HAYAL DÜNYANIZ NASIL??

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
serkan33

HAYAL DÜNYANIZ NASIL??

Mesaj gönderen serkan33 »

ÇOK HAYAL KURARMISINIZ..SİZİ VE YAŞAMINIZI OLUMSUZ ETKİLEYECEK ŞEKİLDE..???
THATS ALL...
Kullanıcı avatarı
serkan33

DÜN BİR KEZ DAHA AKIL OYUNLARINI SEYRETTİM..BİR ŞİZOFRENİNİN HAYATLA MÜCADELESİ VE ŞİZOFRENİ OLDUĞUNU KABUL ETMESİ İLE İLGİLİ..HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYAN BİR İNSAN..BENDE KENDİMDE BİR ŞEYLER BULDUM..BENDE ÇOK HAYAL KURUYORUM AMA HAYAL OLDUĞUNUN FARKINDAYIM..HAYAL KURMAK BANA ZEVK VERİYOR AMA YAŞAMIMIDA OLUIMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR..BUNU BİR ÇÖZÜMÜ OLMALI..ŞİZOFRENİ DEĞİLİM ÇOK HAYAL DÜNYASINDAN KURTULMAMA GEREKTİĞİNİN FARKINDAYIM..SES FALANDA DUYMUYORUM..SADECE HAYAL KURMAK BENİ RAHATLATIYOR..AMA GERÇEKLERDENDE BİR O KADAR UZAKLAŞTIRIYOR..
THATS ALL...
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

Duruma bağlı aslında bazen canım sıkılınca denişik denişik hayaller kurarım sergi açtığımı, ünlü bir ressam olduğumu filan :) Ama fazla da kurmam çünkü ok hayal edersen bir gerçekleştirme ihtiyacı duymazsın hayallerini. Daha ziyade yapıcı hayaller kurmaya çalışıyorum mesela meditasyon esnasında neler yapmak istediğimle ilgili veya en sık da hangi resimleri yapacağımı hayal ediyorum en faydalısı da bu sonuncusu. Bilinçli olarak hayal dünyanı yönlendirmek ve kullanmak çok işe yarıyor, tavsiye ederim.
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

serkan33 yazdı:DÜN BİR KEZ DAHA AKIL OYUNLARINI SEYRETTİM..BİR ŞİZOFRENİNİN HAYATLA MÜCADELESİ VE ŞİZOFRENİ OLDUĞUNU KABUL ETMESİ İLE İLGİLİ..HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYAN BİR İNSAN..BENDE KENDİMDE BİR ŞEYLER BULDUM..BENDE ÇOK HAYAL KURUYORUM AMA HAYAL OLDUĞUNUN FARKINDAYIM..HAYAL KURMAK BANA ZEVK VERİYOR AMA YAŞAMIMIDA OLUIMSUZ YÖNDE ETKİLİYOR..BUNU BİR ÇÖZÜMÜ OLMALI..ŞİZOFRENİ DEĞİLİM ÇOK HAYAL DÜNYASINDAN KURTULMAMA GEREKTİĞİNİN FARKINDAYIM..SES FALANDA DUYMUYORUM..SADECE HAYAL KURMAK BENİ RAHATLATIYOR..AMA GERÇEKLERDENDE BİR O KADAR UZAKLAŞTIRIYOR..
Eğer daha az hayal kurmak istiyorsan yapacağın şey gerçek hayatına yeni ve enteresan şeyler katmak. En çok da hobiler işe yarıyor bu konuda. Hem yaratıcı hayaller kurmaya ve az~öz hayal kurmaya hem de sosyalliği geliştirmeye ~ > böylece daha mutlu olmaya ve daha mutlu olunca da hayallere daha az başvurma ihtiyacını beraberlerinde getiriyorlar.

Gene de benim naçizane dost tavsiyemi istersen; %100 hayalsiz, %100 gerçekçi bir insan olmayı seçme. Ben deli olmaktan çok memnunum :P Hayat böyle daha renkli...
Kullanıcı avatarı
serkan33

DOĞRU ASLINDA HAKLISIN GALİBA...
THATS ALL...
karar

Mesaj gönderen karar »

hayal bile kuramıyorum ben artık
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

ben hayallerimi cok seviyorum keske hayallerimle gercek yer degistirse
Kullanıcı avatarı
jack nicholson

Mesaj gönderen jack nicholson »

Bir ara Türkiyenin ve dünyanın en iyi futbolcusu olma hayalini kurmuştum.
Bir arada 40 yaşında türkiyenin en genç cumhurbaşkanı olma hayalini kurmuştum.
Bir ara Türkiyenin en köklü holdingini kurmuş, türkiyenin gururu olmuş, dünya devleriyle kapışıyodum. :)
Bende hayal çok, varmı isteyenn...
aurelia

Mesaj gönderen aurelia »

path'inkiler mükemmeliyetçi hayal kurmaya iyi birer örnek olmuş... bence "en" olanlar "en" olma hırsıyla başlamıyorlar... sevdikleri bir şeye bir yerden başlayıp sonra çok çalışıyorlar ve "en" oluyorlar. ta ki bir gün onların da yerleri dolduruluncaya dek...
Kullanıcı avatarı
umutmelih

Mesaj gönderen umutmelih »

hayatım hayaller uzerıne kurulu bunların gerceklesmıycegını bılıyorum ama genede onlardan kopamıyorum
mutlu olmak için mutlu etmek gerekir
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

pathfinder yazdı:Bir ara Türkiyenin ve dünyanın en iyi futbolcusu olma hayalini kurmuştum.
Bir arada 40 yaşında türkiyenin en genç cumhurbaşkanı olma hayalini kurmuştum.
Bir ara Türkiyenin en köklü holdingini kurmuş, türkiyenin gururu olmuş, dünya devleriyle kapışıyodum. :)
Bende hayal çok, varmı isteyenn...
Bu kadarcık mıııııııııı??

Yanıma bile yaklaşamazsın!!!! :D :D
DCC
Kullanıcı avatarı
serkan33

Bence kurulan hayeller gelecekle ilgiliyse fazla bir sorun olmaz aksine motivasyon olur..Benim hayellerim geçmişte yapamadığım veya yapmak istediklrimi gerçekleştirmşimde istediğim gibi yaşamışım gibi..Yani gelecekle ilgili en ufak hayalim yok..Hep geçmişle ilgili hayallerim..Ve bundan yıllardır kurtulamadım..İnternette de bi kaynak bulamadım..Doktorlardan da bıktım zaten..En az 5-6 doktora gittim..Hiç birinden gerkli randımanı alamadım..Bundan sonrada gitmicem zaten..Tabiki sadece bu değil uyku sf daha tanımını bilmedğim bir sürü sorun..
THATS ALL...
Kullanıcı avatarı
noname
İletişim:

Mesaj gönderen noname »

Ben fazla hayal kurmamaya çalışıyorum.Kurduğum hayaller hep yapamadığım şeyler oluyor. Ve eğer o yapamadığım şeylerin zamanı geldiğinde ( yani tekrar yapamadığımda) kendimi salak gibi hissediyorum. Ben ne hayal kuruyodum ne oldu diye. Ama eğer olacağına inandığım birşey varsa ancak o zaman rahat rahat hayal kurabiliyorum, diğer zamanlar korkuyorum....
Sf mi o da ne?
Sevemedim seni....
Kullanıcı avatarı
zeko

Mesaj gönderen zeko »

arkadaslar hayal kurdugumuz zamanlar bos zamanlarmızdır canımızın sıkıldıgı beynimiz birseyle mesgul olmak ister ve hayal kurmaya baslarız bende cok asırı sekılde hayal kurarım ama tabii ki sizofreni deilim :D hayal kurmak guzel sey bence ama gerceklesmesini istemem sonra hayal kırıklıgına ugramak ıstemem cunku hayallermızdır bızı hayata kustugumuzde baglayan sey hayata hayal kurmaktan korkmayın sıze guc verır onlar
Uf@klıK
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

Benim hayllerim genellikle ütopyalardır.......

Asla gerçekleşemezler....
DCC