Bu böyle nereye kadar gidecek?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
depresif123

Bu böyle nereye kadar gidecek?

Mesaj gönderen depresif123 »

Merhaba arkadaşlar bende kendimi bildiğimden beri sosyal fobi var.Şimdiye kadar hep bu durumdan kaçtım.Kalabalık ortamlara girmedim.Çok fazla arkadaşım da olmadı.Ama artık böyle yaşamak istemiyorum.Çünkü artık bu sorunlardan kaçamıyorum.Arkadaşlar topluluk içinde konuşurken çok sıkıntı çekiyorum.Bu sorunun üstüne gitmek istiyorum ama sanki bir şey engel oluyor kalıyorum öyle.Sonradan çok pişman oluyorum ama elimden bir şey gelmiyor.Bu sorunun nasıl üstüne gidebilirim? Artık böyle biri olmak istemiyorum.Hiç çekinmeden kendimi ifade etmek istiyorum.Bunu sorun etmek istemiyorum.Arkadaşlar deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız,çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
Sefer601

Re: Bu böyle nereye kadar gidecek?

Mesaj gönderen Sefer601 »

Hacı bana wp'den yazsana ya konusalım yalnızlıktan bunaldım belkı mantıklı bir iki birsey söylerim veya sen bana söylersin. 543-589-13-99 bu arada canı sıkılan herkes ekliyebilir.
Kullanıcı avatarı
ahyalandünya

Re: Bu böyle nereye kadar gidecek?

Mesaj gönderen ahyalandünya »

Bundan tam anlamıyla kurtulmak pek mümkğn değil gibi duruyor. Ama işlevselliğimizi artırabilmek mümkün. Ayrıca öncelikle ne istediğimizi kafamızda netleştirmek lazım. Mesela ben bir sürü arkadaşım olsum istemem. Sosyal medya kullanma bence çünkü orası çom sahte. İnsanlsr sürekli bir şeyler paylaşıyor ve sen de kendini sürekli sosyalleşmem gerek diye düşünüp, sosyalleşemeyince daha da üzüleceksin. Ayrıca bir şey yapmadan önce plan yapmakta vazgeç. Mesela biri bana şunu sorarsa ben de şunu söylerim gibi düşüncelere girme. Kalabalıktan konuşmaktan çekindiğini söylemişsin bence önce kalabalığa girmeye çalış. Mesela otobüse bin. Pazara git orası baya kalabalık ve kimsenin dikkatini çekmezsin. Bence hepimizin hatası önce arkadaş bulup sonra bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bekliyoruz bir arkadaş plan yapsın biz de ona uyalım. O yüzden öncelikle tek başına yapabileceğin şeylere odaklan. Bunlar benim yaptığım şeyler. Çıkıp yürüyüş yapıyorum tek başıma sen dr yapabilirsin.
[smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif] [smilie=buba.gif]