Sosyal fobim yüzünden yolda yamuk yumuk yürüyorum ve bakışlarım çok anormal.

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
A_lone

Sosyal fobim yüzünden yolda yamuk yumuk yürüyorum ve bakışlarım çok anormal.

Mesaj gönderen A_lone »

Doğuştan beri sol ayağım içe basıyor.Ama bu durum yürüyüşüme herhangi bir engel değildi. Ta ki liseye başladığımdan beri.(sosyal fobi başladı). Şuan lise 3üm.İçime kapanık biriyim. Lisedede sadece 2 kişiyle samimi olabildim. Ertesi sene o 2 kişide başka okula gitti. 10da Yalnız başıma kaldım. Öyle böyle geçen sene pek takmıyordum yürüyüşümü. Ama bu sene ölüm gibi.yürürken Her zaman ayaklarımı düşünüyorum. İnsanların bana bakışları da var. Moralim çok bozuk. Ayrıca evden ayrıldığım an bakışlarımın değiştiğini hissediyorum. Nasıl desem sanki yüzüm ağlamaklı bir hal almış öyle bakıyorum gibi hissediyorum. Telefondan bakıyorum yüzüme gerçektende öyle. Okulda benden rahatsız olanlar bile var. Evde her şey normal ama. Keşke hiç liseye geçmeseymişim diye düşünüyorum her zaman. Hayattan hiç bir zevk almıyorum. Her zaman yarını düşünüyorum. Ha canlıyım ha ölü bi farkı yok benim için.
Psikolog ve ortopediye yakın zamanda gideceğim. Tek umutlarım onlar. Benim gibi sorunları olan var mı? Oh be tek değilmişim demek bile rahatlatır beni.
Eski
Global moderatör

Re: Sosyal fobim yüzünden yolda yamuk yumuk yürüyorum ve bakışlarım çok anormal.

Mesaj gönderen Eski »

Kimsenin senin yürüyüşüne ya da ayaklarına baktığını düşünmüyorum.

Sen onu kafaya taktığın için sana öyle geliyordur.

ortopedik tabanlık kullan ya da ortopedik ayakkabı giy...

spor yapabilirsin özgüvenin arttıkça yürüyüşüne olan takıntın azalır ve kemiklerin sağlıklı gelişir. hala büyüme cağındasın zira.

yine özgüvenin arttıkça ağlamaklı ifaden de düzelir.

kendinde sevdiğin özellikleri düşün bolca. sevmediklerini değil. mesela saçın güzeldir, burnun, kaşın, boyun uzundur, ellerin narindir vs... illaki bir fiziki özelliğin hoşuna gidiyordur. ayna karşısına geç ve kendini sev. kendine olumlu telkinlerde bulun.

"kendimi seviyorum... kendimi bu özelliklerimle kucaklıyorum."

işe yarıyor ciddiyim.

çevredekileri de fazla umursama. herkes kendi derdiyle meşgul kimse senin hiçbirseyinle ilgilenmiyor.

çünkü herkes BENCİL.