Acil yardima ihtiyacim var arkadaşlar.yazacaklarimdan belki sikilabilirsiniz ama yardimci olan birisi cikarsa sevinirim.

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Mehmet48

Acil yardima ihtiyacim var arkadaşlar.yazacaklarimdan belki sikilabilirsiniz ama yardimci olan birisi cikarsa sevinirim.

Mesaj gönderen Mehmet48 »

Öncelikle herkese merhaba burada yeniyim.ben kendi araştirmalarim sonucu sf li oldugumu tespit ettim.bu konuyla ilgili yardim almadim hic,kendi kendime bazen bunu yenebiliyorum fakat yine de olumlu bir sonuç olmadi bugune dek.
Kendimden biraz bahsetmek istiyorum.küçük yaşta babami kaybettim.annem ve ablamla beraber büyüdüm.bu da bana ister istemez aşırı korumacı bi yapi kattı.hayatim boyunca hep başarılı olmaya çalıştım.oldum da.ailemi hiç mahçup etmedim.tabi bu dönemde bazı şeyler beni ve ailemi kısıtladı.fazla uzatmayacagım;şu an çok kritik ve sorumluluk gerektiren bir konumda çalışıyorum.işimde başarılıyım.takdir gören birisiyim.fakat otorite sahibi kişiler veya bir topluluk önünde konuşma yaparken veya birisiyle muhattap olduğum zaman ya da bir topluluk önünde uygulamalı bir şey yaparken,ilk defa tanidigim birileriyle ayni masada yemek yerken istemsiz bir yüz ve kafa terlemesi oluyor.nasıl anlatabilirim ki bunu bildiğiniz kafamdan aşağı su dökülmüşçesine terliyorum.farketmemek mümkün değil ben burnumdan damlayan ter damlalarını sayabiliyorum,gözlerim terden yanacak seviyeye geliyor.bu benim hayatımı zehir etti.yakın zamanda düğünüm olacak ve ben ne yapacağım bilmiyorum,inanır mısiniz her gece o gece ki 4 5 saati terlemeden geçireyim diye dua ediyorum.bununla ilgili doktora gidemem işim gereği bir psikiyatri servisi veya benzeri bir yerde kaydimin olmasi benim icin iyi olmaz.bunun dısında hic bir sorunum yok.renkli biriyim etrafımda ki herkes beni sever.hiç bir aktiviteden uzak kalmam.ne olur birisi bana yardım etsin.bununla ilgili yapabilecegim bir şey var mi ya da kullanabilecegim bir ilaç?
osimosi

Re: Acil yardima ihtiyacim var arkadaşlar.yazacaklarimdan belki sikilabilirsiniz ama yardimci olan birisi cikarsa sevini

Mesaj gönderen osimosi »

Psikiyatra ya da devlet hastahanesindeki bir psikoloğa gitmeyi düşünmüyorsunuz bu durumda özel bir psikolojik danışmanlık merkezi size yardımcı olabilir,maddi açıdan zorlayıcı olabilir belki ama devlet hastahanesindeki psikolog sizi en fazla 15 dakika dinler,psikiyatr ilaç verir o ilaçlar belirtileri hafifletir çözüm sağlamaz ayrıca kayıtlarda isminiz yer alır. Eğer İstanbul'da iseniz Serap Sözen oldukça ilgili ve iyi bir psikolog,topluluk önünde konuşurken heyecanı yenmek için tiyatro kursu ya da grup terapisi işinize yarayabilir.
Mehmet48

Re: Acil yardima ihtiyacim var arkadaşlar.yazacaklarimdan belki sikilabilirsiniz ama yardimci olan birisi cikarsa sevini

Mesaj gönderen Mehmet48 »

Tesekkur ederim ankarada yasiyorum ama duzenli bir terapi icin bile vaktim olmaz.yogun calisan biriyim ama yine de denemeye calisacagim.baska paylasacak bir seyi olan arkadaslar varsa bilgilerini tecrübeleleribi paylasirlarsa sevinirim.
osimosi

Mesaj gönderen osimosi »

Ankara'da Ofelya Cabral hipnoterapi,eft,emdr gibi yöntemlerle hizmet sunuyor ben gittim memnun kaldım korkularımın üstüne gitmek noktasında beni motive etti tiyatro kursuna yazılmam ve spora başlamam böyle gerçekleşti hala var ama savaşabiliyorum artık inancım var kendime bir nebze.
oguzhanyavuz

Mesaj gönderen oguzhanyavuz »

Sosyal fobim olduğunu tespit ettim demişsiniz. Özellikle de " otorite sahibi kişiler veya bir topluluk önünde konuşma yaparken veya birisiyle muhattap olduğum zaman ya da bir topluluk önünde uygulamalı bir şey yaparken,ilk defa tanidigim birileriyle ayni masada yemek yerken istemsiz bir yüz ve kafa terlemesi oluyor " demişsiniz. Bunun haricinde başarılı ve ilişkilerinizin de iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bu aldığım bilgiler doğrultusunda özgül bir sosyal fobiden bahsedilebilir. Ancak verdiğiniz bilgilerle sınırlı bir yorum yapıyorum. Ve bu süreçte bu durumların başlangıcının olduğunu, klasik koşullanmalar ve pekiştirmelerle şimdiye kadar geldiği görülüyor. Kısa süreli Kdt terapisi aslında sizin için çözüm olabilir. Bunun yanında virtual reality gibi yeni yaklaşımlar var sizin gibi yoğun çalışan ve gizlilik durumu olanlar için bir araştırın isterseniz. Geçmiş olsun
ferrari

Mesaj gönderen ferrari »

ben 15 yaşımda sf tanısı aldım. önceleri sadece ilaç tedavisi gördüm ve korkularımın üzerime gitmede ilaçlar faydalı oldu şimdi 30 yaşındayım hala tamamen geçmiş sayılmaz ama öncesine göre oldukça yol katettim. şu anda ilaç ve emdr tedavisi alıyorum ve mesleğimle ilgili ders anlatabiliyorum, emdr ve ilaç birlikte oldukça etkili oluyor