ilaçsızzz

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
gc

ilaçsızzz

Mesaj gönderen gc »

ya ben bişeyi merak ediyorum: ilaç kullanmadan sf den kurtulan yok mu? ben yaklaşık 8 aydır terapilere gidiyorum ilaçsız ve az da olsa gelişme var. ama bu forumda okuyorum da sf yi yenenlerin hepsi ilaç isimleri veriyor.

ilaçsız yenen yok mu yaa? :| ilaç kullanmak istemiyorum :?
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

ben varim :)
Ama bir seneyi askin her hafta terapiye gittim.
Kullanıcı avatarı
gc

Mesaj gönderen gc »

oh bee :D saol admin. ben de her hafta gidiyorum.ilaç isimlerini duydukça ödüm koptu ya hep böyle kalırsam diye :) 1 yıl çok uzun bi zaman da değil ayrıca tüm yaşamı düşünürsek. çok sevindim oleyy :D :P
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Yavas ama kalici bir iyilesme süreci terapi. Umarim senin de burada sf yi yendim diye yazdigin satirlari okuyacagiz. :)
Kullanıcı avatarı
gc

Mesaj gönderen gc »

o günü sabırsızlıkla bekliyorum... :)
sosyal fobi;

bir varmış,

bir yokmuş..
Evren

Mesaj gönderen Evren »

admin tebrik ederim.%70 oranında yenmişsindir.Yani şimdi eskiden disco ya gidip dans etmekten kaçınırken dans edebilir misin?Ben böyle bir şey gerçekleştirirsem süper olacak ama küçük hedeflerle ilerlemeliyim.Gördüğün terapi yi detaylı burda anlatır mısın?Psikotepai yöntemlerinden hangisi yani?bEN baya araştırıyorum yabgancı kaynaklardan da.Her şeyin bir çözümü olduğuna inananlardnım.Mükemmliyetçiliği karıştırmadan tabiki.AZ da olsa giriyo işin içine aama napalım olsun.
Kullanıcı avatarı
yok
Admin

Mesaj gönderen yok »

Sfyi büyük ölcüde yendim diyebilirim. Disko tarzi ortamlari sevmiyorum hele dans etmek hic bana göre degil. Ama artik sf hayatimi sinirlayamiyor. Yapmak itedigim herseyi yapabiliyorum. En önemlisi benim icin hakkimi savunabilmekti cünkü bir yabanci olarak bu ülkede cok haksizliga ugruyordum.Artik bunu yapabiliyorum. Gidip bir cafede yalniz basima oturabiliyorum. Alisverisimi kendim yapiyorum. Bir ara doktora bile yalniz gidemezdim. Artik yalniz basima istedigim yere gidiyorum. Is yerimde sürekli problemlerim olurdu. Esim müdürümü tanidigi icin hep ona halletttiriyordum. Artik gidip kendim hallediyorum. Telefonla konusmak benim icin hayaldi artik degil. Eskiden haftanin belki 1 günü ya cikiyordum ya cikmiyordum disariya. Bu hafta daha evde oturdugum gün olmadi. Böyle uzar gider iste.
Aldigim terapinin ne tür bir terapi oldugunu bilmiyorum arastirmadim da acikcasi.
Ha bir de cok sükür mükemmelliyetcilik takintim eskisi kadar kalmadi. Yazdiklarimi sürekli kontrol eder öyle yollardim. Simdi bu yaziyi yazdim, anlasilir oldugunu düsünüyorum. Ve kontrol etmeden gönderiyorum :)
leonid

Mesaj gönderen leonid »

admin yazdı:Sfyi büyük ölcüde yendim diyebilirim. Disko tarzi ortamlari sevmiyorum hele dans etmek hic bana göre degil. Ama artik sf hayatimi sinirlayamiyor. Yapmak itedigim herseyi yapabiliyorum. En önemlisi benim icin hakkimi savunabilmekti cünkü bir yabanci olarak bu ülkede cok haksizliga ugruyordum.Artik bunu yapabiliyorum. Gidip bir cafede yalniz basima oturabiliyorum. Alisverisimi kendim yapiyorum. Bir ara doktora bile yalniz gidemezdim. Artik yalniz basima istedigim yere gidiyorum. Is yerimde sürekli problemlerim olurdu. Esim müdürümü tanidigi icin hep ona halletttiriyordum. Artik gidip kendim hallediyorum. Telefonla konusmak benim icin hayaldi artik degil. Eskiden haftanin belki 1 günü ya cikiyordum ya cikmiyordum disariya. Bu hafta daha evde oturdugum gün olmadi. Böyle uzar gider iste.
Aldigim terapinin ne tür bir terapi oldugunu bilmiyorum arastirmadim da acikcasi.
Ha bir de cok sükür mükemmelliyetcilik takintim eskisi kadar kalmadi. Yazdiklarimi sürekli kontrol eder öyle yollardim. Simdi bu yaziyi yazdim, anlasilir oldugunu düsünüyorum. Ve kontrol etmeden gönderiyorum :)

terapilerde neler yapılıdığını kısaca yazarmısın?
ve yaşam bize hiç aldırmadan nasılda devam ediyordu...
Kullanıcı avatarı
legolass

Mesaj gönderen legolass »

arkadaşlar bende ne ilaç kullandım ne terapiye gittim. ama çok şükür bayağ bir ilerleme var. admin kadar olmasada %50 vardır. artık borç dağıtmaya falanda gidiyorum :) benimde hayatımda eskisi kadar yeri yok. benim sfde etkim var. Allah ın izniyle de yakında o sh(sosyal hobi) olacak.:)
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

legolass yazdı:arkadaşlar bende ne ilaç kullandım ne terapiye gittim. ama çok şükür bayağ bir ilerleme var. admin kadar olmasada %50 vardır. artık borç dağıtmaya falanda gidiyorum :) benimde hayatımda eskisi kadar yeri yok. benim sfde etkim var.
=D> =D> =D> =D>
_L_N_

Re: ilaçsızzz

Mesaj gönderen _L_N_ »

gc yazdı:
ilaçsız yenen yok mu yaa? :| :?
ben ilaç kullanmadan sf yi yenmenin ilk adımlarını attım... daha sonra da tedavi sürecinde bir destekçi olrak ilaç kullanmaya başladım...çünkü bu işte destekçim hiç olmadı...yalnız başıma mücadele ediyorum... şu an içinse forumdan ,ilaçlarımdan ve umutlarımdan güç alıyorum...aslında herşey beyinde bitiyor...ah bir de söz geçirmesini öğrenebilsem :roll:
Kullanıcı avatarı
gc

Mesaj gönderen gc »

lavinya sen bence sf yi yenmiş gibi görünüyosun :D yani yazılarından öyle görünüyor. her konuda yorum yapabiliyorsun bu çok güzel birşey :D umarım biran önce sorunlarından kurtulursun.

umarım bende ilaçsız bişekilde sf den kurtulurum... :roll:
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

gc yazdı:lavinya sen bence sf yi yenmiş gibi görünüyosun :D yani yazılarından öyle görünüyor. her konuda yorum yapabiliyorsun bu çok güzel birşey :D umarım biran önce sorunlarından kurtulursun.

umarım bende ilaçsız bişekilde sf den kurtulurum... :roll:

uzun zamandır forumun takipkiçisiyim hem de 9 ay kadar uzun bir zaman 8)

kendimi,sorunlarımı çok iyi tanıdım,bir çoğunu da aştım çok şükür [-o<

ama daha halletmem gereken birkaç parça birşeyler daha var..

onlar da zamanla olucak inş. tabi sizlerin de desteğiyle..

şimdilik birkaç şeyi öğreniyorum: kendimi yıpratmamak,gereksiz insanları hayatımdan çıkarmak gibi..

böyle kademe kademe gidicem..bakalım sonuç ne olucak :roll:
_L_N_

Mesaj gönderen _L_N_ »

söylemeyi unutmuşum :

inş bir an önce sf den kurtulursun arkadaşım..

hepimiz kurtuluruz inş.
Kullanıcı avatarı
turgut_87

Mesaj gönderen turgut_87 »

bide ben varım ilaçsız doktorsuz sfden kurtulan( nasıl kurtuldun diye sorma:) )
-YAŞANMADAN ÇÖZÜLMEYEN SIR BENİM-