Tam anlamıyla iyileşen var mı?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
beyin_ozurlu83

Tam anlamıyla iyileşen var mı?

Mesaj gönderen beyin_ozurlu83 »

Selam arkadaşlar. Ben de sosyal fobi sahibi birisiyim ve forumunuzu yeni farkettim. Merak ettiğim şey şu, eğer profesyonel bir destek alınırsa, doktorun dediği herşey yapılırsa, tedavi seansları aksatılmazsa veya ilaç alımı aksatılmazsa bu hastalığın kesin bir tedavisi var mıdır? Eğer tam olarak yoksa bile başarı şansı yüzde kaçtır.
ezelisfli

Re: Tam anlamıyla iyileşen var mı?

Mesaj gönderen ezelisfli »

Hosgeldin dostum.
Basari orani 100%. Yolun yarisini katettin bile tebrik ederim.
Gercekten istersen ve üzerine gidersen kimse seni tutamaz. Her sey sen de bitiyor. Bu sürecte yilmadan ilerlemen gerekiyor. Yani ilk olumsuzlukta hemen yok ya benden bir cacik olmaz moduna girmemelisin.

Rocy reise bir kulak ver.
https://youtu.be/fbLSMqnA_q8
Sen, ben, hic kimse hayat kadar güclü darbe vuramayiz. Ama önemli olan ne kadar güclü vurabildigin degil. Önemli olan o darbeyi yedikten sonra ileri dogru gitmeye devam edip edemedigindir. Kac darbe alip hayatta yoluna devam edebiliyorsun? Iste kazanmak böyle bir sey.
beyin_ozurlu83

Mesaj gönderen beyin_ozurlu83 »

Tamam dostun güzel söylüyorsun da benim yapmam gereken şeyleri yazmamışsın. Yani iş sende bitiyor derken, doktorun dediği herşeyi harfi harfine yap anlamında mı sosyal olmaya çalış anlamında mı? Yanlış zamanda yanlış yerde yapılan bazı atraksiyonların insanların daha da içine kapanmalarına sebep olduğunu duymuştum. Sosyal aktivitelere katılmanın tedavi terapiden belirli bir süre sonra başladığkını duymuştum. Sen de farkediyorsundur ki çoğu bilgim kulakdan dolma. Tamam gayret gösterim de tam olarak neye gayret gösterim.
ezelisfli

Mesaj gönderen ezelisfli »

Sosyal olmaya calis anlaminda dedim. Doktora gitmeden de asabilirsin. Ben bu isin üstesinden gelirim diyorsan tamamdir demek.
Yani neyi yapamiyorsan, neyden cekiniyorsan yavas yavas üzerine gitmelisin.
Mesela ben üzerine giderek astim. Daha ögrenciyken hafta sonlari calismaya basladim, spora basladim, kilo verdim vs. Bunun sonucunda özgüvenim artti.

SF sende hangi seviyede bu önemli? Mesela yoldan gecene adres ya da saati sorabilir misin? Yoksa sadece karsi cins ile konusmak gibi konularda mi zorlaniyorsun?
Ona göre doktora gidip gitmemeye karar ver derim.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Üstüne giderek ve düzenli ilaç tedavisiyle büyük oranda iyileştim normal bir insandan daha sosyal olduğum kesin.
osimosi

Mesaj gönderen osimosi »

Karşı cinsle konuşmakta zorlanıyorum,havadan sudan konuşurum sıkıntı yok ama hoşlanıyorsam konuşamıyorum ter basıyor tutuluyorum,göz teması arttı ama arada kaçırıyorum gene grup terapisine,tiyatro kursuna gidiyorum yenmek için hipnoterapi denemek istiyorum ama işe yarar mı emin değilim bir de çok istiyor seans başına.