Psikiyatriye ilk gidişim ?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
emre34

Psikiyatriye ilk gidişim ?

Mesaj gönderen emre34 »

Merhaba foruma yeni katıldım.Kendimi anlatabileceğim tek forum burası
18 yaşındayım rahatsızlığım bir kaç senedir var aslında,hep utangaç bi durumdaydım fakat bu sene iyice arttı,internetten araştırdım bendeki rahatsızlığın çoğu sosyal fobi hastalığı ile aynı..
Dışarı çıktığım zaman etraftakiler bana bakarmış gibi oluyo,toplum içinde rahat konuşamıyorum,montumun kapşonunu kapatmadan rahat yürüyemiyorum öyle bile zor oluyo,elim dışarda rahat yürüyemiyorum,kalabalık ortamlara giremiyorum aşırı utanma terleme,titreme oluyo, bende en sonunda dedim psikiyatriye gidiyim gittim,anlattım sorunlarımı dinledi o da sorular sordu falan,ilaç yazdı ilacın adı "Selectra 50 mg (Sabah tok) ve tranko buskas 10 mg (Akşam tok)" selectrayi ilk hafta yarim kullan dedi sonra tam şekilde kullan dedi..Tranko buskas selectranın yarısında bitti Şuan selectra bitmesine 7 gün var 7 gün sonra gidicem...Sorum şu ilacın hiç faydasını göremedim nedendir acaba bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz lütfen.. :(
Kullanıcı avatarı
Doohan

Re: Psikiyatriye ilk gidişim ?

Mesaj gönderen Doohan »

bünyeye göre etkileri değişiyor ilaçların. selectra bir başkasına iyi gelebilir ya da başkasına iyi gelmeyen bir ilaç sana iyi gelebilir. doktora bildir durumu, belki farklı ilaçla devam edersiniz.
emre34

Mesaj gönderen emre34 »

İnşallah iyileşirim,7 gün sonra bitiyor ilaç gidicem doktora,iyileşmek istiyorum,ilacı aldığım zamandan beri bi umut var iyiyleşicem diye daha belirti bile vermedi :(
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

dostum bu ilaçlar hemen etki etmez sen tam 2 hafta kullan sonra karar ver bide bu psikiyatrlar sadece ilaç verir sen psikologa da git terapi al keşke bende kendimi ikna edebilsem son darbeyi indirsem.
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
emre34

Mesaj gönderen emre34 »

Zaten ilaca başlayalı 3 hafta falan oldu haftaya bitiyo gidicem tekrar bakalım ne olucak ilaç değişimi olur galiba,çok rahatsızım bu durumdan :( Ailemde beni seviyor ama beni anlamıyor,senin birşeyin yok diyorlar bende bu durumda çok üzülüyorum,rahatsızım bu durumdan diyorum ilaç etki etmedi diyorum,senin biseyin yok ilacamı bağlanmak istiyosun diyolar :( başka derdimi anlaticagim kimse yok lütfen forum arkadaşları bana yardımcı olun :(
kalıcısıkıntı

Mesaj gönderen kalıcısıkıntı »

sana dediğim gibi psikologa görün o sana test yapmadan nasıl ilaç yazıyorlar anlmıyorum bu psikiyatrları ailene açabilmen bile iyi aslında anlamadıkları için üzülme
KELEBEK GİBİ İÇTEN YARACAĞIZ KOZAYI YARDIM ALIRSAK UÇAMAYIZ YIRTAMAZSAK KENDİ KENDİMİZE KİMSEDEN HABERSİZ ÖLÜRÜZ...
emre34

Mesaj gönderen emre34 »

Haftaya bitiyor ilaç 2.girişim olucak inşallah doğru ilacı verirse işe yarar sağol yorumun için..
emre34

Mesaj gönderen emre34 »

Ya ilacım biteli 1 hafta oldu,bi türlü randevu alamıyorum hastaneden,dün aldım randevü cuma günü ama,ilaç etki ettimi bilmiyorum ilaç bittikten sonra daha sinirli oldum çıdırıcak gibi oluyorum,sürekli düşünüyorum,kimseyle konuşmuyorum ( bunlar zaten normaldede vardı ama şimdi daha yoğun) hani bi oda verseler içeriyi parçala dağıt deseler o derece bi sinir var çıldırmak istiyorum :(