Sf li oluğunuzu ne zaman anladınız

Aklınıza gelen her türlü soruyu burada paylaşabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Explorer
İletişim:

Mesaj gönderen Explorer »

gc yazdı:
gel-git yazdı:ben babamın evden gitmesi için dua ederdim resmen.düşünsenize küçücük bir çocuk babası evden gitsede rahat rahat oynayabileyim diye dua ediyor.oysa tam tersi olması gerekmiyormu babasıyla oynamak istemezmi çocuk.zaten ondan sonra babamı hiç affetmedim yaşım 25.ama ben hala babamı sevmem
bende babam eve gelmesin diye yalvarırdım tanrıya..anneme söylemiştim 1 defa annem de napacaksın?o senin baban alışmak zorundasın demişti kestirip atmıştı.oysa bu aslında ne kadar büyük bir sorun,bir çocuğun babasının eve gelmemesini istemesi..hayatımın 3de 1ini rezil edecek yok edecek bir hastalığa neden oldu işte..

aynen:sev-mi-yo-rum babamı..

Aynen bende 24 yaşındayım yeni yeni sevmeye başladım babamı

Küçükken sokakta gördüğüm zaman kardeşimde bende eve kaçardık kızacak diye çok korkardım annem hep o sizin babanız neden kaçıyorsunuz ondan diyordu...

Ama artık bir anlamı yok onlar böyle olacağını bilseler yaparlar mı bunu yapmazlar tabi ki onları suçlamanın bir anlamı gereği yok çünkü sevmemiz gerekir sevdiğiniz zaman göz yumuyorsunuz eksikleri, kusurları, yanlış hareketleri görmüyorsunuz sevmezseniz eğer bunlar hep insanın gözüne batıyor “bükemediğin bileği öpüceksin” derler ya bu da o model bir şey herhalde

Artık ben babamı seviyorum babamda beni hala sevdiğini sanıyor :D
Sevmek çay, Sivilmek şeker
Bizim gibiler çayı şekersiz içer.
Kullanıcı avatarı
gc

Mesaj gönderen gc »

ailemi sevebilmeyi çok isterdim.. aslında seviyodum 3 seneye kadar ama sf olduğumu ve sebebinin ailem olduğunu öğrenince..

bana çok yakın bir insanın sözü geliyor aklıma: ailen seni sindirmiş..

sindirilmek tahammül edemediğim bir şey bunu en yakınlarımın yapması daha da tahammül edemeyeceğim, affedemeyeceğim bir şey..

ama artık umurumda değil üzülmüyorum geçmişimle barıştım umurumda değil.sadece aileme karşı pek sıcaklığım sevgim kalmadı o kadar...

bu mahvedilmiş hayatı kurtarmak bana düştü.benim elimde herşey.kurtarabilirim kendimi. büyüdüm artık :D
sosyal fobi;

bir varmış,

bir yokmuş..
.:AND_MAİYESİ:.

Mesaj gönderen .:AND_MAİYESİ:. »

bende okula gitmeden önce vardı....anaokuluna gidince hep bir yerlerin altına girer,genelde pek kimseyle konuşmazdım...ilk okulda okuldan kaçmayla felan daha da çoğaldı...zaten ortaokul da da vardı...lisede de...ve şimdi de...doktora gitme imkanı bulamadığım için belki kurtulamadım...bende böyle oldu işte...... :(
angeldust
İletişim:

Mesaj gönderen angeldust »

ilk kez bir tv kanalında duydum sf kavramını 5 6 sene oluyor ,anlatılanlar bende olan şeylerdi ve çok şaşırmıştım(başkalarında yok zannediyordum :))çözümü mümkün bir hastalık dediklerinde çok sevinmiştim.
Kullanıcı avatarı
rezonans

Mesaj gönderen rezonans »

ben uni birdeydim.canım sıkılıyordu yine herzamanki gibi.kutuphanede geziyordum bir kitap takıldı gözume "bilişsel davranışcı terapiler diye"kanım ısındı birden nedense alıp bakiim dedim neden bahsediyo.inceledim biraz bi baktım bi sayfada bişeyler sıralamış.mukemmeliyetcilik.çekingenlik.gözgöze gelememe.konuşamama falan.dedim nooluyo ben bunları biyerden hatırlıyorum :D
demekki dedim bende bir sf liymişim.
herkes sf linin mevcut dunyaya uymasını istiyor.fakat o direniyor.üstüne birde sorunlu damgası yiyor...
sosyal ortam bozuk bence... ondan kaynaklanıyor butun bunlar.
Kullanıcı avatarı
düşünceli

Mesaj gönderen düşünceli »

kendimi bildim bileli var.tamamen sfsiz olan bir gününümü hiç hatırlamıyorum.ama olacak inş.
Kullanıcı avatarı
deploy
İletişim:

Mesaj gönderen deploy »

bende orta okulda başladı neden başladı tetikleyen acığa vuran neydi onuda bilmiyorum dediğim gfibi orta okulda başladı o zamanlar sf li olduğumun farkında değildim ama sonradan araştırdım niye bole diye neden bole oluyorum diğerleri gibi rahat olamıyorum diye araştırınca anladımki bende bi sf li mişim gerci şu an belirtiler ozamankine nazaran azldı tedavi gordum
Herşeye hazırım
Kullanıcı avatarı
haotsum
İletişim:

Mesaj gönderen haotsum »

bende de lise 2 de yani 2002 de başladı diyebilirim.

Lisede çok aktif biriydim. Ama lise 2 de arkadaş çevrem, ortamım değişti tabi (çelik de değişti) ben de değiştim. Demek ki içimdeki canavar lise2yi bekliyormuş çıkıverdi ortaya.

Annem de babam da çekingendir. Yani genetiktir diye düşünüyorum.
Bu da geçer boşverin!