruyorum. Bazen biriyle konuşurken de buna benzer şeyler oluyor; karşımdaki bir şeyler anlatıp dururken ben onu dinleyemiyorum. Anlatılana odaklanamama sorunu uzun zamandır var, ama bu farklı. Yani aklım kontrolsüzce başka yerlere odaklanıyor falan değil; kafam duruyor bir nevi. Buna benzer bir şey yaşayan oldu mu, ya da bunun neden kaynaklanabileceği konusunda bilgisi olan var mı?
anesthesiia

Re: Bitkisel anlar...

Mesaj gönderen anesthesiia »

Ben yaşamadım ama arada tam cevap vercekken kilitlenip ne diycemi unutabiliyorum ya da dilim tam dönmüyo bazen
Asaletimden mi bilmem yoksa korkumdan mı susuyorum..
sayimin

Mesaj gönderen sayimin »

ben de yaşadım birkaç kere, gerçekten çok tuhaf bir şey. kafan duruyor, hayat duruyor, bir tür yokluk hissi gibi. neden oluyor bilmiyorum. kötü anlamlara yoruyorum aslında, ama olumlu düşünmeye çalışıyorum ve bir tür "kendine gel" uyarısı olarak algılıyorum.
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

Beni son zamanlarda en çok endişelendiren durum diyebilirim; çünkü daha kötüye gidiyormuş gibi geliyor. Bilmiyorum, belki de ben öyle hissediyorum. Sosyal fobi, depresyon vb. durumlarda bu olağan bir şey mi acaba, onu bilemedim.
ea1887

Mesaj gönderen ea1887 »

bir süre sonra da sıçrayıp içinde olduğun hali farkediyorsun anladığım kadarıyla,birisi dürtmüş de uyanmışsın gibi.depresyonda insanlar benzer şeylerden bahsediyorlar,dikkat dağınıklığı yada dalgınlık gibi,sanırım anı yaşayamadığımızdan oluyor bu,benim de kafamın içi susmaz hiç şöyle yapsaydım böyle yapsaydım şöyle mi yapmalıyım böylemi yapmalıyım,şunu şunu yapacağım diye,devamlı bir şeyler düşününce ya konsantre olamıyorsun yada bir yerden sonra düşünemeyince kilitlenip kalıyorsun,ama derecesi ve sıklığı da önemli sanırım böyle şeylerin.konsantrasyon gerektiren ama zihni fazla yormayacak şeyler yapmak iyi gelebilir belki.yapboz yada örgü,dikiş,takı,resim gibi bir şeyler