Ne Yapacağımı Bilemedim yardım lütfen SF

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
abcd

Ne Yapacağımı Bilemedim yardım lütfen SF

Mesaj gönderen abcd »

Forum hala aktifse cevaplarınızı bekliyorum öncelikle
Şimdi bende büyük iki sıkıntı var birincisi gülme korkusu insanlarla iken en yakınlarım bile olsa biri gülünce benle alakası olmasa dahi beyin savunma moduna geçiyor rencide olacakmışım hissi oluşuyor hemen bir türlü de peşimi bırakmıyor ve eğlenme gülme içtenlikle sıfır anlayacağınız benim için bu durumlar işkence yani ikincisi insanların karşısında konuşurken kasılma ve heyecan hele topluluk önünde falan imkansız nefesim kesilir konuşamayacak dereceye gelirim kaygılardan dolayı sürekli bir rahatsızlık hali mevcut insan içinde normal konuşurken bile vs çözüm için çok savaştım kendimle mantıklı düşünmeye çalıştım telkinler vs ama olmadı yani hep başa döndüm psikiyatri ye gittim iki ayrı doktora ilaç kullandım iki sene olmadı bıraktım ve 10 senedir yaşadığım beni perişan eden bu durumla şavaşmaktan vazgeçtim yani pes ettim. Durum bu varmı düşünmediğim bişeyler veya yapmam gereken, benle ilgili çıkarımı olan. Psikolog falan ne derecede etkili konuşmayla davranışla falan bişey değişmeyeceğini düşündüğüm için gitmedim yani yenmeye yönelik inancımı kaybettim diyelim. Durum bu işte ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler ederim.
usopsan

Re: Ne Yapacağımı Bilemedim yardım lütfen SF

Mesaj gönderen usopsan »

Sadece ilaç değil de yanında çeşitli ödevlerle bir miktar daha yenebilirsin sosyalfobiyi. Kıyafet alırken görevli kişiden yardım istemek gibi. Psikolog demişsin neden olmasın bence denemelisin. Ama biraz sabır gerekecektir uzun bir süreç . Seni olduğun gibi kabul eden arkadaşlarınla zaman geçirmeni öneririm seni anlayacaklardır ve yavaş yavaş onların yanında kendi normalinin ne olduğunu anlamaya başlıyorsun ve daha az kasmaya başlıyorsun özellikle grup halinde buluştuğumuzda çok daha rahat hissediyorum ben. Geçmiş olsun biraz daha umutlu olalım :)