HAYAL DÜNYANIZ NASIL??

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
crvena_zvezda

Mesaj gönderen crvena_zvezda »

..LaViNYa.. yazdı:insanoğlu yalnızca hayallerinde özgürdür..
Evet..................
DCC
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

benim bayağı zengin bir hayal dünyam var
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-
ruya

Mesaj gönderen ruya »

Iddia ediyorum benden daha cok hayal kuran yoktur burda. :lol:
Kullanıcı avatarı
serkan33

Mesaj gönderen serkan33 »

Sakın iddaya girme katbedersin..18 sene önce spectra die bir bilgisayar çıkmıştı..Ben bunu anneme aldırmak için söylediğim yalan şuydu:ANNE MAĞAZAYA GİTMEDEN ELBİSELERİ BİLGİSAYARDA DENEYECEKSİN.VEYA KOMŞUNUN NE YAPTIĞINI BİLGİSAYARDA GÖRECEKSİN..Tabi annem bu yalanları yememişti bilgisayarıda almamıştık..Hayellere bak be Tam 18 sene önce...
THATS ALL...
global

Mesaj gönderen global »

serkan33 yazdı:Sakın iddaya girme katbedersin..18 sene önce spectra die bir bilgisayar çıkmıştı..Ben bunu anneme aldırmak için söylediğim yalan şuydu:ANNE MAĞAZAYA GİTMEDEN ELBİSELERİ BİLGİSAYARDA DENEYECEKSİN.VEYA KOMŞUNUN NE YAPTIĞINI BİLGİSAYARDA GÖRECEKSİN..Tabi annem bu yalanları yememişti bilgisayarıda almamıştık..Hayellere bak be Tam 18 sene önce...
:o :o :o
Şimdi neleri hayal ediyorsun???
oTTo

Mesaj gönderen oTTo »

serkan33 yazdı:Sakın iddaya girme katbedersin..18 sene önce spectra die bir bilgisayar çıkmıştı..Ben bunu anneme aldırmak için söylediğim yalan şuydu:ANNE MAĞAZAYA GİTMEDEN ELBİSELERİ BİLGİSAYARDA DENEYECEKSİN.VEYA KOMŞUNUN NE YAPTIĞINI BİLGİSAYARDA GÖRECEKSİN..Tabi annem bu yalanları yememişti bilgisayarıda almamıştık..Hayellere bak be Tam 18 sene önce...
hehe, potansiyelini kullansaydın sen de bi jules verne olabilirdin, yazık olmuş...ben de merak ettim şimdi neleri haya ettiini...
Kullanıcı avatarı
serkan33

Hayal çok istemediğin kadar..Gerçi artık imkansız hiç bir şey kalmadığı için hayallerin eskisi kadar değeri yoktur..Ben şunu düşünüyorum desem adam iki gün sonra biz onu yapalı çok oldu der..Her şey çok hızlı artık..Hayallerinle bile yetişemezsin..
THATS ALL...
Kullanıcı avatarı
orpheo

Mesaj gönderen orpheo »

hayal gücüm çok geniş.imkansızlarını hayal edip gerçekleştirebileceğimi zannedebildiğim derece.
Emek güneştir. Tohuma da suya da toprağa da hayat verir.
deagolbrandybuck

Mesaj gönderen deagolbrandybuck »

ruya yazdı:Iddia ediyorum benden daha cok hayal kuran yoktur burda. :lol:
:) bence iddaa etme bizde coookk hayaller kuruyoruz
leonid

Mesaj gönderen leonid »

namık kemal mi demiş :hayal kuranında kurmayanında... :D
ve yaşam bize hiç aldırmadan nasılda devam ediyordu...
deste_s

Mesaj gönderen deste_s »

yok walla o kadar çok kurmam ama hayal hayatın bi parçası.bazen gerçekçi bazen hayalciyim.
Kullanıcı avatarı
orpheo

Mesaj gönderen orpheo »

leonid yazdı:namık kemal mi demiş :hayal kuranında kurmayanında... :D
o lafıda ben biyerde duymuştum ;hayalle yaşayanın ben ta g..üne koyim.demiş.veya demeiştir .ne bilim .2 ihtimalde kişisel yoruma bağlı.bence demiştir:)
Emek güneştir. Tohuma da suya da toprağa da hayat verir.
Kullanıcı avatarı
serkan33

Bence bu sitedeki herkesin hayal dünyası geniş kötü anlamda..Başka nasıl olabilirki; Olmayan şeyleri olacakmış gibi hayal edip bir işi sadece hayaller yüzünden yapmaktan vazgeçmek...Bence sf nin en baş problemide budur..Bol bol ve gereksiz hayaller kurmak...
THATS ALL...
nofuture

Mesaj gönderen nofuture »

Ben eskiden çok hayalperesttim. Artik hayal etmekten korkuyorum. Hayallere dalacak gibi olursam hemen başka bir şeye odaklanmaya çalişiyorum neden mi çünkü geçmişe bakip da hiçbir hayalimin gerçekleşmediğini görmek canimi çok acitiyor. Bende Werther gibi gençliğinde inşa ettirdiği, hayatının sonunda da oğluna ne umutlar besleyerek miras bıraktığı görkemli sarayına dönen ve onun yanıp yıkılmış olduğunu gören bir prensin hayaleti gibi hissediyorum kendimi. Umut etmekten, hayallerden sıkıldım artık gerçekleşmemiş umutlar bozguna uğramiş tasarilar çok yordu beni. Hayal kurmamak için başka şeyler düşünüyorum hatta koyun bile saydiğim oluyor gerçi onu da yaparken abartiyorum bu sefer bu çitin uzerinden atlayacak koyun şu renk olsun çit şöyle olsun alan bol bol yeşil olsun bir de şu olsun bu olsun deyip işin cılkını çıkartmaya başlayınca ondan da sıkılıyorum sonra aklima okudugum bir kitapta anlatilan şeyler geliyor işte hayatınızdan çikartmak istediğiniz insanlari, düşünmek istemediğiniz size aci veren olaylari okyanusun dibine yollayin onlardan kurtulun. Ben başliyorum kafamda artik düşünmek istemediğim olaylari kağida yazmaya... sonra yazmayi bitirdikten sonra kağidi buruşturup suya atiyorum ama o olaylari yazdiğim lanet olasi kağit okyanusun dibine batmiyor. suyun üstünde kalip yüzüyor bu sefer, tıpkı bize aci veren şeyleri söküp atamadiğimiz gibi. Tamam diyorum madem ki batmadi o zaman bu kağidi bir kayaya bağlayayim hatta yaninda gormek istemediğim butun insanlari da kayaya bağlayip okyanusa atiyorum. Sonra ne mi oluyor birden gözümü açiyorum ben ne yapiyorum ben deliriyorum galiba deyip kendimden korkmaya başlıyorum
Kısacasi hayal kurmamak için elimden geldiğince saçmaliyorum. Sekil A' da görüldüğü gibi (Şekil A : üstteki yazi)
Kullanıcı avatarı
Kararsızım

Mesaj gönderen Kararsızım »

ben gece hayal kurmadan uyuyamıyorum hayal kurarsam yarım saatte uyuyorum :D bide hayal kurmazsam siz düşünün :D :D
ben hayal kurmaktan çok mutluyum gerçek hayatta yapamadığımı hayal dünyamda yapıyorum buda beni biraz da olsa rahatlatıyor