deliliğe götürür mü

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
yeniçocuk

deliliğe götürür mü

Mesaj gönderen yeniçocuk »

sizce bu sf bir süre sonra korku ve paranoyalar yüzünden beyne daha da zarar verip deliliğe götürür mü kişiyi yoksa sadece bir kapana kısılı olarak yaşamı sürdürtür mü? ha bir de iyileşme ihtimali var di mi :))) onu da atlamayalım
Kullanıcı avatarı
Doohan

Re: deliliğe götürür mü

Mesaj gönderen Doohan »

Ben de çoğu zaman "ulan iyileşemeyeceksem bari delireyim" diye aklımdan geçiriyorum; fakat muhtemelen böyle bir şey gerçekleşmiyor. İyileşememe durumu sunduğun ikinci seçenekle sonuçlanır sanırım. Hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek zor :) İyileşme ihtimaline gelince; tedavi görmüş kişilerin geneli tam anlamıyla geçmediğini, fakat ortalama bir hayat yaşayabilecek kadar düzelme olduğunu söylüyorlar. Zaten bundan fazlasına ihtiyaç duymak bence anlamsız; bunun yok olup gideceğini ve %100 iyileşeceğimizi (mümkünse bile) ümit etmek de pek akıllıca gelmiyor.
huzunlerkaldı2014

Mesaj gönderen huzunlerkaldı2014 »

yok götürmüyor...kendimden biliyorum..
yeniçocuk

Doohan yazdı:Ben de çoğu zaman "ulan iyileşemeyeceksem bari delireyim" diye aklımdan geçiriyorum
valla ben de bunu düşünüyordum zaten :)))
Kullanıcı avatarı
utangac

Mesaj gönderen utangac »

yeniçocuk yazdı:sizce bu sf bir süre sonra korku ve paranoyalar yüzünden beyne daha da zarar verip deliliğe götürür mü kişiyi yoksa sadece bir kapana kısılı olarak yaşamı sürdürtür mü? ha bir de iyileşme ihtimali var di mi :))) onu da atlamayalım
paranoya derken?
http://www.sosyal-fobi.net/forum/viewtopic.php?f=14&t=31569
yeniçocuk

sosyal fobi olan su götürmez paranoyaktır çünkü kafasında sürekli hesap kitap yapar olur olmadık düşüncelerden kurtulmak için
SatasmaBana

Mesaj gönderen SatasmaBana »

yeniçocuk yazdı:sosyal fobi olan su götürmez paranoyaktır çünkü kafasında sürekli hesap kitap yapar olur olmadık düşüncelerden kurtulmak için
İnsanların hepsi böyle.

Biz yalnızca tutukluk yapıyoruz biraz ,ârıza veriyouruz temâs sırasında ,olan o.
bulantı
yeniçocuk

o tutukluk artık hep gerçekleştiği için bende daha çok paranoya yapıyor yani insanlar tarafından görülmekten rahatsız oluyorum
sayimin

Mesaj gönderen sayimin »

götürmüyor. bazen insan götürse istiyor, ama götürmüyor.
xact

Mesaj gönderen xact »

Paranoya varsa doktora gidip ilaç kullanmalısın veya psikoterapi yapılmalı. Olabiliyorsa ikisi birlikte olmalı. Seni rahatlatabilir.