sizi bu hale getiren kim?

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..

Sf'li olmanızda baştaki tek sebep kim?

a)annem
10
16%
b)babam
31
50%
c)kardesim(abla-abi)
4
6%
d)akraba,eş,dost
17
27%

Toplam oy: 62

Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

benim bu halde olmamın sebebini bende babama bağlıyorum.ama anlayışsız çevreninde etkisi vardır.
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-
papaganvb

Mesaj gönderen papaganvb »

benim bu hâle gelmemde hiç tanımadığım yüzünü daha önce hiç görmediğim insanların bana saçma sapan laflar söylemeleri etkili oldu,onlar için tek bedduam var,umarım onlar da bi gün benim içinde bulunduğum duruma düşerler :evil: bi de tabi akrabalrımın da payını unutmamak lazım,saolsunlar,yaptıkları mantıksızca esprilerle beni daha da kötü bi hâle soktular,aynı bedduam onlar için de geçerli :x
Kullanıcı avatarı
nfS-F

Mesaj gönderen nfS-F »

papaganvb Tarih: 12 Eyl 2006, Sal 00:40 Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

benim bu hâle gelmemde hiç tanımadığım yüzünü daha önce hiç görmediğim insanların bana saçma sapan laflar söylemeleri etkili oldu,onlar için tek bedduam var,umarım onlar da bi gün benim içinde bulunduğum duruma düşerler bi de tabi akrabalrımın da payını unutmamak lazım,saolsunlar,yaptıkları mantıksızca esprilerle beni daha da kötü bi hâle soktular,aynı bedduam onlar için de geçerli
her insan hayatında kötü laflar duyar...başkalarının çirkefliklerine maruz kalır fakat ailesinden aldığı güvenle bunları dert etmez ..bence sf böyle saptan sebeplere bağlanmamalı...mesela benim sf em e daha çok ailem(daha doğrusu yarım ailem)sebep oldu...5 yaşımda anne baba ayrılığı babanın başkasıyla evlenmesi çocuk sahibi olması,mükemmeliyetçi her yaptığına karışan hiç bi iş yapmana izin vermeyen her işi ben hallederimci bir anner ve baba yoksunluğundan kaynaklanan çocuklar arasında yapılan ayrımcılık tabi ortaokul lise de yaşadıklarımda bunların üstüne tuz biber oldu

hepsini anlatsam ağzınız açık kalır mesela en komiğinden ve basitinden annemin bi lafı ve bende bıraktığı etkiyi anlatayım..annem küçüklüğümden beri sürekli olarak terliksiz çorapsız yere basma der ve bastığım zamanda basar zılgıtı.. o yüzden şu anda çıplak ayakla yere tam basamıyorum ..ayaklarımın yan tarafıyla basıyorum..sanki tam ve rahat bi şekilde basarsam hastalancam ya da ayağım ağrıcak mış gibi geliyo...evde de şakkıdı şakkıdı terlikle dolaşıyoruım
şu anda zaten yazdıklarımı her an annem gecenin 2.16 sınında odayı basacak bir iki güzel lafından !!!! sonra fişi çekecek korkusuyla yazıyorum...i
anlıcanız ben ne evde ne dışarda rahatım :smt010
sen kendine güvendiğin kadar SENSİN
karar

Mesaj gönderen karar »

ben annemi yada babamı suçlamakistemiyorum.onlar beni iyi yetiştirmek istediler sadece.demekki kaderimizde varmış çekecekmişiz napalım.ama bu durumun içinden çıkamamama nedeni olarak akraba eş dost diyebilirim.en az bu illet kadar çevremdeki insanalr da yeri geldi canımı çok acıttılar.beynime kazıdılar.bu yüzden onların da payı olduğunu düşünüyorum.
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

artık şunu iyice anladım ki;hüzünler kalıcı,seviçler misafir bu yurtta...inancımın sınır noktasına doğru ilerlemekteyim hızla...isyan etmeme az kaldı..bu nasıl bir cezadır anlayamadım asla..ve halada anlayamamaktayım..yok yok hak etmiyorum ben bunları.... ne ben ne de annem hak etmedik etmiyoruz asla...

psikopat babamdan,onun gereksiz lakırtılarından,beni anlamamasından,her sözüme gülüp geçmesinden,beni insan yerine koymamasından,ihtiyaçlarımı karşılayamamasından,ondan utanmama sebep olan dengesiz hareketlerinden,anlayışszılığı ve düşüncesizliğinden,devamlı beni ezmesinden;üzmesinden;yermesinden,kınamasından,devamlı bana hakaret etmesinden,bana,bize anneme ve kardeşime başkalarına verdiği gibi değer vermemesinden,bizi başkaları gibi sevmemesinden,bize devamlı başkalarını örnek göstermesinden,destek çıkmamasından,fakirlik ve parasızlıktan,bana ve yaşadıklarıma asla inanmamasından,sabah sabah bağırmalarından,azarlarından,dayaklarından,sövüşlerinden,babalığı sadece eve ekmek almaktan ibaret olarak görmesinden,sizi öldürürüm tehditlerinden,onun yüzünden gördüğüm acı dolu kabuslardan,onun yüzünden girdiğim bunalımdan,depresyondan,onu her görünce şeytan görmüşe döndüğümden ve elimde olmadan ağlamamdan,geçirdiğim sinir krizleri yüzünden istifar etmemden.......kısacası herşey herşey ama herşeyki bana çektirdiği tüm işkencelerin ve eziyetlerinden bıktım usandım ve ondan nefret ediyorum artık yeter.....bu genç yaşımda hayatımı yedi bitirdi...yetmiş yaşındaki dedem bile benim kadar sıkıntı çekmedi....çöktüm artık yaaa bu nasıl iş...yemin ediyorum ağlamak veya intihar etmek çözüm değil artık benim için bu saatten sonra... onu öldürmektir belkide tek kurtuluşum...hep böyle korkuyla yaşamaktansa...her gün rüyalarımın bir gün gerçek olacağı korkusuyla çığlıklarla ve ağlayarak uyanmaktansa.....böyle giderse çıldırmak işten bile değil artık bu noktada......

:!: bu yazı bu hale kimin tarafınfan getirildiğimi ve yaşadıklarımı özetler sanırım..... :|
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

sosyal fobik

SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUMMMMM ARKADAŞIM,ÇOKKK:..............
Kullanıcı avatarı
DeRDeM

Mesaj gönderen DeRDeM »

Benim bu hale gelmemde kimseyi bulamıyordum.. Şimdi yazılanlar okudum beni de bu hale getiren birileri vardır diye düşününce.. Tam emin değilim ama sanırım ilkokul öncesi gittiğim kurstu..
Annem de biraz Sf'lik var.. Başta ondan geçtiğini düşündüm.. Doktora da annemden geçmiş olabilir dedim.. Doktor; kimsede sebep arama, sadece iyileşmeye çalış-çabala dedi.. Şimdi bunu yapmaya çalışıyorum..
ÖLÜMDEN NİYE KORKACAĞIM Kİ?
BEN VARKEN O YOKTUR, O GELİNCE DE BEN OLMAYACAĞIM..
(Montaigne)
Kullanıcı avatarı
Beril

Mesaj gönderen Beril »

nfs-F sana cok katiliyorum ne insanlarin basina neler gelmis ama yinede sfli degiller.Iyi bir ailenin icide aldigin egitim seni sfyede baska seylere karsida koruyabilmeli.demekki ailemiz bizi disardaki hayata karsi (akrabalar dair ) yeterince direncli egitememis.
ok
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

Hayat boşlukları sevmezmş doldururmuş hep.Bizim de içimizde bir boşluk oluşmuş bir şekilde...Ya hoyratça davranılmış,ya da sevgisiz ve ilgisiz kalmışız.Bu sevgisizlik ve ilgisizlik yüzünden içimizdeki boşluk korkuyla,acıyla dolmuş...Temizlemek lazım kendimizi,o boşluğu bulup güzel düşünceler yerleştirmemiz lazım.Bizi üzen düşüncelere kulaklarımızı tıkayarak,bizi seven insanların davranışlarını dikkate alarak,yeniden sevmeyi öğrenmeliyiz kendimizi.Birileri bir yerde bizi unutmuş.Biz de kendimizi unutmayalım.
nofuture

Mesaj gönderen nofuture »

kardelen yazdı:Hayat boşlukları sevmezmş doldururmuş hep.Bizim de içimizde bir boşluk oluşmuş bir şekilde...Ya hoyratça davranılmış,ya da sevgisiz ve ilgisiz kalmışız.Bu sevgisizlik ve ilgisizlik yüzünden içimizdeki boşluk korkuyla,acıyla dolmuş...Temizlemek lazım kendimizi,o boşluğu bulup güzel düşünceler yerleştirmemiz lazım.Bizi üzen düşüncelere kulaklarımızı tıkayarak,bizi seven insanların davranışlarını dikkate alarak,yeniden sevmeyi öğrenmeliyiz kendimizi.Birileri bir yerde bizi unutmuş.Biz de kendimizi unutmayalım.
Umarım kendimizi sevmeyi öğreniriz...

(Kardelen nickini görür görmez aaaa Kardelen yazmiş mutlaka okumalıyım diyorum iyiki de okuyorum. çok güzel şeyler yaziyorsun)
Kullanıcı avatarı
Zuhal

Mesaj gönderen Zuhal »

sebebi sadece benim
kardelen

Mesaj gönderen kardelen »

Teşekkür ederim nofuture...Bunu duymak beni çok mutlu oldu.
Umarım birgün hepimiz kendimizi sevmeyi öğreniriz dediğin gibi....
Kullanıcı avatarı
beyazbulut

Mesaj gönderen beyazbulut »

benim bu hale gelmemde en büyük sebep annemdir.hâlâda herşeyime karışıp aşırı koruyucu bi tavır içinde.26 yaşındayım ama yemek yerken bile yemeği nasıl yiyeceğime karışıyo :-k ](*,)
Kullanıcı avatarı
Nar!n

Mesaj gönderen Nar!n »

sanırım babam :(
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

hepsi diye bi seçenek yokmu? :)