Ben nasıl evleneceğim :(

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
melihyilmaz

Ben nasıl evleneceğim :(

Mesaj gönderen melihyilmaz »

Merhaba, uzun zamandır kafamı kurcalayan konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Ben 23 yaşındayım, muhtemelen 2-3 sene içinde allah izin verirse okulumu bitirip askere gideceğim ve döndükten sonra da hazır olan işime başlayacağım. Bunları söylememin sebebi bu açıdan bir sıkıntımın olmaması. Yani bir kadının eş seçimi yaparken dikkat edeceği konuları düşündüğümde ; dış görünüş olarak ve maddi durum olarak bir problemim olmadığını düşünüyorum fakat bu durum bana özgüven kazandırmıyor. Çünkü sosyal fobili olduğum gerçeği var :(

İlk olarak şunu düşünüyorum ben bir kadın olsam asla sosyal fobili erkekle evlenmek istemezdim. Herhangi bir ortama girdiğimizde sus pus oturan bir erkeği istemezdim yada hayata her zaman 1-0 yenik başlayan erkeği istemezdim eş olarak. Bu gerçekten moralimi bozuyor. Peki bu durumda ben nasıl biriyle evlenmeliyim ? Benim gibi biriyle mi yoksa özgüveni çok yüksek biriyle mi evlenmek, anlaşabilmek ve mutlu bir evlilik için daha iyi olur ?

İkinci olarak da büyük olasılıkla ben ailemin yada tanıdıklarımın aracılığıyla, yani görücü usülüyle evleneceğim. Peki evleneceğim kişiyle bu durumu nasıl konuşmam gerekiyor ? Evli olan abilerim ablalarım varsa yardımlarını bekliyorum :)
alicandan

Re: Ben nasıl evleneceğim :(

Mesaj gönderen alicandan »

evli abin yok ama boşanmış abin var: ben ! :)

en kolayı hiç evlenmemek! :) hiç sorun yaşamazsın! :)

çünkü sonradan boşanma ihtimali günümüzde hiç de az değil ve evlendiğine evleneceğine bin pişman olursun! :)
melihyilmaz

Mesaj gönderen melihyilmaz »

Abi işte o yüzden doğru kişiyi bulmak gerekiyor ama sanki beni kimse istemez gibi geliyor :/ ayrıca aile baskısı birkaç seneye doruk noktasına ulaşır bundan eminim :D
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

"Doğru kişi" diye bir olay yok kardeş, yok öyle bir dünya. En azından SF'li için yok. Tabi şöyle harika bir çözüm yolu var: evlenme!
winterfell

Mesaj gönderen winterfell »

"Evlenme!" diye bir şey yok. Evlenmek her insan evladının olduğu kadar senin de, benim de hakkım. Evlenme diyenler geleceği hiç düşünmüyor sanırım. Tek başına bir ömür kim geçirmek ister. Bence sen acele etme doğru insanı bulacağına eminim. Bir şekilde karşına çıkacaktır.
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

Hadi canlarım hepiniz koşun evlenin. Yıldırım nikahını basın zaman kaybetmeden. Göreyim sizi dünyanın en mutlu insanları olurken. Zaman kaybetmeden çocuk da yapın ki toplum sağlıklı birey nasıl olurmuş görsün.
memoweb
İletişim:

Mesaj gönderen memoweb »

Kardeşim o kadar da kafana takma ya evlenmeyen insan ölmüyor ya hem bazen evlenmemek evlenmekten daha iyidir sen biraz zaman geçir elbet seni anlayan birini bulursun iyice tanımadığın insanlada evlenme zaten şunuda unutma: HİÇ KİMSE MÜKEMMEL DEĞİL.

lanetolsunsf

Mesaj gönderen lanetolsunsf »

Doohan yazdı:Hadi canlarım hepiniz koşun evlenin. Yıldırım nikahını basın zaman kaybetmeden. Göreyim sizi dünyanın en mutlu insanları olurken. Zaman kaybetmeden çocuk da yapın ki toplum sağlıklı birey nasıl olurmuş görsün.
Duhan niye atar yaptın :D arkadaşlar evlenin ama öncesinde şu hastalıktan kurtulmak için ne gerekiyorsa yapın sonra evlenin. he yaptıktan sonra bir .. değişmediyse evlenmeyin başkasının hayatını karartırsınız bir de çocuk olursa o çocuğun hayatını daha da bozarsınız. ben bunu sadece ciddi sayılabilecek bir ilişki yaşayıp sonlanmasından sonra idrak edebildim sf en iyi ihtimalle hafiflemeden evlenilmez.
brefendi

Mesaj gönderen brefendi »

Aynı endişe bende de var. Görücü usulü ile sevmediğim bir insanla da evlenmem. Ama zinaya düşmek de istemiyorum. Ne yapacaz böyle
carepdr

Mesaj gönderen carepdr »

Doohan yazdı:"Doğru kişi" diye bir olay yok kardeş, yok öyle bir dünya. En azından SF'li için yok. Tabi şöyle harika bir çözüm yolu var: evlenme!
Ya öyle bi dünya varsa ve sen göremiyorsan düşünsene ne kadar çok şey kaybediyor olabileceğini ?
Kullanıcı avatarı
Doohan

Mesaj gönderen Doohan »

carepdr yazdı:
Doohan yazdı:"Doğru kişi" diye bir olay yok kardeş, yok öyle bir dünya. En azından SF'li için yok. Tabi şöyle harika bir çözüm yolu var: evlenme!
Ya öyle bi dünya varsa ve sen göremiyorsan düşünsene ne kadar çok şey kaybediyor olabileceğini ?
valla sadece "inşallah ben yanılıyorumdur" diyeceğim :)